+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Як захистити бізнес від кіберзагроз?

Як захистити бізнес від кіберзагроз?

З чого почати бізнесу, щоб бути захищеним? Перелічимо практичні кроки, які будуть однаково корисні як великій корпорації, так і невеликому інтернет-магазину.

Провести аудит та оцінити ризики

Оцініть активи бізнесу та їх вразливість з точки зору ризиків кібербезпеки (наприклад, потенційні збитки від крадіжки фінансової інформації, персональних даних працівників, блокування роботи поштового сервера, веб-порталу тощо). Виявлені вразливі місці визначать етапи, на яких бізнесу необхідно особливо зосередити увагу.

Дотримуватися стандартів кібербезпеки

Рекомендується прийняти внутрішню політику, якою визначатимуться ключові права та обов’язки працівників і осіб, відповідальних за кібербезпеку. Така політика має включати як повсякденні обов’язки працівників, так і плани реагування організації на кіберінциденти з розподілом обов’язків відповідальних за кіберзахист та менеджмент компанії.

Призначити відповідального

Далеко не в кожної організації є потреба створювати підрозділ з кібербезпеки. Але навіть на рівні невеликого бізнесу буде корисно визначити особу, яка збуде відповідати за кібербезпеку. У невеликих організаціях такі функції, зазвичай, виконує системний адміністратор.

Правильно реагувати на інциденти

Основне завдання при виявленні кіберінциденту — правильно його ідентифікувати, оцінити, з чим ми маємо справу, та нейтралізувати загрозу. Визначте відповідальній особі чіткі кроки, які, залежно від обставин, вона може здійснити самостійно або із залученням сторонньої підтримки.

Подумати про страхування кіберризиків

Також компаніям варто розглянути можливість страхування кіберризиків. Це може заощадити ресурси на безпеку та допоможе покрити збитки в разі втрати даних чи блокування роботи компанії.