+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Україна, Грузія та Молдова представили новостворене Асоційоване Тріо в Брюсселі

Україна, Грузія та Молдова представили новостворене Асоційоване Тріо в Брюсселі

24 червня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, віцепрем’єр-міністр, міністр закордонних справ Грузії Давід Залкаліані та в.о. прем’єр-міністра, міністр закордонних справ та європейської інтеграції Республіки Молдова Ауреліу Чокой здійснили спільний візит до інституцій ЄС у Брюсселі. Про подію повідомляє Міністерство закордонних справ.

Метою візиту стало проведення переговорів з європейськими партнерами щодо пріоритетів новоствореного тристороннього формату посиленої співпраці України, Грузії та Молдови з європейської інтеграції – Асоційованого Тріо. Глави української, грузинської та молдовської дипломатії провели зустрічі з Високим представником ЄС із закордонних справ та безпекової політики, Віцепрезидентом Європейської Комісії Жозепом Боррелем, Виконавчим віцепрезидентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом, Комісаром з питань сусідства та розширення Олівером Варгеї та депутатами Європейського Парламенту.

«Я особливо вдячний Високому представнику ЄС Жозепу Боррелю за згадку принципів диференціації та інклюзивності в рамках подальшого розвитку Східного партнерства. У нас було багато дискусій щодо запровадження принципу диференціації. Я радий чути, що сьогодні ми знайшли спільну мову з Європейським Союзом, як і належить друзям і партнерам. Це черговий приклад того, як ЄС і три наші країни чують одне одного, як ЄС враховує наші інтереси при розробці відповідних політик».

Зазначив Дмитро Кулеба

У рамках публічного представлення ініціативи Асоційованого Тріо на полях Фонду Конрада Аденауера Дмитро Кулеба поінформував про подальші кроки України, Грузії та Молдови з метою зближення з ЄС та необхідності посилення взаємодії у безпековому вимірі. Міністр відзначив, що Асоційоване Тріо не має на меті замінити існуючий формат взаємодії з ЄС, натомість спрямоване на більш тісну координацію трьох країн задля розширення можливостей угод про асоціацію та пришвидшення інтеграції до Європейського єдиного ринку.

Довідка: Асоційоване Тріо – тристоронній формат посиленої співпраці України, Грузії та Молдови з європейської інтеграції, що був започаткований 17 травня 2021 року під час спільного візиту глав зовнішньополітичних відомств Молдови та Грузії в Україну.

Міністри закордонних справ підписали Меморандум про взаєморозуміння між Міністерствами закордонних справ України, Грузії та Молдови, який визначає спільні позиції трьох держав щодо прагнень отримати статус повноцінного члена Європейського Союзу, інтегруватися до Внутрішнього ринку ЄС, розвивати сфери секторальної взаємодії та долати спільні виклики. 

Більше про новину читайте на сайті Міністерства закордонних справ.