+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Підбірка The Guardian: На яких жінок варто зважати у 2022

Підбірка The Guardian: На яких жінок варто зважати у 2022

Сайт британської газети опублікував список жінок зі сфер бізнесу та економічної політики, для яких 2022 рік стане важливим

Рейчел Рівз — тіньова канцлерка герцогства Ланкастер

Поточний рік вважають вирішальним для політикині-лейбористки із огляду на попередні чотири поразки на виборах.

Завдання колишньої британської економістки — розробити такий підхід до управління економікою, який би був досить радикальним, щоб привертати увагу, і водночас заспокіював. 

Нгозі Оконджо-Івеала — очільниця СОТ

Серед поточних питань — досягнення згоди щодо патенту на вакцини від Covid. Відтак, країни, що розвиваються, зможуть виробляти власні засоби для лікування пандемії. 

Протягом останніх кількох років СОТ зазнавала проблем під керівництвом ряду технократичних лідерів. Наступний рік покаже, чи зможе Оконджо-Івеала змінити все на краще.

Крісталіна Георгієва — директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду


Як і її попередника Домініка Стросс-Кана, Георгієвої також торкнувся скандал. Ідеться про суперечку з приводу того, чи підробила вона звіт, щоб створити більш сприятливе враження про Китай під час своєї попередньої роботи у Світовому банку.

У 2022 році Георгієва має взяти до уваги багато факторів: загроза фінансової кризи в Туреччині та Аргентині, зростання рівнів боргу в багатьох країнах з низьким рівнем доходу та ін.

Емма Уолмслі — генеральна директорка GlaxoSmithKline

Препарат Vocabria для лікування ВІЛ від GSK минулого місяця був рекомендований Національним інститутом охорони здоров’я та вдосконалення медичної допомоги Великобританії. Компанія також підписала контракт з урядом США на лікування Covid-19 препаратом, який знижує госпіталізацію та смертність на 79%

Шерон Уайт — голова Партнерства Джона Льюїса

Колишня керівниця Ofcom вже закрила 16 збиткових філій John Lewis, у тому числі великі торгові точки у Бірмінгемі та Шеффілді, скоротила тисячі робочих місць та відклала виплату річної премії персоналу на 2020 рік. Усі спостерігають, чи вдасться компенсувати це за рахунок активніших онлайн-продажів та нових напрямків бізнесу, включаючи фінансові послуги, будівництво будинків для здачі в оренду та розширення дистрибуції.

Алекс Махон — головна виконавча директорка Channel 4 

Керівниця стикається із зусиллями уряду приватизувати мовник.  

До цього Channel 4 пережив близько півдюжини спроб затвердити програму приватизації. Найсерйозніша сталася за керівництва Девіда Кемерона в 2016 році.

Деббі Кросбі — генеральный директор TSB Bank

Кросбі стала першою жінкою, яка очолюватиме дві великі установи Великобританії: TSB і, у 2022 – Nationwide.

У першій половині 2022 року вона має замінити Джо Гарнера на посаді виконавчого директора Nationwide. Вона приєднується до невеликої групи жінок-керівниць у тому секторі, де чоловіки обіймають близько 70 % вищих посад.

Ліна Найр — генеральний директор Chanel

Ліна Найр обійняла посаду в грудні 2021 року, замінивши Алена Вертхаймера.

Попередньо пандемія призвела до того, що продажі Chanel впали на 18% у 2020 році. У розмові з Time вона зауважила, що людський капітал так само важливий, як і фінансовий.

Фото: Wikipedia

Головне фото: The Guardian