Президентка благодійного фонду «Розвиток обдарованих дітей», голова громадської організації «Молодь, яка творить державу» Юлія Гершун, стала спікеркою на V Міжнародному відкритому GR-форумі, який пройшов у Стамбулі. Головними темами виступу Гершун були проблеми працевлаштування молоді та роль жінок у політиці.
Громадська діячка розповіла, що в Україні її команда працює над проєктом «Бізнес для молоді», який має на меті створити більш сприятливі умови для працевлаштування і запуску стартапів.
«Проблема працевлаштування творчої, підприємливої молоді є актуальною в усьому світі. На жаль, зайнятість у невеликих населених пунктах України подекуди сягає лише 20-30%. Ефективним способом подолання безробіття серед молоді могло б стати пільгове кредитування для нових бізнес-проєктів».
Зазначила Юлія Гершун.
Вона відзначила, що в Україні фактично відсутнє законодавство, яке б передбачало пільгове кредитування для стартапів.
«Наша команда пропонує мінімізацію податків для молодих підприємців. В окремих випадках оподаткування має бути знижене до 0%. Також пільгове оподаткування має тривати принаймні 6-12 місяців, поки дохід молодої компанії не перевищить хоча б 500 тисяч гривень»
Наголосила діячка.

Команда Юлії Гершун також не байдужа до проблем гендерної нерівності в українській політиці.
«Склад діючої Верховної Раді України складається лише на 20% з жінок. У Кабінеті Міністрів ситуація ще гірша – із 23-х міністрів лише 3 жінки, що у відсотковому відношенні складає 13%»
Навела статистику Юлія Гершун.
Громадська діячка нагадала, що у 2020 року в Україні був ухвалений закон про гендерні квоти у виборчих списках. Однак, відзначила Гершун, як показали місцеві вибори, закон виявився недостатньо ефективним, оскільки жінок часто включали у непрохідну частину списку, і до того ж закон не вирішує проблеми гендерної нерівності у виконавчих органах влади.
Аби виправити ситуацію з гендерною нерівністю в українській політиці команда Гершун займається проєктом «Жінки в політиці», в рамках якого планує отримати цінний досвід країн Європи і США, де немає проблем гендерної нерівності в політиці.
Юлія Гершун наголосила на важливості розвитку лобістських інституцій в Україні. Зокрема, для того, щоб більш активно проявляти себе на Заході, як в економічній, так і політичній площині.
Довідка. 26 травня 2021 року в Стамбулі (Туреччина) пройшов V Міжнародний відкритий GR-форум, який щороку об’єднує найкращих фахівців Government Relations, Government Affairs, лобізму та адвокації з усього світу. Серед запрошених спікерів були висококваліфіковані професіонали з США, України, Туреччини, Ізраїлю та країн Європи. GR-форум надає можливість отримати безцінний обмін досвідом, допомагає налагодити контакти з провідними фахівцями світу для подальшої співпраці.