+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Посол Словаччини відкрив художню виставку словацьких художників в Олександрії

Посол Словаччини відкрив художню виставку словацьких художників в Олександрії

Надзвичайний та Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні пан Марек Шафін 9 липня завітав до Олександрії, де відкрив художню виставку словацьких художників “Мелодії весни” в місцевому Палаці урочистих подій. Про це повідомляє “Голос Громади“.

Високого гостя при в`їзді в місто Олександрію зустріла заступник міського голови Ірина Чемерис, вручивши йому традиційний український коровай на вишитому рушнику. А вже у Палаці урочистих подій в присутності запрошених осіб, ЗМІ та інших відвідувачів посла привітали офіційні особи – міський голова Олександрії Сергій Кузьменко і секретар міської ради Вікторія Косяк. Пан Посол відкриття виставки прокоментував так:

“Сподіваюся, що виставка допоможе Олександрії стати відомою в Словаччині, а Словаччині – в Олександрії та вашій області. Допоможе українцям познайомитися з нашою (ред.- словацькою) культурою та з розумінням того, наскільки ми близькі як народи, та наскільки ми близькі в культурній сфері”.

Разом з послом до Олександрії прибув і керівник творчого об’єднання художників ARTEM з м. Братислави пан Любослав Мозу разом з дружиною. Витвори саме пана Мозу і частково складають представлену колекцію мистецької виставки.

Єкспозиція під назвою «Мелодії весни» складається з 69-ти  творів 18-х авторів. Це  олійні полотна, акварелі, акрилові роботи образотворчого мистецтва різних напрямків і жанрів. Більшість з них не мають назв, а тільки дату, підпис художника і визначення типу «мистецька робота», справді надаючи таким чином кожному глядачу повний простір для його фантазії, «аби побачити щось своє». Всі картини по-своєму цікаві, переважно виконані у виразних, життєстверджуючих, яскравих кольорових гамах, або ж стриманих і налаштовуючих на філософські роздуми, тональностях. Є також художні роботи з каменю, деревини, кераміки та вироби з гутного скла.