+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Українські учні завершили міжнародний курс уроків миру

Українські учні завершили міжнародний курс уроків миру

В червні 2021 року уперше в Україні 139 учнів шести шкіл з Волинської, Херсонської і Донецької області успішно завершили 7-місячний курс освіти миру, розроблений міжнародною миротворчою громадською організацією. Учням були вручені сертифікати про завершення навчання миру, яке направлене на виховання молодого покоління в дусі миру.

З жовтня 2020 року по червень 2021 року курс уроків миру провела безкоштовно міжнародна організація за мир HWPL при ЕКОСОР ООН в партнерстві з регіональними громадами та школами, і громадською організацією «Поруч». Цей безпрецедентний курс навчання миру був вперше проведений в Україні як пілотний проект, започаткувавши нову віху у розвитку якісної освіти і миру в рамках здійснення Цілей сталого розвитку ООН.

«Я хочу бути посланцем миру, закликати до припинення війн, поширювати культуру миру на основі поваги та любові. Я дуже хочу, щоб завершилась війна на Донбасі, і буду робити все можливе для цього. Бо війна – це біль, горе, смерть, розруха, це крок назад, а не розквіт. А мир у суспільстві – це життя».


Розповіла Асхадуліна Анна, учениця Костянтинівського ЗЗСО№3 в Донецькій області,.

У світі на сьогоднішній день більш як 200 навчальних закладів у 35 країнах були призначені Академіями миру HWPL, де викладають уроки миру, а Міністерства освіти дев’яти країн підписали меморандуми (MOA) про співпрацю в області освіти миру. Програма освіти миру HWPL складається з 12 уроків і практичних завдань, містить такі універсальні цінності як мир, любов, подяка та повага.

Освіта миру HWPL в Україні відбувається в рамках глобального проєкту освіти миру, на меті якого — виховати молоде покоління як громадян миру і розповсюдити культуру миру. Уроки миру співзвучні з уставом ЮНЕСКО, який підкреслює необхідність навчати миру: «Думки про війну виникають в умах людей, тому в свідомості людей слід вкорінювати ідею захисту миру».

«Хочу порадити це навчання друзям і особливо молодшим за мене. Адже навчатися миру потрібно з дитинства. Те, що посієш, те і пожнеш»


Ділиться Яценюк Максим, учень 9 класу Смолигівської гімназії Волинської області

«Програма охоплює різні аспекти миру, тим самим надає дітям можливість розвинути різні грані своїх особистих якостей та талантів. Тепер в школі можна вивчити більше із запланованого, увага акцентується на ненасильницькому вирішенні конфліктів, миробудуванні. Ми плануємо поширювати успішний досвід освіти миру в різні регіони України».


Підкреслила Марія Тищенко, виконавча директорка ГО «ВГО «Поруч» і доцентка Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана

Шість шкіл, які вперше успішно завершили курс навчання миру HWPL в Україні: Смолигівська гімназія і Хорохоринський ліцей Волинської області, Костянтинівський ЗЗСО№3 в Донецькій області, а також Костянтинівський ОЗЗСО і його Червонополянська і Дубівська філії в Херсонській області.

Довідка. HWPL —  міжнародна організація за мир «Небесна культура, мир в усьому світі і відновлення світла» при Департаменті глобальних комунікацій і ЕКОСОР ООН, яка здійснює в 170 країнах світу глобальні миротворчі ініціативи, включно з освітою миру, кампанією «Узаконимо мир» і міжконфесійним діалогом.  Сьогодні ще декілька українських шкіл в різних регіонах проводять навчання миру HWPL, яке планують завершити до кінця цього року.