+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Українська підприємиця потрапила у сотню найвпливовіших жінок за версією BBC. Що про неї відомо?

Українська підприємиця потрапила у сотню найвпливовіших жінок за версією BBC. Що про неї відомо?

BBC оприлюднило перелік зі 100 найвпливовіших жінок світу. До нього потрапила українська підприємиця Анастасія Волкова, яка допомагає фермерам із врожаєм завдяки технологіям.

Як пише BBC, Анастасія — «підприємиця та сільськогосподарська інноваторка, яка використовує науки й технології для розв’язання продовольчих питань».

Дівчина спершу здобула ступінь бакалавра в Національному авіаційному університеті (2012), а магістратуру закінчила у Варшавському технологічному університеті (2014). Потім Анастасія переїхала до Австралії, де у Сіднейському університеті захистила докторську дисертацію (2018).

У 2016 році Волкова заснувала стартап Flurosat, який допомагає фермерам оптимізувати врожайність. Компанія аналізує супутникові знімки полів, фотографії з дронів, застосовує технології штучного інтелекту та на основі цієї інформації радить, що робити з врожаєм.

Зокрема, Flurosat попереджає аграріїв про потенційні проблеми з врожаєм — наприклад, що рослинам не вистачає поживних речовин чи що місце не сприятливе для посіву. Також фермерам рекомендують, як поливати рослини та чи використовувати добрива.

Головний офіс компанії розташовується в Сіднеї, також офіси є у Києві, Сан-Франциско та Курітібі (Бразилія).

Рейтинг BBC не єдиний, куди потрапила Волкова. У березні 2020 року журнал Массачусетського технологічного інституту включив українку до списку «35 інноваторів до 35 років».

Хто ще у списку BBC?

У рейтингу також опинилася білоруська опозиціонерка Світлана Тіхановська, британська науковиця Сара Гілберт, яка працює над «оксфордською» вакциною проти COVID-19. Крім того, у списку опинилися «Невідомі героїні» — так видання хоче згадати тих жінок, які у 2020 році пожертвували собою, щоб допомогти іншим.