+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

У рамках “Озеленення України” висаджено понад 30 000 дерев

У рамках “Озеленення України” висаджено понад 30 000 дерев

У лютому, поточного 2020 року було оголошено про старт глобального екологічного проєкту «Озеленення України».

Мета проєкту – привернути увагу до необхідності відновлення екосистем України і світу. Створити колективну українську історію успіху, щоб показати собі і цілому світу, що ми вміємо об’єднувати бізнес, владу, громаду і ЗМІ. Створення позитивного іміджу України у світі.

Ініціатори «Озеленення України»: найбільший діловий клуб, який об’єднує лідерів українського бізнесу «CEO Club Ukraine», засновником якого є Сергій Гайдайчук та Національний проєкт «Книга рекордів України», генеральним директором якого є Ганна Крисюк.

У квітні 2020 року організаторами разом з партнерами та відповідальними особами в різних областях країни планувалась висадка понад 1 000 000 дерев у рамках глобальної ініціативи з висадження дерев у 100 країнах світу. Але через спалах COVID-19 дану акцію було перенесено на осінь поточного року. Проте, було повідомлено про можливість індивідуальних висадок дерев у рамках даної ініціативи. Звичайно ж при дотриманні всіх законодавчих вимог.

Станом на травень у рамках проєкту «Озеленення України» висаджено понад 30 000 дерев.

Проєкт ділиться на ІІ етапи.

І етап. Реалізація в Україні у рамках ініціативи з висадження 1 000 000 дерев за 24 години:

  • Сприяти протягом року у висадженні парків та алей
  • Провести загальнодержавну інформаційну кампанію
  • Організувати освітні воркшопи в навчальних закладах
  • Започаткувати міжнародний флеш-моб «Озеленення України. Озеленення планети!»
  • Виготовити дорожню інтеграційну карти із висадженими деревами
  • Випуск двомовної (укр., анг.) книги по реалізації проєкту в Україні та світі.

ІІ етап. Реалізація у світі:

Висадження протягом одного тижня дерев у 100 країнах світу. У рамках даного етапу відбудеться презентація проєкту на міжнародних інвестиційних та економічних форумах, днях української культури за кордоном, економічних та туристичних виставках, мистецьких заходах в Україні та світі.

Також у рамках глобальної ініціативи заплановано старт міжнародного флеш-мобу «Озеленення планети» з залученням понад 10 млн. українців у світі, створення інтеграційної карти із висадженими деревами у 100 країнах світу та ряд інших активностей по формуванні позитивного іміджу України у світі.

Зареєстровано понад 20 000 осіб, які готові долучитись до подальшої реалізації проєкту у якості волонтерів.

Ініціативу із висадження дерев підтримують ряд міських голів, адміністрацій та обласних рад наступних областей: Львівської, Івано-Франківської, Хмельницької, Чернівецької, Херсонської, Одеської, Запорізької, Рівненської, Донецької, Закарпатської та інших. В цілому до акції залучено 15 областей, в яких відбулися офіційні презентації проекту та підписано відповідні Меморандуми про співпрацю.

Є 15 співорганізаторів по областях. Тобто осіб, які взяли на себе зобов’язання із висадження понад 100 000 саджанців у своїх обласних центрах.

Відправлено листи про співпрацю в абсолютно всі обласні державні адміністрації, обласні та міські ради, а також в усі дипломатичні підприємства, які є в Україні.

Об’єднані територіальні громади також підтримують проєкт та вже 15 з них ведуть активну підготовку до висадження дерев.

Підтримали проєкт вже близько 50-ти партнерів із сфери бізнесу та понад 40-ка інформаційних партнерів.

Представники української молоді діаспори з 25-ти країн також долучаються до реалізації ініціативи із висадження дерев у 100 країнах світу.

Відбулася презентація ініціативи у Великобританії та у Європарламенті Брюсселю, Бельгія. У результаті перемовин депутати Європарламенту приєдналися до акції та в знак солідарності 13 березня висадили перше «Дерево солідарності ЄС-Україна» біля приміщення Європарламенту і встановити біля них іменну табличку «Озеленення України». 

Важливою стадією старту глобальної ініціативи із висадження дерев у 100 країнах світу є висадження мільйонного дерева в Україні, а згодом і у кожній країні. Висадка мільйонного дерева проходитиме за участі перших осіб держав, дипломатичних представників, Євродепутатів.

Міліонним деревом, як одним із варіантів, буде дуб, адже він є багаторічною рослиною родини Букових і у багатьох народів саме він вважаєтесь найкрасивішим деревом і до нього ставляться з пошаною та любов’ю. Другий варіант – Гінкго Білоба. Гінкго – єдине унікальне дерево, що становить один вид, один у роді, який у свою чергу є одним у родині та у народі зветься «райським», що має особливу енергетичну силу.

Відбудеться висадка мільйонного дерева на території нового унікального дендропарку «Добропарк».

Співорганізатори: голова наглядової ради національного проєкту «Книга рекордів України», багаторазовий рекордсмен України і світу Олег Іваненко; Глобальний амбасадор відновлювальної енергії у світі Руслана Лижичко; директор металургійного заводу «Тін Імпекс», Амбасадорка миру Аліна Скоморохова; депутат Тернопільської обласної ради Степан Барна; ректор Вінницького інституту університету «Україна» Ганна Давиденко; засновниця благодійної організації «Я – Волноваха» Яніна Лубінець; засновниця ГО «Біла птаха» Ганна Коршунова; засновник і директор «Folk Ukraine» Ігор Добруцький; Торгово-промислова палата України; Державна прикордонна служба України; ОТГ; Міжнародний Центр Балтійсько-Чорноморських досліджень та консенсусних практик. Центр Політичного діалогу; Луганська ОДА; Одеська ОДА; Львівська ОДА; Івано-Франківська ОДА; Чернівецька ОДА; Хмельницька ОДА; Хмельницька міська рада; Херсонська ОДА; Київська міська адміністрація; Університет Короля Данила та ін..

У рамках проєкту «Озеленення України» вже проведено конкурс малюнків серед дітей по всій Україні. У конкурсі взяло участь понад 3200 дитячих робіт. Визначено 20 переможців з усієї країни. Дітей було запрошено в Київ та нагороджено у приміщенні Верховної Ради України.

Наразі триває всеукраїнський флеш-моб «Озеленення України: висадка 1 000 000 дерев за  1 добу», участь у якому взяло близько 6 000 учасників. Серед учасників флеш-мобу: футбольні команди, зірки естради, політики, бізнесмени, студенти, школярі та ін..

Наразі до проекту долучилась вся країна. Висадка пройде по території всієї України, включаючи тимчасово непідконтрольні Україні території Донецької та Луганської областей та окупованого Криму.

Крім того, у рамках проекту планується закласти понад 30 парків та десяток алей, серед яких: «Алея журналістів», «Алея героїв АТО», «Парк Миру», «Дипломатичний парк», «Алея зірок естради», «Парк рекордсменів України», «Парк Книги рекордів України», «Парк розвитку дитини», «Парк футболістів», «Парк бізнес-асоціацій», «Парк Асоціації платників податків України», «Парк духовності та миру» та ін..

У різних містах України планується спортивний забіг з прибиранням сміття. А також шестигодинний телемарафон в день висадки дерев з прямими включеннями з усіх областей України.

Довідково: Статистичні дані станом на травень у рамках глобальної ініціативи «Озеленення України»:

–       до проекту  долучено понад 20 000 волонтерів;

–       у рамках проекту по цілій Україні вже висаджено понад 30 000 дерев;

–       підписано 156 меморандумів про співпрацю;

–       організовано понад 40 акцій та івентів на підтримку проєкту; 

–       залучено близько 80 партнерів, які допомагають реалізовувати проект; 

–       близько 6 000 учасників брали участь у флеш-мобі #ОзелененняУкраїни;

–       понад 300 шкіл з різних куточків України долучатимуться до  участі у нашому річному проєкті. 

Творімо колективну історію успіху України разом! Відновлюємо ліси – відновлюємо легені планети!

Телефон гарячої лінії: 050-663-01-32