+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

ЄС планує дозволити українцям вільний в’їзд в країни Європи

ЄС планує дозволити українцям вільний в’їзд в країни Європи

Посли Європейського Союзу розширили список третіх країн, з яких дозволено в’їзд до Європи. Як повідомляє інформаційне агенство Уніан, обмеження запропонували скасувати також і для України.

Про це повідомив журналіст “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк в Twitter. “Сьогодні посли ЄС вирішили додати Україну в рекомендований список третіх країн, для яких слід скасувати обмеження на поїздки в ЄС”, – йдеться в повідомленні. При цьому він додав, що офіційно список оновлять 15 липня.

Критерії для визначення “безпечних” країн включають епідеміологічну ситуацію та загальну відповідь на COVID-19, а також надійність інформації про захворювання та її джерел. За вимогами ЄС, рівень захворювання повинен бути нижче 100 нових випадків за 14 днів на 100 000 населення.

Тим часом, Міністерство закордонних справ України наголошує на тому, що дане рішення ще не означає автоматичної можливості в’їзду на територію всіх держав-членів ЄС. Рішення Ради ЄС носить рекомендаційний характер для держав-членів, які ухвалюють кінцеве рішення про включення третіх країн у національні “зелені переліки” з огляду на епідемічну ситуацію у своїй країні.

“Я вітаю рішення ЄС, яке рекомендує відновити повноцінну дію безвізу з Україною. Воно свідчить, що показники епідемічної ситуації в Україні відповідають вимогам ЄС. Це нові можливості для подорожей українців цього літа та важливий сигнал державам світу, що захворюваність на COVID-19 в Україні значно знизилась і наша держава належним чином реагує на виклики пандемії”.

Заявив Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Міністр зауважив, що рішення ЄС є результатом відповідального ставлення українських громадян, дотримання рекомендацій уряду, Міністерства охорони здоров’я України, Центру громадського здоров’я та роботи українських дипломатів.