+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

YOU Camp – літні можливості для студентів

YOU Camp – літні можливості для студентів

Літо – час можливостей для студентів. Програма «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука протягом 14 років надає стипендії найкращим українським студентам, підтримує їхні проєкти й організовує зустрічі з провідними особистостями України та світу, аби сформувати генерацію, що має блискучу освіту та фахові вміння й буде спроможною зробити вагомий внесок у розбудову та трансформацію країни. Чотири роки тому Фонд вирішив створити платформу для об’єднання молоді з усіх куточків України через реалізацію корисних для країни проєктів. Для цього і був створений літній табір «YOU Camp – Youth, Opportunities, Unity».

Упродовж останніх трьох років учасники зі всієї України збиралися на березі Київського моря, проте, цього року, у зв’язку з карантинними обмеженнями, YOU Camp 4 вперше пройшов в онлайн-форматі. У ньому взяли участь 200 українських студентів 1-6 курсів, які протягом дев’яти днів навчались і розробляли проєкти, спрямовані на сталий економічний і соціальний розвиток України.    

Світлана Гриценко, директорка національних програм Фонду Віктора Пінчука: «Місією Фонду Віктора Пінчука є надання новим поколінням можливості стати творцями майбутніх змін. Цього літа ми вперше провели YOU Camp в діджитал форматі, аби молодь мала змогу отримувати нові знання та навички навіть під час карантинних обмежень. Використовуючи різні онлайн інструменти – Zoom, Slack, YouTube, студенти почули виступи 21 спікера, пройшли 12 навчальних тренінгів, учасникам допомагали 16 менторів та понад 30 годин вони працювали над проєктами в групах. Завдяки діджитал формату, ми змогли долучити більшу кількість учасників та зробити табір довшим у часі, аби студенти мали більше часу на глибше опрацювання проєктів. Крім того, ми збільшили суми грантів на реалізацію цих проєктів, тож, сподіваємося, що вже найближчим часом вони будуть ефективно втілені в життя».       

Спеціальним гостем відкриття онлайн-табору став Володимир Кличко, засновник Klitschko Foundation та Klitschko Ventures. У своїй промові він розповів учасникам про життєві цілі, силу волі та дисципліну як якості, що приводять до успіху.

Окрім натхнення, студенти отримали практичні знання щодо комунікацій всередині команди, управління проєктами, дизайн-мислення, бізнес-моделювання, фінансового планування, успішного будування партнерства, правил сторітелінгу та презентації проєктів.

Кожного року напрямки для проєктів, які розробляють учасники, змінюються. На YOU Camp 4 вони працювали над проєктами у сферах, зазначених у «Цілях сталого розвитку: Україна», серед яких – подолання бідності, міцне здоров’я та добробут, якісна освіта, гідна праця, економічне зростання, покращення промисловості, інновацій та інфраструктури, сталий розвиток міст і громад, мир, справедливість і сильні інститути.

З 16 представлених ідей журі обрали три проєкти-переможці. Вони отримають експертну та фінансову підтримку від організаторів – стипендіальної програми «Завтра.UA» і Фундації Coca-Cola.

Перше місце та 100 000 гривень на створення профорієнтаційної платформи, яка допомагає абітурієнтам свідомо обрати освіту, дісталися проєкту UnitEd. Друге місце посів проєкт під назвою «Антибіотики – не цукерки», покликаний інформувати українців про правильне вживання антибіотиків та антибіотикорезистентність як наслідок зловживання ліками. На його реалізацію буде надано 50 000 гривень. Третім проєктом-переможцем став мобільний застосунок для студентів Univera, який спрощує взаємодію з університетом, а також об’єднує студентів, викладачів, адміністрацію та роботодавців.

До складу журі, що обрало переможців, увійшли: Олександр Бартле, регіональний менеджер з регуляторної політики України, Вірменії та Молдови «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед»; Світлана Гриценко, директорка національних програм Фонду Віктора Пінчука; Денис Гурський, голова правління SocialBoost; Ігор Ліскі, голова наглядової ради групи компаній «Ефективні інвестиції»; Діана Мироненко, директорка благодійного фонду «У нас є сили» та авторка «17 викликів Землі».

Олеся Жулинська, директорка зі зв’язків з громадськістю «Кока-Кола Україна»: «Посилення ролі молоді є одним із стратегічних пріоритетів компанії Кока-Кола як у світі, так і в Україні. Я щаслива, що цього непростого року проєкт відбувся і пройшов на найвищому рівні. Я твердо знаю, що проєкти, створені молоддю під час YOU Camp, приносять користь і відповідають на суспільний запит, бо абсолютно очевидно, що  наша молодь гостро відчуває потребу якісних змін і готова ці зміни робити. Завдяки YOU Camp  народжуються справжні амбасадори нових якісних змін, і Фундація Кока-Кола підтримує їх на цьому шляху».

YOU Camp продовжує традицію успішної співпраці Фонду Віктора Пінчука з Фундацією Coca-Cola. У 2013-2015 роках Фондом Віктора Пінчука за підтримки Фундації Coca-Cola був організований екологічний табір «Climate Change Camp», під час якого стипендіати програми «Завтра.UA» мали можливість привернути увагу громадськості до екологічних проблем і запропонувати їх рішення. У 2018 та 2019 роках Фундація Coca-Cola підтримала 2-й та 3-й літні табори YOU Camp.