+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Відносини з самим собою замість самотності, в чому суть?

Відносини з самим собою замість самотності, в чому суть?

Слово, сказане в інтерв’ю актрисою Еммою Уотсон (тією, що зіграла Герміону у фільмах про Гаррі Поттера), змусило людей у всьому світі задуматися про дійсно існуюче явище – self-partnering, тобто «партнерство з собою».

ЩО МАЛА НА УВАЗІ ЕММА УОТСОН?

У контексті інтерв’ю, 29-річна актриса сказала, що вона «партнерка самій собі», і не хоче, щоб її називали самотньою через те, що вона не пов’язана будь-якими відносинами.
Тому що самотність – це поняття, яке має на увазі, що людина страждає через те, що не має постійного хлопця/дівчини. Тобто самотні люди – це ті, хто вимушено одні, хоча мріяли б створити пару з кимось. І їх стан до тих пір, поки вони не знайшли свою любов, ними самими і оточуючими людьми може оцінюватися як негативний.Інша справа « “self-partners”. Це ті, хто і не прагнуть до взаємної закоханості і відносин, тому що їм досить добре без цього.

Крім того, нюанс в тому, що self-partnering означає турботу про себе, уважне до себе ставлення – як до самої коханої людини!

ЯК СТАТИ КРАЩИМ ПАРТНЕРОМ САМІЙ СОБІ?

Любити себе – це зовсім не шаблонне побажання, а спосіб життя, якому варто навчитися абсолютно всім людям, незалежно від їх сімейного стану.Бути партнером собі, значить звикнути постійно ставити себе і свої інтереси в пріоритет.

  • Уникати взаємодії з токсичними, абьюзивними, шкідливими для вас людьми, ким би вони не були, залицяльниками, псевдодрузями, батьками, колегами і т. д.
  • Не привносити в своє життя нічого з того, що вважають за потрібне для вас інші люди, а не ви самі.
  • Робити те, що вас радує. Навіть якщо люди з вашого оточення не схвалюють ваших захоплень і розваг. Звичайно, за умови, що ви нікому не шкодите!
  • Дозволяти собі відпочивати, піклуватися про своє здоров’я і фізичний комфорт. Нехай навіть іноді на шкоду “успішності”.
  • Не роздавати свої ресурси іншим, якщо їх у вас впритул вистачає на себе. Це стосується як чогось матеріального, так і ресурсу часу, ресурсу спілкування, ресурсу емоційної підтримки та емоційної включеності в чиїсь справи і проблеми. Та й взагалі з обережністю і розважливістю підходити до допомоги іншим за свій рахунок, навіть якщо мова не про «останню сорочку».
  • Ставитися до всіх інших людей як до “попутників” у Вашому житті, і розуміти, що як би не було добре поруч з кимось, не треба надто прив’язуватися і покладати на іншу людину купу очікувань і відповідальності за ваше благополуччя.
Відносини з самим собою замість самотності, в чому суть? 2

SELF-PARTNERED ОЗНАЧАЄ ПОВНУ ВІДМОВУ ВІД БУДЬ-ЯКИХ ВІДНОСИН З КИМ-НЕБУДЬ?

Хоча це ніби як пропонується самим визначенням, ніхто не заборонить людині завести відносини з іншою людиною тоді, коли цього насправді захочеться. Крім того, self-partnering-не дорівнює асексуальність (повне небажання сексу) або аромантичність (нездатність закохуватися).Тому варто вважати self-partnered також тих людей, які, наприклад, ходять на одноразові побачення або мають сексуальних партнерів без зобов’язань.

І також мова не йде про те, що кожна self-partnered людина зобов’язана залишатися в цьому статусі все життя, просто щоб її не назвали «несправжнім self-partnered».

Відносини з самим собою замість самотності, в чому суть? 3


Насправді, такі люди теж заводять відносини, але виключно якщо хочуть того самі, зустрівши якусь особливу для себе людину. Вони не орієнтуються на думку суспільства – на те, що «вже пора б», і на те, що мають пару людей, яких стереотипно вважають більш успішними і більш щасливими.Також вони не займаються абстрактними пошуками партнера, так як не перебувають в очікуванні відносин і не роблять їх своєю метою, а просто не виключають такого розвороту подій при щасливому збігу життєвих обставин.

В будь-якому випадку, радимо завжди перебувати в гармонійному партнерстві з собою!