+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Посольство Ірландії відкрилося в Києві

Посольство Ірландії відкрилося в Києві

23 серпня заступник міністра закордонних справ України (CDTO) Дмитро Сенік та міністр закордонних справ Ірландії Саймон Ковені урочисто відкрили приміщення Посольства Ірландії в Україні. Про це повідомляє МЗС.

У повідомленні зазначається, що започаткування першої в історії дипломатичної місії Ірландії в Києві дозволить вивести двосторонні відносини на якісно новий рівень.

«Відкриття посольства Ірландії в Києві створює додаткові можливості для розвитку торговельного співробітництва між нашими країнами і, безсумнівно, сприятиме активізації двосторонньої взаємодії у багатьох галузях, зокрема ІТ-секторі, у сфері інвестицій та освіти. На таких пріоритетах співпраці наголошував міністр Дмитро Кулеба під час двосторонньої зустрічі з ірландським колегою на полях інавгураційного саміту Кримської платформи».

Зазначив Дмитро Сенік. 

Міністр закордонних справ Ірландії Саймон Ковені відзначив, що відкриття посольства у Києві є важливою віхою у розвитку двостороннього співробітництва та є частиною Стратегії #GlobalIreland із розширення присутності Ірландії в світі. 

Довідково: дипломатичні відносини між Україною та Ірландією встановлено 1 квітня 1992 року. Посольство України в Ірландії відкрито у серпні 2003 року.

19 серпня 2021 року пані посол Ірландії в Україні з резиденцією у Києві Тересе Гілі вручила вірчі грамоти Президенту України Володимиру Зеленському (до цього часу посол Ірландії у Чехії був акредитований в Україні за сумісництвом). Офіційне відкриття Посольства Ірландії у Києві відбулося 23 серпня 2021 року під час візиту міністра закордонних справ Ірландії Саймона Ковені в Україну для участі в інавгураційному саміті Кримської платформи.