+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Відбувся Міжнародний медіа-семінар для журналістів, присвячений інституційному миру

Відбувся Міжнародний медіа-семінар для журналістів, присвячений інституційному миру

На тлі природних катаклізмів і війн, що тривають у світі, включно з землетрусом у Туреччині і Сирії та російсько-українською війною, 18 лютого в режимі онлайн пройшов «1-й Міжнародний семінар HWPL з мирної журналістики», в якому взяли участь близько 155 осіб з 29 країн. У рамках теми «Шлях до інституційного миру для сталого розвитку» семінар був спрямований на зміцнення мирної журналістики та міжнародних медіа-мереж.

Захід був організований міжнародною миротворчою неурядовою організацією «Небесна культура, мир у всьому світі і відновлення світла» (HWPL) за підтримки 28 ЗМІ з усього світу. Організація HWPL, що базується в Південній Кореї та зареєстрована при Департаменті глобальних комунікацій та ЕКОСОР ООН, з моменту свого заснування у 2013 році проводить глобальний рух за мир у всьому світі та припинення війн.

Семінар включав представлення видання «Дослідження мирної журналістики», яке було підготовлено спільно HWPL та міжнародними журналістами, відобразивши їхній досвід та погляд на мир. Теми «Дослідження мирної журналістики» варіюються від аналізу конфліктних ситуацій та зусиль щодо миробудування на прикладі країн до ролі громадянського суспільства у забезпеченні соціальних змін через просування миру.

Доктор Салім Хан, директор Мережі новин та оглядів (NVN) з Індії, у своїй вітальній промові сказав: «Журналісти мають відігравати важливу роль у поширенні послання любові та справедливості. Я очікую, що цей онлайн-захід HWPL, присвячений журналістиці, принесе свіжі ідеї щодо ролі ЗМІ у миробудуванні та підвищить обізнаність, сприяючи захисту миру в суспільстві».

Роберт Масека, засновник Молодіжного фонду Роба з Намібії, виступив із доповіддю: «Ми повинні переконатися, що ми просуваємо глобальну медіа-мережу, яка просуватиме демократію, права людини та належне управління. Завдяки співпраці ми можемо надати правильну інформацію, ми можемо підтримувати зв’язок та об’єднувати світ».

Після вітальних промов двох запрошених доповідачів виступили троє журналістів, які зробили свій внесок у видання «Дослідження мирної журналістики». 

Ігор Шевирьов, посол миру HWPL та журналіст з України, наголосив: «Отже, міжнародний мир має розбудовувати не тільки ООН, але також має бути справою для кожної країни. Демократія, відкритість та свобода громадянського суспільства, рівень захисту прав та свобод кожної людини, а також освіта миру та культура миру є визначальними для розбудови сталого миру у будь-якій країні. Усі ці принципи чітко визначено у 10 статтях основоположної Декларації миру DPCW. Організації Об’єднаних Націй потрібна нова мирна конвенція на основі DPCW.»

Декларація миру та припинення війн (DPCW) – це проєкт положення міжнародного закону про мир, розроблений Комітетом миру HWPL з міжнародного права, до якого входять експерти з міжнародного права з 15 різних країн. Декларація DPCW, що складається з 10 статей та 38 пунктів, втілює в собі принципи та заходи щодо запобігання, вирішення конфліктів та підтримання миру у глобальному суспільстві.

Ян Со, генеральний директор Департаменту зв’язків з громадськістю HWPL, сказав: «‘Міжнародний семінар HWPL з мирної журналістики: шлях до інституційного миру для сталого розвитку’ закликає всіх вас взяти на себе роль ЗМІ як посланців миру для його розвитку як ідентичності людей і як глобальної культури».

У відповідь на необхідність зміцнення мирної мережі світових ЗМІ HWPL планує публікувати дослідження мирної журналістики та регулярно проводити заходи, на яких журналісти можуть обговорювати та обмінюватися думками для зміцнення мирної журналістики.Повну версію видання «Дослідження мирної журналістики» можна завантажити на сайті: https://c11.kr/19wr2