+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Підвищений апетит: чому він буває і як з ним боротися?

Підвищений апетит: чому він буває і як з ним боротися?

Підвищений апетит, постійне бажання що-небудь перекусити часто призводить до набору зайвої ваги, вживання шкідливих фастфудів, та й взагалі до різних незручностей. Адже почуття голоду, навіть легкого, не сприяє ні працездатності, ні життєвій активності.

Перш, ніж лаяти себе за нерішучість і невміння відмовлятися від всіляких кулінарних спокус, перевірте, чи не пов’язаний ваш підвищений апетит, надмірна ненажерливість з якою-небудь хворобою, або особливим станом організму. Наприклад, підвищений апетит у жінок може ьути спровокований гельмінтозом. Наявність гельмінтів в кишечнику зазвичай супроводжується невмотивованим надмірним голодом, і при цьому набір ваги не відбувається (навпаки, іноді людина худне). На щастя, ця неприємність в наші дні досить просто діагностується і лікується.

Вагітність – причина підвищеного апетиту у жінок. Це і логічно – в тілі жінки формується новий організм, якому так само потрібні мікроелементи, вітаміни, білки, жири і вуглеводи. Однак, не варто діагностувати наявність вагітності по одному факту сильного апетиту!

ПМС. У цей період менструального циклу голод обумовлено гормональними змінами. Активні заняття спортом або фізичною діяльністю. Загальновідомо, що, активно рухаючись, організм витрачає більше калорій і відповідно вимагає поповнення запасів. Прийом будь-яких лікарських препаратів. Надмірний апетит – це побічний ефект ряду медикаментів. Порадьтеся з лікарем, чи можна їх скасувати або замінити іншими ліками.

Цукровий діабет, або гіпоглікемія – розлади, пов’язані з підвищеним або недостатньою кількістю цукру в крові. Гіпотиреоз – посилене вироблення гормонів щитовидної залози.

Пухлини в різних органах і частинах тіла. Психологічними причинами може бути стрес, постійна втома, недосипання – таким чином організм намагається заповнити запаси енергії та врівноважити емоційний стан.

Не потрібно ставити собі діагнози – обов’язково звертайтеся до послуг медицини. Обстежтеся та дізнавайтесь справжню причину того, чому вам постійно хочеться їсти! І лікуєте саме причину, а не просто боріться з підвищеним почуттям голоду!

Як побороти підвищений апетит і постійне бажання поїсти? Якщо ви впевнені у відсутності медичних причин підвищеного апетиту (аналіз на гельмінтів негативний, захворювань немає, ви не вагітні і т. д.), а постійне бажання перекусити є харчової звичкою, яка вам створює незручності, то цю звичку можна і потрібно змінювати. Як саме? Робіть перекуси невеликими за об’ємом і калорійністю, якщо не виходить рідше їсти. Трохи сухофруктів замість бутерброда, груша або яблуко замість пиріжка, і т. д.

Ситніше снідайте і обідайте – це дозволить довше не відчувати почуття голоду. Іноді постійні думки про їжу супроводжують людей, які не люблять або не встигають повноцінно снідати і обідати. Їжте гарячу їжу. Вона дає більше відчуття насичення, ніж продукти кімнатної температури або їжа з холодильника. Не їжте перед телевізором або під час роботи за комп’ютером. Просто не носіть їду до телевізора або ноутбука! Вам доведеться щоразу вирішувати дилему – встати і піти на кухню або залишитися перед екраном – і будьте впевнені, ви набагато рідше будете робити вибір на користь втамування підвищеного, непотрібного апетиту.

При виникненні думки «а непогано б перекусити…» пийте воду або чай без цукру. Це дасть якщо не відчуття заповнення шлунка, то хоча б психологічну «галочку», що ви відчули на смак. І, як не сумно, іноді просто варто проявити вольове зусилля і відмовитися від їжі, навіть якщо хочеться. Це окупиться тим, що через якийсь час ваш організм зрозуміє, що навіть якщо їжа не надійшла на першу вимогу – то нічого страшного не сталося, можна спокійно працювати далі і не мучити «господаря» примхами. Мова не про жорсткій дієті (тоді шлунок і мозок починає «бити тривогу» і активно дошкуляти людині відчуттям реального голоду), а лише про розумні обмеження.

Існують різні фіточаї (не плутайте з так званими «біодобавками»!) і трав’яні суміші, які притупляють почуття підвищеного помилкового голоду. На таких фіточаях зазвичай пишуть «для схуднення», але працюють вони не за рахунок якогось чарівного «спалювання жиру», а за рахунок того, що менше хочеться їсти.

А от різні таблетки і біодобавки (продаються через інтернет або в аптеках в категорії «не належать до лікарських препаратів»), які, як заявляє реклама, позбавляють від надмірного апетиту, слід вживати з великою обережністю, а краще не вживати зовсім.

Оскільки ці засоби не сертифікуються як ліки, їх дія може бути абсолютно непередбачуваною, мати побічні ефекти, не підходити особисто вам, і т.д. Якщо вже хочете піти по «ледачому» шляху, то хоча б проконсультуйтеся щодо конкретного препарату з гастроентерологом або дієтологом.

Джерело