+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Відкритий офісний простір: єдиний стиль або індивідуальність кожного?

Відкритий офісний простір: єдиний стиль або індивідуальність кожного?

Відкритий офісний простір — така тенденція активно набирає обертів в українських компаніях, а от у США, де «open space»давно вкоренився у масштабах великих компаній і дрібного бізнесу, трохи більше 90% співробітників працюють в подібних умовах.

Саме відкритість робочого місця і викликає неоднозначне сприйняття, така організація простору має як плюси, так і достатню кількість мінусів. При цьому спірні моменти виникають як для співробітників, так і для власників офісів відкритого типу. Почнемо з останніх.

Як організувати «open space»?

Перше питання, яке належить вирішити, якщо ви роздумуєте про «open space» — це саме організація простору. Тут грає роль далеко не одна деталь: як розсадити співробітників, варто витримувати єдиний корпоративний стиль, потрібно зонування робочих місць за посадою і деякі інші моменти. Досить спірним є припущення, що в офісах відкритого типу потрібно єдине оформлення простору. Ви сміливо можете зонувати приміщення по відділам, підбираючи кожному який-небудь відмітний елемент, наприклад, колірний акцент стін.

Відкритий офісний простір: єдиний стиль або індивідуальність кожного? 1

Магазини офісних меблів пропонують практичні перегородки, за допомогою яких можна відділити не тільки відділи, але й відокремити індивідуальне робоче місце. І цей момент є особливо важливим, оскільки постійні розмови колег навіть з робочих питань заважають зосередитися на вирішенні поставлених завдань іншим співробітникам.

Що стосується самої покупки офісних меблів, то можна витримати єдиний стиль і придбати однакові моделі для кожного співробітника. Однак, на наш погляд, більш практичним та ефективним у плані продуктивності буде рішення придбати меблі в залежності від специфіки діяльності працівників. Погодьтеся, співробітнику, який працює з документами потрібні приставні тумби до столу, стелаж або сейф. У той час якщо робота пов’язана тільки з комп’ютером, необхідність в додаткових елементах меблів відпадає. Як правило, виробники пропонують повноцінні колекції, тому проблем з єдиним стилем не виникне, потрібно лише приділити увагу роду діяльності ваших співробітників.

Відкритий офісний простір: єдиний стиль або індивідуальність кожного? 2

Як вижити в «open space»?

Що ж стосується працівників, яким доводиться працювати в офісному просторі відкритого планування, то багатьом це дається досить нелегко. І якщо, завдяки широкому асортименту магазинів офісних меблів, можна облаштувати комфортне робоче місце в плані ергономіки, то щохвилинне перебування в колективі вносить сильний дискомфорт.

Саме люди є основним подразником, оскільки кожен співробітник мимоволі стає слухачем розмов колег. У цих ситуаціях допомагає максимальне дотримання ділової етики або ж особиста розмова з колегами.
З іншого боку, відкритий простір допомагає згуртувати команду і підвищити ефективність роботи над спільними проектами. Ви завжди знаєте чи на місці потрібний вам працівник і можете вирішити низку питань в режимі «тут і зараз».