18 вересня в онлайн-режимі відбулася 8-а річниця Саміту миру HWPL на тему «Інституційний мир: основа для сталого розвитку» за участю 5000 учасників зі 146 країн, включно з Україною, США, Німеччиною, Південною Африкою, Австралією, Філіппінами та Південною Кореєю. Саміт транслювався в режимі онлайн, щоб підтвердити важливість сталого розвитку, гарантованого інституціоналізацією миру, захід ще раз звернув увагу світової спільноти на Російське воєнне вторгнення в Україну.



З 18 вересня 2014 року, коли саміт миру був проведений вперше, міжнародна миротворча неурядова організація «Небесна культура, мир у всьому світі і відновлення світла» (HWPL) при ЕКОСОР ООН, закликала до солідарності для миробудування на глобальному рівні за допомогою колективних дій з різними учасниками включаючи глав держав, міністрів, законодавців, релігійних лідерів, співробітників сфери освіти, лідерів молоді та жінок, а також журналістів. Цей щорічний саміт кожного року розповідає про мирну діяльність та досягнення у співпраці з урядами та громадянським суспільством по всьому світу.
Що стосується справи миробудування на глобальному рівні, голова HWPL і ветеран Корейської війни, пан Лі Ман Хі зазначив: «ООН була створена задля миру, і її Рада безпеки з п’ятьма постійними членами була створена з метою миру. Однак одна з п’яти країн спричинила війну. Це неправильно. Я закликаю всю російську владу негайно припинити війну проти України. Війна повинна припинитися!». Також він додав: «Ми живемо на одній планеті, і ми сусіди та сім’я. Кожен з нас повинен зробити наш світ кращим. Хіба ми не повинні передати прекрасний світ нашим майбутнім поколінням?»


Марінус Бі, голова Національної асамблеї Суринаму, висловив готовність встановити мир на законодавчому рівні, сказавши: «Роль парламентів у побудові миру та запобіганні конфліктам має вирішальне значення». Він додав: «У співпраці з HWPL Національна асамблея хотіла б створити основу для співпраці у досягненні припинення війни та поширенні культури миру за допомогою заходів щодо підвищення поінформованості про мир та заохочення політики та програм, що стосуються навчання миру».


Октавія Альфред, міністр освіти, планування людських ресурсів, професійного навчання та національної переваги Домініки, сказала, що освіта миру HWPL була введена в національну шкільну програму Домініки: «інтегрована в соціальні науки, а також як окремий предмет». Вона сказала, що освітні матеріали розробляються в навчальну програму з основ громадянства в країні, оскільки навчальна програма миру HWPL корисна «для вирішення проблем… не лише учнів, але навіть для того, щоб нести зміни своїм друзям та батькам, а також нашим вчителям».
Махендра Дас, президент храму Шрі Шрі Радха Мадхава Мандіра на Філіппінах, представив інституційний підхід до міжрелігійного діалогу з точки зору ролі релігії у сприянні миру. Він припустив, що впорядкування міжнародних обмінів та програм із запобігання конфліктам на ґрунті релігійного нерозуміння може стати відправною точкою для фундаменту миру.


Чонг Йонг Мін, генеральний директор IPYG, наголосив на ролі молоді як головного учасника міжнародних дій в ім’я миру, заявивши, що освітні програми для 1500 молодих людей з усього світу в 59 країнах проводяться з метою «захисту основних прав молоді у всьому світі, щоб кожен міг жити щасливим життям, не залишаючись позаду».
Відеозапис Саміту можна переглянути за наступним посиланням на YouTube: