26 травня 2021 року в Стамбулі пройде V Міжнародний GR-форум – подія, де зберуться топові лобісти, політики, GR-спеціалісти зі всього світу!
Нагадаємо, це щорічна конференція глобального масштабу, яка за п’ять років встигла обʾєднати провідних спеціалістів у галузях Government Relations та лобізму з України, ЄС, США.
Головна організаторка GR-Форуму – Катерина Одарченко – відома українська політтхенологиня, Президент Міжнародної асоціації професіоналів із зв’язків з правительством «IGAPA», Української асоціації професіоналів у сфері GR та лобізму («UAGRPL»). Має досвід роботи з радниками Дональда Трампа, а також американськими лобістами, зокрема Ліфом Ларсоном. Партнер відомого британського політика, депутата Європейського парламенту попередніх скликань Натана Гіла.
Серед попередніх учасників GR-Форуму – депутати Європейського парламенту попередніх скликань: Жозе Мануел Фернандеш (Португалія), Джулі Уорд (Велика Британія), Річард Чарнескі (Польща); американські лобісти, включно з Егоном Чолакяном, Ліфом Ларсоном, підтримали проведення GR-Форуму цього року у Стамбулі.
Нагадаємо, що один з останніх GR-Форумів був проведений у Брюсселі (Бельгії) 11-12 жовтня 2018 року.
Круглий стіл із депутатами Європейського парламенту (11-12 жовтня 2018 р.)
В межах конференції глобального масштабу був проведений круглий стіл на тему «Перспектива європейського розвитку України», де спікерами виступили не тільки депутати Європейського парламенту попередніх скликань, а й також найвпливовіші GR-спеціалісти світу, включно з Іоанною Супрантанеу (Співголова «CitiBank» – впливового європейського банку – з питань GR в ЄС), Джеремі Роллссоном (Головний GR-спеціаліст ЄС у «Microsoft»), Костасом Россоглу (Головний GR-спеціаліст ЄС міжнародної американської компанії «Yelp»).
Кожен рік GR-Форум залучає топ-професіоналів із різних континентів заради єдиної спільної мети – розвитку коректного діалогу між представниками Government Relations та державної влади, створення єдиного комʾюніті спеціалістів для подальшого розвитку сфери на міжнародному рівні.
Катерина Одарченко – головний організатор щорічного GR-Форуму (президент IGAPA, Інституту Демократії та Розвитку «PolitA»)
На думку головного організатора щорічного GR-Форуму Катерини Одарченко, розвиток GR та лобізму є запорукою високоякісного державного будівництва та економічної політики. Сам Міжнародний форум виступає майданчиком для обміну професійним досвідом із європейськими та американськими лобістами, юристами. Вивчення секретів успіху GR різних країн світу та їх втілення найкращих кейсів в Україні – одна із глобальних цілей Форуму.
Цього року на GR-Форумі в Туреччині виступатимуть юристи та лобісти зі світовими іменами:
Кендал Коффі – найкращий юрист США, згідно з “South Florida Legal Guide”, колишній голова конференції Південного округу Федеральної комісії з призначень суддів Флориди, колишній державний прокурор США. Згідно з Національним юридичним журналом США, містер Коффі – юрист року. Представник юридичної еліти США.
Тім Шелберг – засновник і президент «Gordon Thomas Honeywell Governmental Affairs» – всесвітньо відомої фірми, що займається питаннями державного управління та розвитку ринку державного бізнесу. У містера Шеллберга – більше 25 років професійного досвіду, велика база контактів світових лобістів. Керує цілою низкою проектів на законодавчій основі в більш ніж 30 країнах і в Сполучених Штатах. Містер Шелберг матиме змогу розповісти учасникам GR-Форуму про проект, який запускатиме в Україні.
На GR-Форумі учасники зможуть долучитися до розгляду наступних питань:
- Рік кризи COVID-19.
Пандемія, без перебільшень, стала не те що перешкодою, а справжнім викликом та виклик для галузі GR. За 2020 рік розмір витрат на лобістську діяльність в США становить 3,49 млрд доларів, що показує актуальність інститут лобізму у сучасному світі. Міжнародними спеціалістами будуть розглянуті наступні питання:
- Вплив COVID-19 на ринок GR і лобізму в період пандемії.
- Ключові уроки, які надала пандемія COVID-19 GR-сфері та лобізму.
- GR та лобізм.
Одна з найактуальніших тем у контексті розгляду взаємозв’язку між публічною владою та недержавними організаціями у глобальному вимірі. Доречним буде в цьому аспекті розгляд наступних основоположних питань, що стосуються заданих сфер:
- М’яке і жорстке регулювання лобізму
- Вдалі приклади регулювання в різних країнах.
- Формування професійної спільноти GR.
- Позиції органів влади різних країн щодо лобістської діяльності.
- GR і інструменти лобіювання.
Учасники GR-Форуму із США, ЄС, Казахстану переконані у впливовості даного аспекту на сам перебіг розвитку лобізму та Government Relations у конкретних державах. Саме тому учасники панельних дискусій, зважаючи на свій міжнародний досвід роботи, звернуть увагу на:
- Написання законів і законопроектів.
- Кейси інструментів GR та лобізму в різних країнах.
- Діалог із зацікавленими сторонами – стейкхолдерами.
- Медіакомунікації.
- Аналітична робота.
- Адвокаційні кампанії.
- Лобіювання в Туреччині.
Не секрет, що в цій країні, незважаючи на відсутність відповідного закону про лобізм, досить активним є розвиток GR-департаментів у даних компаніях. Однак самого інституту лобізму на нормативно-правовому рівні ще не створено. Для української сторони буде корисно дізнатися:
- Провідні тенденції розвитку лобізму в Туреччині.
- Позиції турецьких органів влади щодо лобістської діяльності в країні і за її межами.
- Практики та кейси у сфері GR.
Провідні юристи з міжнародним імʾям, відомі політики розглянуть вплив та саму суть практичного боку у сфері GR на державному рівні. Дані питання є надзвичайно важливими для глобальної спільноти GR-Форуму:
- Успішні кейси в сфері написання законів, адвокації, G2G відносин.
- Приклади успішного будівництва профільних асоціацій.
- Позиція держав і депутатів різних країн.
- Круглий стіл “Українсько-турецький діалог”.
Унікальна можливість для української сторони налагодити зв’язки із провідними представниками Туреччини у сферах політики, підприємництва та обговорити співпрацю у сфері розвитку міжнародного GR-комʾюніті:
- Обмін досвідом і діалог між бізнесовими структурами.
- Обмін досвідом і діалог в сфері публічного управління.
- Обмін досвідом і діалог у сфері менеджменту, включно з НГО.
Офіційний веб-сайт IGAPA
Реєстраційна форма
З питань участі – просимо звертатися на електронну пошту: info@igapa.net, а також за мобільним телефоном: +38 (044) 227 9420.
Адреса офісу IGAPA – Київ, вул. Євгена Коновальця (Щорса) 36д; офіс №19.
Місто проведення – Стамбул (Туреччина).
Про попередні заходи, проведені IGAPA: