Оксана Шоорлеммер – керівниця групи фірм «Thermomix Vorwerk», тренерка жіночої спортивної групи «Zumba», членкиня Ради німецько-українського товариства «Січ» у місті Шверін, відповідальна за роботу з громадськістю. Розповіла про найсучаснішу техніку виробництва фірми «Thermomix Vorwerk». Про свою діяльність та активну громадську позицію. Зауважила про особливості ефективної організації часу в німецьких родинах. Інтерв’ю про те, до чого призводить палке бажання працювати та досягати цілей.
Оксано, Ви є керівницею групи фірми «Thermomix Vorwerk». Яку продукцію виготовляєте? Розкажіть про свою діяльність.
Життя сучасної жінки, яка хоче поєднати сім’ю, кар’єру, садочок, школу, сад, хобі, спорт та домашнє господарство, вимагає багато часу і фінансових витрат. А якщо ця жінка хоче для усієї сім’ї найголовнішого, а це більше вільного часу разом і здорового правильного харчування, то це можна здійснити лише за допомогою найсучаснішої техніки німецького виробництва фірми «Thermomix Vorwerk».
Упродовж п’яти років я є щасливою власницею «Thermomix». Спочатку це був незамінний помічник у господарстві, а з часом від мого захоплення та відмінних результатів були позитивно вражені дуже багато моїх друзів, знайомих, сусідів та колег. Саме це і спонукало мене донести до споживача можливість приготування зі стовідсотковою гарантією корисного, здорового, смачного, різноманітного та збалансованого харчування.
Результати моєї роботи імпонували керівництву «Thermomix Vorwerk», і я отримала можливість працювати керівницею групи «Thermomix» у місті Шверін. Моїми головними завданнями є координація роботи колективу, проведення співбесід з новими працівниками, участь у виставках-продажах та інших заходах, що стосуються повноцінного та здорового харчування, а також розвиток нових електронних технологій і проведення презентацій.
Останні чотири місяці власним напрямком є створення за допомогою «Thermomix» біокосметики, що викликає дуже позитивний відгук у споживача. Нині випуск косметики проходить невеликим обсягом, оскільки у створенні косметики зовсім не використовую консервантів. Буду рада співпраці з бізнесвумен, які цікавляться продукцією власної біокосметики.
Майбутнє західноєвропейської косметики у натуральних складниках. А майбутнє кожної бізнесвумен – це допомога на кухні від неперевершеного «Thermomix»: революційно новітнє приготування п’ятизіркового харчування, виконання більше ніж двадцяти функцій, здорове та збалансоване харчування на будь-який смак будь-якої кухні світу, наймудріша техніка XXI століття не лише у домі, а й у ресторані чи кафе, безмежна допомога дає збільшення вільного часу для сім’ї.
Тренерство жіночої спортивної групи «Zumba» – це для Вас робота чи хобі?
Протягом 10 років я є викладачем «Zumba». Цей вид спорту надає такого позитивного заряду енергії, після якого є бажання перевертати гори. За одну годину «Zumba» ми робимо 10 000 кроків, а це майже денна норма для здорової людини. Працюю з групою, учасники якої не пропускають жодного заняття.
Оксано, Ви є членкинею Ради німецько-українського товариства «Січ» у місті Шверін, відповідальною за роботу з громадськістю. Розкажіть, будь ласка, про діяльність товариства.
Так, я є членом німецько-українського культурного центру «Січ», де викладаю німецьку та українську мову, відповідаю за роботу з громадськістю. Метою нашого центру є збереження українських традицій та обрядів, залучення молоді до креативних, танцювальних та музичних заходів, хореографічне та музичне виховання, інтеграція, толерантність до інших національностей.
Ви є матусею трьох діточок. Як все встигаєте? Можете поділитися порадами щодо розподілу часу?
Взагалі, організація часу у німецькій родині вимагає чіткого плану, дисципліни та самоорганізації. Щоб йти в ногу з часом і успішно почати та закінчити кожен день, уже з дитячого садочку йде підготовка до нормованого дня. Сніданок, обід, вечеря, спорт, домашні завдання – все має відповідний час. Пунктуальність у всьому – це і є запорукою успіху німецьких родин.
А у нашій інтернаціональній сім’ї я українка, чоловік нідерландець і троє дітей, також все залежить насамперед від вдалого розпорядку дня. Діти з дитинства долучаються до домашньої роботи. Діти за допомогою «Thermomix» вже готують сніданок, обід, вечерю, а у той час, коли сам «Thermomix» готує, діти виконують домашнє завдання. На спорт та інші хобі переважно їздять на велосипедах, і на великі дистанції також. Кожної неділі ввечері обговорюємо план організації на наступний тиждень.
Оксано, чи допомогли Вам знання іноземних мов під час працевлаштування? Чи дійсно мовний бар’єр створює істотні обмеження у працевлаштуванні за кордоном?
Звичайно, для іноземців знання мови є однією з головних вимог для працевлаштування. Знання п’яти мов допомогло мені навчатися на економічному факультеті в Німеччині, а далі працювати економістом. До речі, освіта в Німеччині суттєво відрізняється від освіти в Україні. Мені імпонує вид освіти «Duales Studium» та «Ausbildung» – це теорія, пов’язана відразу з практикою. Навчання триває протягом 4 років. Велика перевага такого виду навчання – можливість надалі працювати на підприємстві за згодою обох сторін. Я була дуже задоволена отримати третю освіту саме в Німеччині, це надало мені можливість знаходження нових горизонтів. А нові горизонти – це і цікава робота для бізнесвумен, яка допомагає знайомитись з новими людьми, а головне – підтримувати міцний зв’язок з Україною, бо моє серце на 50% там, де проживають мої батьки та велика родина.


