+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

У Києві розпочався Х Міжнародний форум «Ягоди 2021 UA» – Технології, інвестиції, маркетинг

У Києві розпочався Х Міжнародний форум «Ягоди 2021 UA» – Технології, інвестиції, маркетинг

Ще десять років тому виробництво ягід в Україні було зосереджено переважно у секторі присадибних господарств та у дачників. Нині ж це ціла велика індустрія з доволі складним власним виробництвом і переробкою, експортом та логістикою. Все більше споживачів харчової продукції у світі віддають перевагу так званим екологічно чистим продуктам,  вирощування яких не завдає шкоди навколишньому природному середовищу.

Сьогодні, 29 липня, у Києві проходить вже Х Міжнародний форум «Ягоди 2021 UA» – Технології, інвестиції, маркетинг.

Ініціатива проведення заходу належить Громадській спілці «Асоціація «Українська ягода» та ТОВ «Брусвяна». За підтримки Торгово-промислової палати України.

Метою заходу є сприяння підвищенню конкурентоспроможності українського ягідництва та її переробки на внутрішньому і світовому ринках.

Розпочали захід з вітальних слів організаторки – Ліліани Дмитрієвої, директорки плодово-ягідного розсадника «Брусвяна» та запрошених поважних гостей: Тараса Висоцького, Першого заступника Міністра АПК України; Геннадія Чижикова, Президент Торгово-промислової палати України та Ганни Крисюк, засновниці і  президентки бізнес-клубу «BusinessWomаn Club».

«Багато від кого можна почути, що ягідництво – це високодохідна справа. Проте, думаю, мене багато хто підтримає, це можливо лише для тих, хто вміє ретельно планувати, вкладаючи і серце, і душу, і багато часу. Робити як для себе – як на мене, один із ключових принципів. У ягідництві немає нічого неможливого, варто лише підходити до бізнесу із розумом та об`єднуватись. Те, що Україна є аграрною країною із високим потенціалом –  істина, що не потребує підтвердження. Водночас, таким чином ми не лише формуємо бюджет, а й імідж на міжнародній арені. Настав час масштабувати ягідний бізнес, а українському ягідництву є, що сказати у світі», – ділиться Ліліана Дмитрієва, організаторка Форуму.

У свою чергу Перший заступник Міністра АПК України Тарас Висоцький додав: «На головних ринках світу, в Європі та США, зафіксоване зростання споживання і продажів ягід. Тож тема сталого виробництва стає все більш актуальною у світі і наша країна, у плані експорту, повинна займати провідне місце».

Участь у форумі «Ягоди 2021 UA» також взяли: Надзвичайний і Повноважний Посол Хорватії в Україні Аніца Джамич, Надзвичайний і Повноважний Посол ПАР в Україні Андре Ґрюнвальд, Третій секретар Посольства Єгипту в Україні Енас Таха, Засновниця ГО «Інститут партнерства та сталого розвитку» Дар’я Мустафіна, Власниця видавничого дому «Картель» Ірина Асман, Фінансист, керівник Київського представництва ДК Привілегія, власники і представники ягідних, аграрних компаній та ін..

Форум спрямований на пошук відповідей та запитань сучасних виробників ягідної продукції: як початківців, так і досвідчених професіоналів.

Програма Форуму представлена трьома блоками.

Панель № І: Ягідний бізнес 2020-2022. Сприяння державних інституцій розвитку ягідної галузі: здобутки та дорожня карта.

Модератор: Ліна Доценко , к.е.н., голова правління аграрної консультаційної групи «БРІДЖЕС».

Спікери:  Дмитро Сенік – Заступник Міністра закордонних справ (онлайн); Руслан Гашев – голова правління ПрАТ «Експортно-кредитне агентство»; Андрій Литвин – заступник директора Державної установи «Офіс із розвитку підприємництва та експорту; Володимир Пустовіт – завідуючий сектора Департаменту аграрного розвитку Міністерства АПК.

Панель № ІІ: Дипломатична панель. Перспективи формування позитивного іміджу та попиту на українську ягоду і продукти переробки в світі.

Модератор: Ольга Трофімцева – незалежний експерт в галузі АПК

Спікери: Еміне Джапарова –  Перша заступниця Міністра закордонних справ України; представники іноземних посольств в Україні (Хорватії, Королівства Нідерланди) та представники українських дипломатичних місій в іноземних державах (Кувейті, Королівстві Іспанії, Великій Британії); Аліна Шишкіна – директор Департаменту взаємодії з експортерами та просування експорту; Володимир Гуржій – директор ТОВ «УСПА ФРУТ».

Панель № ІІІ: Банківська панель. Джерела фінансування та фінансові інструменти розвитку ягідної галузі. Представники банків. Представники небанківських фінансових установ. Гранти від міжнародних організацій.

Модератор: Ярослава Бояркіна – фінансист, керівник Київського представництва ДК Привілегія, управляючий партнер компанії G-FUND.LTD (Грузія).

Спікери: Костянтин Горбешко – начальник управління з андерайтингу ПрАТ «Експортно-кредитне агентство»; Катерина Святенко – представник АТ «Державний Ощадний Банк України»; Оксана Макарова – представник  АТ «Креді Агріколь Банк»; Антон Радченко – представник  АТ «ОТП Банк».

Родзинкою Х Міжнародного форуму «Ягоди 2021 UA» буде конкурсна дегустація лохини від українських виробників, за результатами якої переможець отримає відзнаку «Найкраща лохина України 2021» ( «The best blueberry of Ukraine 2021» ) з урочистим врученням дипломів та відзнаки.

Результатом Форуму буде звернення до Національного банку України з метою змін в методиках покриття кредитів для ягідної галузі, а також направлення в дипломатичні установи і консульства стандартизованого промо-пакета українського ягідництва.

Місце проведення: Україна, Київ, вул. Велика Житомирська, 33 (ТПП України).