+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Важливість Африки для України і вітчизняного АПК

Важливість Африки для України і вітчизняного АПК

Ольга Трофімцева – колишня виконувачка обовязків мінітра аграрної політики і продовольства України про те, що цікавого відбулось останнім часом в надзвичайно важливому для нас, з точки зору торгово-економічних відносин, африканському регіоні.

AfCFTA – Всеохоплююча Угода про Вільну Торгівлю вступила в силу з 1 січня 2021 року і стала найбільшою ЗВТ з точки зору кількості країн, які в неї входять.

Поки що Африка займає в об’ємі світової торгівлі лише 2%, але дана ЗВТ об’єднує 55 країн з населенням в 1.3 млрд. і сукупним ВВП в 3.4 трлн. дол. США, і може стати реальним інструментом змін не лише для Африки, але і для світу.

За умовами AfCFTA, до 90% тарифів буде скасовано та буде створений фактично єдиний ринок товарів і послуг. Велика увага приділена в рамках Угоди і зниженню нетарифних бар’єрів між країнами-учасницями.
Згідно звітів Світового Банку, Угода здатна підняти рівень доходів населення в регіоні на 7% або на 450 млрд. дол.США до 2035 року, а ще витягнути з бідності (читай, підвищити рівень споживання) 30 млн.людей.

AfCFTA, за оцінками експертів, дасть змогу збільшити експорт з країн-учасниць на 560 млрд. дол., в основному за рахунок експорту промислових товарів.

Позитивний вплив укладеної Угоди про ЗВТ також очікується і на участь жінок в економічному житті і зменшення розриву в доходах жінок і чоловіків, бо в Африці, як і у нас в 1990і, більшість транс-кордонних наформальних “човників”, які курсують між африканськими країнами з різноманітним товаром – жінки, і ЗВТ дозволить стати їм цілком собі “білими” (в економічному сенсі) гравцями.

Потенціал цієї ЗВТ – величезний. Його реалізація буде залежати від ефективної імплементації Угоди в реальності.

Ну і я б вчергове хотіла нагадати про важливість Африки для України і вітчизняного АПК і необхідність системної та послідовної роботи на урядовому та бізнесовому рівнях для просування наших інтересів на цьому континенті.