+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Сергій Гайдайчук: Жінки можуть досягнути більшого, якщо припинити будь-яку дискримінацію та дати їм віру в свої сили

Сергій Гайдайчук: Жінки можуть досягнути більшого, якщо припинити будь-яку дискримінацію та дати їм віру в свої сили

На тлі шквалу привітань із 8 березня жінок та дівчат з боку політиків та знаменитостей, непомітною залишилась важлива новина від науковців. Невеличка новина, але вона дає відповідь на важливе питання: чи відрізняється мозок чоловіків та жінок?

Ліз Еліот, професор нейробіології з Чиказької медичної школи при Університеті Розалінд Франклін опублікувала результати наймасштабнішого дослідження будови та функціонування людського мозку. Дані за 30 років досліджень показали, що відмінностей у структурі та функціях мозку жінок і чоловіків не існує. Не впливає на спосіб роботи мозку і розмір. Так само вчені спростували гіпотезу про різний рівень задіяння півкуль у чоловіків та жінок при різних задачах.

Про що фактично говорять наукові результати? Я переконаний, що про рівність. Про те, що такі видатні жінки як Ада Лавлейс, Геді Ламар та Маргарет Тетчер – не винятки, а правило. Про те, що жінки так само можуть досягнути будь-чого в бізнесі, політиці та науці, якщо існуватимуть рівні можливості.

У CEO Club Ukraine входять чимало жінок, і ми пишаємось цим. Адже вони є успішними підприємцями та керівниками. Ірина Варагаш, президент компанії “Еконія”, Лана Сінічкіна, партнер Адвокатського Об’єднання Arzinger, Ірина Горова, співзасновниця MOZGI GROUP, Ніна Домбровська, Президент Henkel в Україні, Жанна Крючкова, засновник та керуючий партнер Jansen Capital Management, Яна Матвійчук, CEO ARENA Conference Service – це далеко не всі жінки в нашому клубі, але всі вони є його активними учасницями.

Вже 15 років я займаюсь розвитком бізнес-спільнот. І для мене честь бути одним із менторів суто жіночого бізнес-клубу – Business Woman Club, який заснувала Ганна Крисюк, генеральний директор Національного проєкту “Книга рекордів України” та ініціаторка міжнародної акції “Greening of the Planet”.

Читав результати дослідження, згідно якого Україна за кількістю жінок на ключових посадах у бізнесі або в державі знаходиться на другому місці в Європі. Це солідний показник, який, на мою думку, обумовлений історичною традицією поваги до прав жіноцтва, яка існувала кілька століть тому на нашій землі. Жінки можуть досягнути більшого, якщо припинити будь-яку дискримінацію та дати їм віру в свої сили. А наука лише підтверджує, що неможливого для жінок не існує.