Тільки 27% відсотків працюючих жінок займають управлінські посади. За даними дослідження Ernst & Young, компанії, які мають в управлінні більше, ніж 25% жінок та впроваджують програми з розвитку гендерної рівності, мають безперечні переваги.
Наприклад, це впливає на збільшення прибутковості — мінімум на 6%, доля ринку вище на 45% та набагато вищі темпи росту на нових ринках — 70%.
З приводу того, чи є все-таки різниця у веденні бізнесу жінкою чи чоловіком та про взаємодію у реалізації спільних проєктів ми розпитали у президента найбільшого в Україні бізнес-клубу “CEO Club Ukraine” – Сергія Гайдайчука.
«Я би сказав, що різниця і є, і немає. Починаючи з того, що слово «жінка» починається на букву «ж», а «чоловік» – на букву «ч». Уже ж різниця (жартує – ред.). Але насправді, в силу наших фізіологічних та гормональних відмінностей, це за собою тягне певні різні способи задоволення цих потреб. Еволюційно, протягом історії нашої цивілізації, фізіологія вплинула і на психологію, і на емоції, і на те, що чоловіки та жінки дещо по-іншому сприймають світ, вступають в комунікацію з іншими, навіть можуть мати дещо іншу мотивацію. Тому різниця, звичайно, є. Вона більш фізіологічна, психологічна і це впливає на сприйняття світу та на те, як ми з цим світом взаємодіємо.
Але якщо говорити щодо ведення бізнесу, мені здається, що суттєвої різниці все ж таки немає. Чоловіки і жінки – це люди. Спільне те, що всі ми потребуємо бути частиною соціуму. Всі ми хочемо, щоб нас любили, поважали, цінували, всі ми хочемо реалізовувати себе, мати підтримку, задовольняти свої базові потреби. Тому, все це є і в чоловіків, і в жінок. У нас більше спільного, ніж відмінного. З огляду на це, в бізнесі ми можемо дещо, трішечки, по-іншому реагувати на ситуації, на проблеми, на задачі, але в цілому плюс-мінус однаково.
Як я взаємодію з жінками в проєктах? Та так само, як і з чоловіками. Якщо у нас є спільні цілі, задачі, процеси, ми домовляємось про спільні правила гри, ми розподіляємо зони відповідальності, обов’язки. Ми діємо, як команда. Десь доповнюємо одне одного, десь підтримуємо».