+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Робота як поклик життя

Робота як поклик життя

Наталія Хміль — президентка асоціації «Amizade», яка є однією з перших працює у напрямку соціальної допомоги емігрантам, освіти та культури. Пані Наталія є представницею Української Діаспори при Вищому Комісаріаті з питань міграції в Португалії. Наразі вона об’єднує 3 тис учасників.

Як виникла ідея створення Асоціації?

Коли я пройшла всі етапи адаптації, то зрозуміла, що створення Асоціації та її діяльність  допоможе іншим швидше проходити тернистий шлях та адаптуватися. Важливо не тільки прийняти нову культуру, але не забути своє коріння. Саме тому найпершим, що ми зробили, було створення недільної школи та дитячого танцювального колективу. Наші танцюристи навіть пройшли у пів фінал «Португалія має талант». Також влітку в нас працювали літні табори для дітей. Багато зусиль було покладено, щоб зберегти мову і традиції.

Розкажіть про вашу волонтерську діяльність під час війни

Асоціація «Amizade» за два місяці відправила 19 машин. Майже кожна машина в’їхала на територію України. Португальські водії допомагали розвантажувати та передавати допомогу із руки в руки. Ми допомогли близько 300 біженцям: допомога з їжою, житлом, одягом. Місцеве населення підтримує Українців і щиро допомагає. 

Асоціація це частинка вашого життя,  місія і поклик душі?

Так. Асоціація «Amizade» не тільки допомагає, а ще згуртовує, підтримує, зберігає і розвиває культуру і традиції. Велика подяка сину за підтримку. Без допомоги близьких було б важко. Вже 18 років Асоціація створює еміграційну політику Португалії. 

До речі, у вільний час наші майстрині виготовляють національні наряди та головні убори. Один з них – Полтавський чубатень. Вчора на святі вишиванки ми його презентували. 

Розкажіть, будь ласка, про свято

День вишиванки відбувся 22 травня. Нам спеціально привезли з м. Косіва вишиванки, які ми презентували як Українській так і Португальській спільноті. Подія об’єднала два народи, дало можливість показати і розказати більше про Українську культуру та звичаї. Зовсім недавно з України повернувся Прем’єр-міністр Португалії, який пообіцяв допомогти і підтримати Україну.

Матеріал директорки представництва журналу в Португалії Анни Воронової

Фото із архіву Наталії Хміль