+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Важливо не просто займати посаду, а приносити користь

Важливо не просто займати посаду, а приносити користь

Займає посаду голови Кіровоградської ОДА Марія Чорна лише декілька місяців. До цього займалася в області аграрним напрямом. Зараз Марія обіцяє зробити з області серце аграрної України та хоче, щоб з малих міст та сіл не виїжджала молодь. Про багатство Кіровоградщини, перший туристичний форум та підтримку рідних читайте далі у матеріалі.

Посада голови Обласної державної адміністрації досить відповідальна, а головне – це велика відповідальність перед народом. Чи хвилювалися Ви, коли займали посаду голови?

Я народилась, виросла та все своє життя працюю на Кіровоградщині. Знаю всі перспективи та проблемні моменти області. Разом із цим маю чималий досвід роботи на державній службі. До призначення займала посаду директора Департаменту агропромислового розвитку.

Але, звичайно, хвилювалась. І коли проходила співбесіди, і коли мала розмову з Володимиром Зеленським. До речі, коли він вручив мені посвідчення голови Облдержадміністрації, сказав: «Я вірю, що у Вас все вийде». На що я відповіла: «Я просто все зроблю для того, щоб вийшло!»

Для мене важливо не просто займати посаду, а приносити користь, бути ефективною. Ніколи не пасувала перед проблемами, тому переконана, що з усіма викликами мені буде під силу впоратись.

Питання в іншому. Зараз активно обговорюють, що вперше в історії Кіровоградську область очолила жінка. Фактично так і є. Але Президент питає однаково з усіх. Жодних «поблажок».

Ваші рідні підтримують Вас? Як ставляться до того, що Ви зайняли посаду голови Обласної державної адміністрації?

Знаєте, дуже важливо, щоб у родині насправді щиро раділи успіхам один одного. У мене якраз така ситуація. Близькі підтримують і хвилюються за мене.

Взагалі, цей рік для мене дуже особливий і знаковий. Буквально за місяць до того, як призначили на посаду, у мене народився онук.

Діти – син із дружиною, до якої ставлюсь як до доньки – далеко. Не можу, на жаль, їм зараз приділяти багато уваги. Робота забирає увесь час. Але вони з розумінням до цього ставляться.

Намагаюсь якомога частіше зв’язуватись з ними по відеозв’язку. Тож жартую, що поки я в статусі онлайн-бабусі.

Кожна область України унікальна, і кожна має потенціал. У чому Ви вбачаєте потенціал та багатства Кіровоградщини?

Кіровоградщина знаходиться у центрі України та є її аграрним серцем. Тому нам вкрай важливо розвиватися в цьому напрямку. До того ж маємо потужні логістичні вузли, по всій області будуються нові дороги.

Сільськогосподарську сферу за десять років роботи в Департаменті агропромислового розвитку знаю досконально. Мене можна вночі розбудити, і я чітко відповім, скільки в нас фермерів, хто чим займається і які має проблеми.

Що важливо: ми не просто тихесенько працюємо на своїй землі, а й активно комунікуємо з українськими та міжнародними представниками аграрного бізнесу. Власне, із цією метою вісім років тому ми започаткували міжнародну агропромислову виставку «AgroExpo». Вона проходить щороку в Кропивницькому наприкінці вересня на рекордній для України площі – 125 тис. м2. Це серйозна подія для всієї аграрної спільноти як України, так і світу. Дякуючи Павлу Штутману та іншим партнерам, які стояли у витоків «AgroExpo», ця виставка стала наймасштабнішою в Україні.

Не менш важлива сфера, у якій Кіровоградщина нарощує оберти – це сільськогосподарське машинобудування. У нас на території працюють потужні виробники «Ельворті» і «ВК Технополь». Їх продукція дуже конкурентоспроможна та високо цінується на світовому ринку.

Ще одна наша компанія – «Радій» – є світовим лідером у сфері науково-виробничої діяльності. Її фахівці спеціалізуються на розробці програмно-технічних комплексів для систем забезпечення безпечної експлуатації атомних електростанцій.

Звичайно, я не можу оминути увагою, наскільки область є багатою на корисні копалини. Наш регіон займає шосте місце в світі за покладами урану й радону. Але є зворотна сторона медалі – висока собівартість урану в порівнянні зі світом. І через це наші підприємства мають проблеми та постійну заборгованість перед своїми працівниками. Йдеться орієнтовно про 800 шахтарів, і за кожним із них ще сім’ї. Я розумію, наскільки це важка робота. І без жодних сумнівів, вони за неї мають отримувати свої гроші, вчасно та в повному обсязі. Тримаю це питання на контролі разом з профспілками шахтарів, які зі мною постійно на зв’язку.

Наш потенціал – в людях! Висококваліфіковані спеціалісти, народжені Кіровоградщиною, очолюють успішні світові компанії, працюють та розвиваються у Києві, Дніпрі, Харкові, в Європі та по всьому світу. Ми цим пишаємось та водночас через це сумуємо. Родини розділяються. Молодь, для якої тут немає роботи та можливостей реcHалізувати себе, їде. Тому перед собою ставлю задачу зробити все від мене залежне, щоб наші діти не шукали, куди втекти з Кропивницького після університету, а хотіли залишитися тут та розвивати наш край.

За Вашою ініціативою відбувся перший туристичний форум на Кіровоградщині. Які були поставлені цілі в межах цього заходу? Плануєте в наступному році провести аналогічний захід?

Я ініціювала цей захід спеціально, щоб разом із експертами знайти реальні перспективи розвитку нашої області в туристичному плані. Підкреслю: реальні та дієві. Це головне. Думаю, нам вдалось досягти цієї мети. Тож зараз від слів перейшли до справ і розробки проєктів.

Якщо прямо зараз не почнемо працювати, залишимось такими ж невідомими Україні, як і раніше. А ми не можемо цього допустити, адже в нас є все: шалені краєвиди, безкраї поля, зелені луги, ліси, неймовірна природа. Але спитай перехожих, наприклад, у Києві, де знаходиться Кіровоградщина? Шестеро з десятьох її навіть із мапою не покажуть. Ми маємо стільки переваг, але про нас не знають. Це плануємо виправляти.

Я не втомлюсь повторювати, що ми – аграрне серце країни. У нас живуть працьовиті та щирі люди. У межах програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» на Кіровоградщині будуються дороги, мостова інфраструктура. До нас нарешті можна доїхати!

Я усвідомлюю, що роботи над розвитком туристичної сфери дуже багато. Не станеться так, що вже завтра про нас всі дізнаються. Ні. Формування бренду області – це гра в довгу. І над цим потрібно працювати щоденно. Тому я не лише хочу провести аналогічний захід наступного року. Я планую регулярні зустрічі з нашими експертами, представниками туристичного та крафтового бізнесу, щоб через рік ми не радились, а вже ділились конкретними результатами.

Ви активно підтримуєте програму Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Що було зроблено в межах цього проєкту і що заплановано в майбутньому на Кіровоградщині?

У межах програми «Велике будівництво» у нас одночасно будується до 100 об’єктів. Серед них – дороги, дитсадки, школи, приймальні відділення опорних медзакладів тощо.

Одразу після призначення я запровадила щотижневі інспектування об’єктів будівництва. Займаюсь перевірками на вихідних. Локацій по всій області дуже багато, тому не всі встигла оглянути. Але я в процесі. Мені не потрібно створювати картинку, що все добре. Навпаки, я хочу бачити реальний стан речей, тому виїжджаю без попередження.

Роботи багато. Офіс Президента задає нам не просто швидкий темп, а справжній турборежим. При цьому йдеться не лише про дотримання чітких графіків робіт, а про їх якісне виконання. Усе має відповідати стандартам і будівельним нормам. Від цього залежить безпека людей. Тож будувати потрібно на совість.

У сучасному світі все динамічне. Розвиток технологій безпосередньо впливає на вимоги, які ставляться роботодавцями до знань та вмінь працівників. Якими навичками має володіти людина, щоб бути компетентною та успішною в професійному житті?

Вона повинна мати перш за все нормальні людські якості, бути людиною.

А щодо технологій, то тут все просто. Якщо людина байдуже сидить на місці і не може дочекатись кінця робочого дня, ніякий гаджет чи прогрес не врятує. Особливо ціную людей, які шукають варіанти, як зробити, а не причини, чому це не можливо.

Знаю з власного досвіду, що всього можна навчитись. Коли ти ставишся до роботи як до свого дітища, ти робитимеш все, щоб розвиватись і ставати кращим. Бо ти сам у цьому зацікавлений.

Роками в Україні формувався стереотип, що посади можуть мати тільки люди з грошима. Зараз усе змінюється. Якщо в тебе є прагнення, ти зможеш і реалізуватись.

Дякую Президенту Володимиру Зеленському, який на моєму прикладі показав, що це все реально.