+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

У Саудівській Аравії засудили активістку, яка захищала право жінок водити авто

У Саудівській Аравії засудили активістку, яка захищала право жінок водити авто

У Саудівській Аравії активістку Луджайн аль-Хатлул, яка боролася за право жінок керувати автомобілем, засудили до 5 років та 8 місяців позбавлення волі. Вона вже 2,5 року перебуває у в’язниці суворого режиму, пише Громадське.

Спеціалізований кримінальний суд Саудівської Аравії висунув Луджайн аль-Хатлул низку звинувачень. У переліку є спроба «заподіяння шкоди національній безпеці» та «просування закордонних інтересів». Також їй закидали контакти з організаціями, ворожими до Ер-Ріяда.

Правозахисники, зі свого боку, заявляли, що судовий розгляд відбувався з порушенням міжнародних стандартів.

Попри вимоги міжнародних правозахисних організацій звільнити Луджайн аль-Хатлул, вона вже два з половиною роки перебуває в ув’язненні. Її затримали за декілька тижнів до того, як жінкам у Саудівській Аравії дозволили керувати автомобілем. Однак саудівські чиновники запевняють, що засудження активістки і дозвіл на керування авто жінкам взагалі не пов’язані.

Сім’я Хатлул заявила, що після арешту її катували правоохоронці. Зокрема, вона пережила побиття, удари електричним струмом та сексуальні домагання. Родина жінки стверджує, що їй навіть пропонували свободу, якщо вона мовчатиме про насилля у в’язниці.

Нагадаємо, жінкам у Саудівській Аравії дозволили дивитися футбольні матчі на стадіоні лише два роки тому. Тоді ж, у 2018 році, жінкам дозволили водити автівки.

Торік влада Саудівської Аравії дозволила ресторанам не мати окремого входу для жінок і чоловіків, але рішення не є обов’язковим до виконання.

Справа Луджайн аль-Хатлул може зашкодити репутації фактичного лідера країни, наслідного принца Мухаммеда ібн Салмана. Він розпочав реформи з пом’якшення ультраконсервативних правил, щоб, зокрема, залучити в країну інвестиції.

Поки активістка перебувала на ґратами, вона увійшла до сотні найбільш впливових людей 2019 року за версією журналу Time.