Чи є сенс узагалі щось планувати в такі нестабільні часи? Так, це потрібно, і особливо зараз. Є три основні складові мистецтва ведення особистого бюджету: планування, облік і контроль. Та постійний контроль фінансів може здаватися нудним і складним заняттям. У цьому випадку можна скористатися фінансовим застосунком: з телефоном, який завжди під рукою, ви не будете забувати вносити оновлення, планувати свій бюджет, слідкувати за витратами та ставити пріоритети щодо покупок. Із простим оформленням і нагадуваннями вам буде легше контролювати фінанси.
Зустрічайте! 7 мобільних застосунків, які допомагають вести бюджет і контролювати витрати.
Monefy

Monefy надзвичайно простий у використанні, має зручний та зрозумілий інтерфейс. Витрати розподіляються за категоріями, а для кожної категорії можна обрати власну іконку. Застосунок відображає ваші витрати у вигляді графіків та діаграм за кожний місяць. Вносити їх просто: натиснути плюс, ввести суму та обрати відповідну категорію. Після цього ви зможете переглядати загальний журнал витрат. Доступна функція розумного бюджету також допоможе зекономити: усі купівлі за місяць застосунок показує у вигляді діаграми з відсотками. У додатку є вбудований калькулятор і немає реклами.
COINKEEPER

Застосунок допоможе вести облік фінансів, де б ви не були. Користуватися додатком може вся сім’я і при цьому є можливість синхронізації всіх даних. CoinKeeper має дуже зручний та зрозумілий інтерфейс та допоможе вам:
- прогнозувати витрати;
- бачити аналітику по головним показникам;
- створювати ліміти витрат;
- бачити всі доходи та витрати на одному екрані;
- детально аналізувати все і витрачати значно менше.
- вести спільний бюджет на різних пристроях. Користуватися додатком може вся сім’я і при цьому є можливість синхронізації всіх даних.
Spendee

Програма дозволяє працювати з трьома вкладками: транзакції, статистика і бюджет. У центрі – велика кнопка для внесення витрат і надходжень. Управління досить зручне – можна швидко додавати операції, переглядати звіти тощо. Додаток контролюватиме виконання вашого місячного плану. Тут є планувальник платежів. Він нагадає про оплату комунальних або будь-яких інших регулярних витрат. Проаналізувавши свої витрати за певний період в Spendee, можна спланувати витрати на кожну категорію окремо. Програма підтримує ведення спільного бюджету з декількох акаунтів.
EXPENSIFY

Якщо боїтеся втратити важливий чек або просто хочете знати, скільки і на що витрачаєте, то врахуйте, що Expensify відмінно справляється з такими завданнями. Ви просто фотографуєте чек, а додаток самостійно визначає категорію витрат і заносить дані. Це особливо зручно, наприклад, у відрядженні. До додатку можна прикріпити банківську карту, і тоді витрати будуть обчислюватися автоматично. Є можливість вибирати різні валюти.
Money Lover

Програма підтримує всі класичні функції для обліку особистих фінансів і дає детальну статистику про доходи та витрати. Ви можете створювати рахунки або планувати бюджет на майбутнє. На головній сторінці є набір вкладок з операціями за різні періоди (поточний день, минулі дні, майбутні витрати). Ще в Money Lover можна вносити свої борги або нагадування про регулярні платежі. Інтерфейс в додатку зручний і інтуїтивно зрозумілий.
У додатку ви можете і створювати плани великих покупок чи заощаджень – кошти, які ви хочете відкласти щомісяця, автоматично «зникатимуть» з вашого бюджету, щоб ви на них не розраховували. Також тут можна створювати окремі гаманці й відстежувати, скільки ви витратили, до прикладу, у відпустці.
Money Manager

Це класичний додаток для ведення особистих фінансів. Тут можна вносити інформацію про доходи та витрати, кредити або зарплати, а пізніше переглядати статистику за будь-який період. Додаток зручний тим, що вся інформація доступна до перегляду також через комп’ютер. У головному вікні основні вкладки відсортовані за часовими періодами, а в самих транзакціях відображаються рахунок, тип, сума, категорія та інша інформація, яку можна внести. Кругові діаграми і графіки суттєво полегшують моніторинг бюджету. Також тут є управління картами, планування бюджету за окремими категоріями.
Ще одна корисна функція — можливість подвійного запису. Тобто ви можете прив’язати доходи і витрати до конкретних категорій або рахунків. Фішка застосунку – розпізнавання чеків. Дані не потрібно вводити власноруч, можна просто сфотографувати чек, а додаток сам проаналізує його й визначить категорію витрат.
Mint

Перевага Mint у тому, що він синхронізується з усіма гаджетами, тож ви завжди можете перевіряти фінанси, незалежно від того, чим користуєтеся. Застосунок має зручний дизайн: категорії та графіки оформлені в яскравих кольорах, тому орієнтуватися в усіх функціях просто.
У Mint можна прописувати доходи та витрати, орендну та заробітну плату, а також отримувати персоналізовані повідомлення, наприклад, що подорожчала підписка на Netflix чи Spotify. Після оновлень ви отримаєте статистику витрат з аналізом і пропозицію бюджету на місяць на основі покупок.