Час, коли увесь світ об’єднується для допомоги. Місце, де кожне щасливе життя — безцінне. Сьогодні міжнародна спільнота висловлює підтримку Україні та сприяє змінам реальними діями. Азербайджан став однією із країн, що всіляко підтримують діяльність та ініціативи МШДУ, скооперовують гуманітарну допомогу для потреб українців. У якому форматі відбувається співпраця між країнами та які головні напрямки подальшої роботи — ділиться Лідія Алієва-Шестак.
Як координаторка МШДУ в Азербайджані, що вважаєте пріоритетним у своїй діяльності?
Пріоритетом, безумовно, бачу максимальне залучення уваги до ситуації в Україні та поширення інформації про ті страхітливі дії країни-агресора, які відбуваються сьогодні в моїй Батьківщині.



Які сили всередині країни долучилися до співпраці?
Громадяни Азербайджану з початку бойових дій в Україні дуже підтримують нас всілякими способами. Із великою солідарністю вони сприяють у різних напрямках: надають житло для розміщення переселенців, допомагають з медичними питаннями в приватному порядку, готові надавати робочі місця для фахівців і повністю брати на себе оформлення в міграційній службі, передають одяг і жертвують гроші в нашу організацію для закупівлі харчових продуктів.
Які обсяги гуманітарної допомоги вдалося доставити наразі? Що у списку пріоритетних поставок?
Загальний обсяг гуманітарної допомоги від Азербайджану Україні на цей час склав понад 1 тис тонн. У пріоритеті — медикаменти, харчові продукти, засоби гігієни, одяг. Для машин швидкої медичної допомоги та пожежних автомобілей компанія SOCAR Energy Ukraine надала безплатне паливо.
Куди розподіляється гуманітарна допомога із вашої країни (заклади, організації)? Допомогу отримує уряд України або безпосередньо держадміністрації, Київська область, Дніпро, Харків.
Окресліть напрямки допомоги, які сьогодні здійснює країна.
Азербайджан продовжує передавати гуманітарну допомогу, ми направляємо зусилля на збір медичних препаратів та харчових продуктів.
На цей час ми вже брали під кураторство Дніпропетровську область, передали 200 000 гривень на закупівлю харчових продуктів для тимчасових переселенців керівникові Конгресу Азербайджанців Дніпропетровської області Наджафу Ахмедову. Плануємо і надалі продовжувати взаємодію.
Якою бачите подальшу співпрацю зі Штабом?
Взаємодія зі Штабом дає можливість отримувати актуальну інформацію про ситуацію в Україні й за її межами, потреби в гуманітарному напрямі. Спілкуючись з координаторами з різних країн, ми ділимося досвідом і напрацюваннями, консолідуємо зусилля, і це допомагає бути ефективнішими. Спільні заходи МШДУ об’єднують можливості акумулювати більше коштів для допомоги Україні. Ми розуміємо, перед нами стоїть завдання максимально підтримувати увагу стосовно ситуації в нашій країні, продовжувати збір гуманітарної допомоги та активності культурного характеру. У найближчих планах — проведення кулінарних мастер класів, участь в FUND RAISING EVENT TO SUPPORT UKRAINE. Цей захід організовано Французьким, Польським та Литовським посольствами в Азербайджані та розрахований на 150 осіб з дипломатичного сектора, що допоможе зібрати кошти для України. Планується проведення фотовиставки у рамках цього івенту. Буде проведено ряд активностей для дітей з сімей вимушених переселенців. До дня Вишиванки ми готуємо воркшоп з Азербайджанськими художниками з подальшою виставкою. Ми готові максимально підключатися до ініціатив МШДУ!


На вашу думку, що чекає Україну в майбутньому? Чи вплине об’єднання світових зусиль на її розвиток?
Якою буде рідна Україна – залежить від кожного із нас. Хочу підкреслити – ми, усі ми, на служінні правди, добра і справедливості зможемо відновити нашу країну і зробити її ще краще.
Матеріал підготувала Анастасія Старченко
Фото з архіву Лідії Алієвої-Шестак