+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Тактична медицина для українців»: знання, що рятують життя

Тактична медицина для українців»: знання, що  рятують життя

В умовах війни як ніколи важливим стає вчасне надання першої долікарської медичної допомоги. Це зберігає життя пораненим та хворим, а своєчасна евакуація з поля бою запобігає повторному ураженню або загибелі. Тактична медицина —  це надання медичної допомоги під час військових дій. У сьогоденних реаліях такі навички є необхідними та важливими. На пропозицію Штабу реалізовано курс для українців, які прагнуть здобути необхідні уміння.

За ініціативи МШДУ було проведено безкоштовний освітньо-практичний курс із навчання тактичної медицини та надання першої медичної допомоги «Тактична медицина для українців». Курс передбачав навчання військових, поліцейських, волонтерів, медиків, представників ЗМІ, інструкторів, прикордонників, лісників, цивільного населення та всіх підрозділів, які потребують знань тактичної медицини. Ключова мета — засвоєння українцями практичних професійних навичок надання першої медичної допомоги під час бойових дій та надзвичайних ситуацій.  Протягом трьох днів (щодня для нової групи) проводилося навчання у 2 осередках Львівської області: м. Львів та м. Стрий. 

Про початок курсу у Львові 21 травня оголосив голова Львівської ОВА Максим Козицький. Онлайн до відкриття долучилися голова Сумської ОВА Дмитро Живицький, координатор МШДУ й проєкту «Тактична медицина для українців» в Сумах Дмитро Кулібабін та президент «LUkraine» Микола Жаров. Інструктори були направлені на запрошення Асоціації українців у Люксембурзі «LUkraine» та організації «International-PMC». Військова адміністрація забезпечила матеріально-технічну базу для проведення навчань.

Протягом для кожен учасник курсу мав можливість оволодіти навичками   користування турнікетами, дізнався, як робити тампонаду, надавати допомогу при пневмотораксі, одягати бандажі та багато іншого.

«В умовах воєнного стану варто бути готовим до всього, навіть якщо ви цивільна особа. Прості речі рятують життя. А чітке розуміння алгоритму дій допоможе взяти себе в руки в екстреній ситуації та надати першу допомогу постраждалому. Тому ми й надалі проводимо такі навчання. Це був тільки перший етап», – ділиться голова МШДУ Ганна Крисюк.

Планами навчити 10 000 осіб основ тактичної медицини поділився Максим Козицький: «Навчання проводять чотири кваліфіковані інструктори: два із Люксембургу, ще два —  із США та Франції. Навчання пройдуть військовослужбовці, тероборона, медики, лісники, поліція, прикордонники, волонтери, журналісти та держслужбовці».

Учасники курсу  отримали відповідні сертифікати, які  вручали організатори «Тактичної медицини для українців» та партнери проєкту. У перший день сертифікати видавали голова Міжнародного штабу допомоги українцям Ганна Крисюк, голова Львівського гуманітарного штабу Юрій Візняк, інструктори з Люксембургу Андро Камбьє, Ясін Харзалах, Аболівєр Мікаель та інструктор з США Томас Венейбел. На другий день до вручення сертифікатів новій групі доєднався заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко.

Андро Камбьє зазначив, що основними причинами смерті 80-90% поранених стають масивна крововтрата та шок: «Пошкодження, які виникають у сучасних збройних протистояннях, значно обмежують час надання домедичної допомоги на полі бою. Смерть настає від декількох десятків секунд до однієї години. Проте, якщо як мінімум 60% особового складу батальйону вміє надавати першу допомогу, шанси поранених вижити різко зростають. Найкращим способом отримати всі необхідні знання є, звичайно ж, проходження офлайн курсу з відточенням практичних навичок. Дякуємо всім учасникам навчального курсу “Тактична медицина для українців” за розуміння всієї відповідальності та відданості справі». Дякуємо організаторам за запрошення».

Під час початку курсу в м. Стрий 23 травня до онлайн-відкриття приєдналися Микола Жаров та Дмитро Кулібабін. Сертифікати групі допомагав видавати заступник міського голови Стрия Михайло Журавчак. Організатори також відзначили День Героїв висадженням символічних дерев у рамках глобальної екоініціативи «Greening of the Planet». Висадження ініціював міський голова Олег Канівець. Одну ялинку присвятили  Героям, захисникам і захисницям, а другу висадили на честь гостей, які приїхали з Люксембургу, Франції та США для проведення навчань.

Після проходження курсу всі учасники навчилися не лише надавати першу допомогу, а й отримали знання, які дозволять і надалі виконувати поставлені завдання. Паралельно в Сумах стартувала інша навчальна група, де навчають інструкторів. Здобуті практичні навички тактичної медицини, дозволять кожному правильно діяти в екстремальних ситуаціях.

Матеріал підготувала Аліна Жук

Фото з архіву МШДУ