+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Вперше відбулася Конференція юних парламентарів миру HWPL: Україна – Чехія

Вперше відбулася Конференція юних парламентарів миру HWPL: Україна – Чехія

23 травня 2023 року відбулась онлайн Конференція юних парламентарів миру HWPL: Україна – Чехія за участі близько 140 школярів, студентів та викладачів з України, Чехії, Німеччини, Румунії та інших країн. Захід організувала міжнародна громадська організація за мир HWPL («Небесна культура, мир у всьому світі і відновлення світла») при ЕКОСОР ООН та Печерська гімназія №75 м. Києва за сприяння Управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві Державної адміністрації.

Онлайн конференція пройшла у формі моделювання міжнародних відносин для побудови миру з метою навчального і культурного обміну між школярами України, Чехії та інших країн, та активізації практичної миротворчої діяльності серед молоді. Конференція стала міжнародним майданчиком для сповіщення світової спільноти про реалії війни в Україні та заклику до її припинення та відновлення територіальної цілісності України, консолідуючи світову підтримку для України.

Наталія Краснокутська, заступник директора Печерської гімназії №75 м. Києва, відзначивши болючу реальність війни в Україні та закликавши світ до припинення війни в Україні, підкреслила: «Цей захід надасть нам можливість застосувати практичні знання, які набуті на уроках миру, і піднести свій голос в міжнародному суспільстві як активні громадяни миру. Ми можемо стати молодими агентами змін, які здатні робити реальний внесок у побудову миру та вирішення конфліктів».

Особливістю конференції є те, що учасники виступають у ролі «юних парламентарів миру» – юних громадян миру і посланців миру, які активно висловлюють свою думку та дії у напрямку побудови миру і поширення культури миру, що у підсумку стане громадською думкою та буде змінювати цей світ і майбутнє. Поняття «громадянин миру» бере початок з програми «освіти миру HWPL», яка проводиться в більше 70 країнах світу. Програма складається з 12 уроків миру, які несуть універсальні цінності миру, такі як подяка, повага, мир, любов і законослухняність, виховуючи громадян миру. Більшість учасників конференції – це школярі і студенти, хто вивчає уроки миру HWPL. 

Під час заходу спікери виступили на теми «Досвід перенесення війни і як війна в минулому вплинула на сьогодення Чехії. Відносини між Україною і Чехією сьогодні» та «Діяльність школярів як посланців миру (парламентарів миру) на основі уроків миру HWPL: креативні способи поширення культури миру».

Учні Печерської гімназії №75 м. Києва виступили з доповідями, дослідивши теми: «Вплив війни на культуру, екологію і освіту в Україні» та «Роль та ліміти міжнародного права сьогодні: необхідність Української формули миру та положення міжнародного права про мир на основі «Декларації миру і припинення війн» (DPCW)».

Після основних виступів учасники конференції долучилися до дискусійних груп, провели культурний обмін і обговорили питання: «Схожий зміст Української формули миру та Декларації миру і припинення війн (DPCW). Ідеї і способи імплементації Української формули миру і DPCW та чому це необхідно», а також активно обмінялися думками щодо «Ідей і планів діяльності школярів як посланців миру (парламентарів миру) на основі уроків миру HWPL: креативні способи поширення культури миру».

Крім того, секретарі встигли візуалізувати ідеї дискусійних груп у формі картинок і таблиць на листах А4, а модератори виступили з доповідями, підсумувавши дискусію. Учні зазначили про необхідність виконання міжнародно права у досягненні миру, важливу роль застосування Декларації миру і припинення війн та Української формули миру для відновлення територіальної цілісності України, а також розповіли ідеї поширення культури миру через соціальні мережі.

За підсумками заходу було оголошено офіційне комюніке (офіційне повідомлення про хід і наслідки переговорів між державними і громадськими діячами у міжнародних відносинах) учасників конференції як глобальне звернення до міжнародної спільноти та членів парламентів усіх країн щодо розгляду та підтримки Декларації миру і припинення війн (DPCW) та Української формули миру.Учасники одностайно виразили підтримку комюніке, написавши на листах паперу «мир». 

В документі зазначено про необхідність «відновлення територіальної цілісності України», крім того, сказано: «Українська формула миру та Декларація миру і припинення війн (DPCW) мають спільну мету та відповідають принципам, закріпленим у міжнародному праві. Українська формула миру пропонує практичну основу для припинення війни в Україні, тоді як Декларація DPCW, розроблена Комітетом миру з міжнародного права HWPL, охоплює практичні принципи та заходи для запобігання та врегулювання конфліктів і сприяння стійкому і міцному глобальному миру. Отже, обидва документи доповнюють один одного. Їх ухвалення та виконання ООН та міжнародним співтовариством суттєво сприятиме припиненню війни в Україні та зміцненню глобального миру.»

Олександр Черкас, головний спеціаліст відділу з питань освіти Управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної у місті Києві державної адміністрації зазначив у промові: «Переконаний, що саме сьогодні ви творите майбутнє не лише нашої країни, а й майбутнє всього світу. І вважаю, що ця онлайн конференція сьогодні досить важлива для вашого професійного майбутнього життя і переконаний, що саме вона додасть вам багато успіху і ви зможете насолодитись роботою конференції. І пам’ятайте, що успішна лідерська молодь збудує успішну лідерську державу.»

Організатори заходу планують продовжувати проводити Конференціїюних парламентарів миру HWPL, залучаючи ще більше молоді з різних країн світу до ініціативи підняття голосу за мир і припинення війн.