+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Сортуй! Це легко, обіцяю.

Сортуй! Це легко, обіцяю.

На жаль, у сучасному світі існує занадто багато проблем, пов’язаних з екологією. Вторинна переробка відходів – одна з найголовніших. Чи знали ви, що кожного року одна людина викидає приблизно 300 кг сміття? Вражаючі цифри. Деякі регіони України знаходяться на межі  техногенної катастрофи, через ситуації, пов’язані з накопиченням відходів, адже неправильна утилізація та переробка, стихійні звалища – все це вкрай негативно позначається на стані екологічної ситуації не тільки нашої з вами країни.

На сьогодні у світі існує лише три шляхи, якими сміття залишає наші домівки – захоронення сміття, що є найнебезпечнішим та найшкідливішим методом, спалювання сміття також має низку вагомих недоліків та вторинна переробка відходів або ресайклінг. На ньому ми і зупинимо свою увагу.

Про користь та екологічність цього методу переробки сміття знають, здається, що всі. Проте, і досі можна побачити, як у контейнери для сортування відходів летить чорний пакет, в якому все і одразу. А деякі пластикові пляшки навіть не долітають до смітників. 

Хтось, можливо, ще й досі вважає, що екологія в порядку і не має проблем, хтось може думати, що конкретно його це не стосується, для когось це проблема держави, а не його особиста, або розібратися із сортування комусь і хотілося б, але виявилося дуже важко. Так, всі ці причини мають місце, проте світова екологія дійсно у страшній небезпеці, і допомогти їй здатен кожен, разом із державою чи без, і це не важко.

Це нам доводить чудовий український стартап – Recycle Maphttps://recyclemap.org . Він починався із небайдужих до сміттєвої проблеми громадян Львова, а тепер може показати 2169 пунктів прийому відходів для вторинної переробки по всій Україні. Recycle Map – це не комерційний проєкт і не державна програма, він існує за кошти громадян України, тому, за бажанням, ви можете підтримати його.

Мета – забезпечити зручний та відкритий доступ до інформації про місцезнаходження пунктів утилізації необхідних типів відходів усім користувачам, ознайомити з наявними способами переробки. Команда Recycle Map визначає своє основне завдання як «популяризацію сортування та вторинного перероблення відходів як невід’ємної частини сучасного життя».

На мапі можна легко знайти найближчі пункти, де можна здати батарейки, картон, акумулятори, ПЭТ-пляшки, органічні відходи, стеклотару та інші типи відходів. Відмітити нові пункти, які ще не були вказані, а також отримати доступну інформацію по кожному типу відходів, в якому виді вони приймаються, чому їх не варто викидати на смітник, та як саме їх будуть переробляти. Все дуже просто і легко та не потребує надмірних знань чи великих зусиль.

Пам’ятаймо, ми ще можемо зробити найлегше – почати із себе. Кожен має вжити усіх можливих заходів для привернення уваги до проблеми сміття, а також забезпечити початок її поступового вирішення на власному прикладі. Це довготривалий процес відновлення довкілля, але кожен може зробити свій посильний внесок.

Анна Негода спеціально для Business Woman