+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Відбувся 1-й Національний з’їзд миру на підтримку єдності на Філіппінах

Відбувся 1-й Національний з’їзд миру на підтримку єдності на Філіппінах

МІСТО ПАСАЙ, ФІЛІППІНИ — 25 січня 2023 р. відбувся 1-й Національний з’їзд миру на тему «Мир створює одну країну, одне майбутнє: мир уже тут», в якому взяли участь понад 1500 прихильників миру з метою розробки цілісної дорожньої карти для досягнення національної єдності через мир відповідно до порядку денного адміністрації Маркоса.

Захід очолив д-р Рональд Адамат, голова Комісії з вищої освіти Філіппін (CHED), голова та засновник організації «Волонтери за мир» (VIP).

«Ми хочемо, щоб у нашій країні панував мир. Ми хочемо, щоб мир був мовою, якою кожен з нас говоритиме, і яку розумітиме кожен філіппінець і кожен іноземець. Сьогодні оголосімо пандемію миру. Давайте будемо заражати людей миром не для того, щоб упокоїлися з миром, а для того, щоб жили у мирі», — сказав доктор Адамат.

Доктор Адамат є першим філіппінцем, який отримав престижну Премію Махатми М.К. Ганді за ненасильницький мир, присуджену минулого року на знак визнання його внеску у миробудування, включно зі сферою вищої освіти.

Був також на конференції голова міжнародної організації за мир «Небесна культура, мир у всьому світі і відновлення світла» (HWPL), Лі Ман Хі, 92-річний ветеран Корейської війни.

«Після конфлікту миробудування на Мінданао стає відомим у всьому світі. Це приклад перетворення смерті на життя заради миру. Починаючи з Мінданао та Філіппін, коли ми об’єднаємось у любові, мир прийде у наш світ. Тому всі на Філіппінах мають об’єднатися і працювати разом як посланці миру», — сказав голова HWPL, Лі Ман Хі.

Два борці за мир вперше зустрілися у 2017 році під час Саміту миру HWPL, що проходив у Південній Кореї. Висловлюючи свою спільну відданість справі зміцнення миру, Комісія з вищої освіти та HWPL підписали у 2018 році Меморандум про угоду (MOA) про включення освіти миру до навчальних програм вищих навчальних закладів.

З’їзд розпочався з першого пленарного засідання, за яким відбулися паралельні засідання у другій половині дня. Паралельні засідання проводилися окремо для п’яти галузевих груп — законодавців та неурядових організацій, наукових кіл та молоді, релігійних та етнічних груп, жінок та ЗМІ. Кожна сесія виносила резолюцію, в якій виражалася їхня солідарність із миротворчими зусиллями організаторів.

П’ять резолюцій було об’єднано під час другого пленарного засідання, щоб закликати президента Бонгбонга Маркоса проголосити 24 січня «Національним днем миру» або «Днем перемир’я».

Дата 24 січня була запропонована в ознаменування мирної угоди, підписаної цивільними особами у місті Генерал-Сантос у 2014 році, щоб сприяти примиренню між місцевими спільнотами. Голова HWPL, Лі Ман Хі виступив посередником у цій угоді, щоб вирішити існуючий на той час конфлікт на Мінданао. До підписання мирної угоди у 2014 році війна на Мінданао, Філіппіни, тривала близько 40 років і забрала понад 120 тисяч життів.

Пізніше ця дата «24 січня» була оголошена «Днем миру HWPL» тодішнім губернатором Магінданао, Тото Мангудадату в 2015 році, а в 2016 році Аходом Ебрахімом, головним міністром Автономного регіону Бангсаморо в мусульманському Мінданао (BARMM) та головою Ісламського визвольного фронту моро (MILF). 

Організатори вважають, що проголошення Національного дня миру має стати механізмом, за допомогою якого щороку по всій країні проводитимуться та відзначатимуться миротворчі заходи.