+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Сергій Гайдайчук про те, як залучити інвестора в Україну

Сергій Гайдайчук про те, як залучити інвестора в Україну

У чому проблема інвестування в Україну? Що потрібно зробити, щоб інвестори масово прийшли в нашу країну? Своєю думкою поділився Сергій Гайдайчук, засновник і президент найбільшого  українського бізнес-клубу, який об’єднує близько 200 керівників і власників середнього і великого бізнесу для розвитку, спілкування та співпраці “CEO Club Ukraine”.

“У нас немає однієї проблеми – у нас їх цілий арсенал, на будь-який смак. Починаючи від системних і фундаментальних, таких як неможливість захистити свої інвестиції і свої активи в Україні через продажних суддів і свавілля правоохоронних органів. І продовжуючи такими як монополізація ринків, нестабільна і непрогнозована економічна, податкова і взагалі будь-яка інша політика в нашій країні.

Це дуже серйозні ризики для будь-якого інвестора. Але якщо розвивається ринок, такий як Україна, має великий потенціал, то деякі інвестори можуть йти навіть на такі ризики.

Я б виділив ще одну серйозну проблему – це ментальність і безвідповідальність наших підприємців, які залучають інвесторів у свої бізнеси. Якщо ви піднімите статистику по інвестиційним операціям і проектам за останні роки (за тими, які заходили в першу чергу з-за кордону в Україну) або, наприклад, подивіться на список компаній, які виходили на Варшавське IPO, ви практично не знайдете успішних кейсів. Ми втратили довіру в інвесторів як на рівні держави і його інституцій, так і на рівні бізнесменів. Нам не вірять. Тому сюди ніхто не йде.

Про те, що ситуація погіршується, говорять і кредитні рейтинги України. За останній час вони впали дуже низько.

Скажіть, хто в здоровому глузді захоче відправляти свої гроші в “чорну діру”? У кожного міжнародного інвестора – весь світ як вибір для інвестицій. Країни між собою конкурують за залучення інвесторів. А ми їм допомагаємо перемагати, весь час граючи проти самих себе.

Скажіть, хто в здоровому глузді захоче відправляти свої гроші в “чорну діру”? У кожного міжнародного інвестора – весь світ як вибір для інвестицій. Країни між собою конкурують за залучення інвесторів. А ми їм допомагаємо перемагати, весь час граючи проти самих себе.

Щоб інвестори прийшли масово, потрібно ще раз використати наш менталітет, почати любити і поважати кожного малого і великого інвестора – як внутрішнього, так і зовнішнього. Слід відродити довіру і ринки капіталу, спочатку всередині країни, а потім поступово зовні. Далі потрібно вирішити всі фундаментальні проблеми, про які я сказав вище. А для цього потрібно формувати нову адекватну еліту. Ну, а далі – навчитися мислити планетарно, бо ми “граємо” на єдиному глобальному полі. І нам потрібно вчитися конкурувати за інвестора саме глобально, пропонуючи і унікальну стратегію, і видимі переваги для міжнародних інвесторів (чому потрібно йти саме до нас).

Все це неможливо реалізувати швидко. І не потрібно. Головне – мати бачення (бажано – в довгостроковій перспективі), реалістичний план, а також волю і мотивацію поступово втілювати цей план в життя. Потрібно крок за кроком, поступово нарощувати успіх і створювати довіру – як всередині країни, так і зовні. Все велике завжди починається з першого кроку. Всім нам удачі!”