+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Павло Пуськов: Керувати бізнесом повинні лише професіонали

Павло Пуськов: Керувати бізнесом повинні лише професіонали

Павло Пуськов, інвестор й акціонер холдингу «X100INVEST», власник частки доходів понад 25 ресторанів холдингу, власник управлінської франшизи “Sushi Master” у Мелітополі та Павлограді, комерційний директор шинного заводу «Росава», вже понад 20 років є активним учасником великого бізнесу, де займає топові позиції. Дізнайтеся більше про життя Павла в інтерв’ю!

   Добрий день, Павле! Що скажете про свої студентські роки?

   Я народився в мальовничому місті на схилах Десни, у Чернігові. У 2000 році з відзнакою закінчив Чернігівський університет економіки й управління за спеціальністю «Фінанси та кредит». У період з 2013 до 2017 року здобував бізнес-освіту в Відкритому університеті Великобританії (The Open University), де успішно отримав ступінь MBA.

У студентські роки я дуже мріяв стати бізнесменом, однак мої батьки мали трохи інше бачення. Вони були лікарями та хотіли, щоб я продовжував їхню справу. Однак, мрії перемогли, і ще на початку першого курсу я почав займатися підприємництвом. Мені це дуже сподобалося і, як бачите, у мене все вийшло. Щодо батьків, сподіваюся, що один з моїх синів колись таки стане лікарем і втілить сподівання батьків у життя!

   Судячи з Вашої фейсбук-сторінки, можна сміливо зробити висновок, що робота Вас надихає. За що Ви любите «Росаву»?

   У шинному бізнесі я працюю вже понад 20 років. Туди мене запросив знайомий, який на той час був генеральним директором і формував нову команду.

Я люблю «Росаву» за те, що вона є не лише флагманом вітчизняного шинного бізнесу, а й європейським також. Це унікально. Ми ніколи не стоїмо на місці та постійно оновлюємо виробництво найсучаснішим обладнанням, яке виготовляють світові лідери шинної індустрії. Це дозволяє нам тримати високу планку якості на найвимогливіших ринках світу, як-от європейських чи північноамериканських. Продукція, що її виготовляє «Росава» має великий попит у всіх куточках світу. Вона нині представлена в понад сімдесяти країнах світу й успішно конкурує зі світовими брендами преміумсегменту, жодним чином не поступаючись у якості.

   Життя, особливо в підприємницькій діяльності, вимагає постійного розвитку. Що є джерелом розвитку для Вас?

  Я завжди намагаюся вчитися, відкривати для себе нові та цікаві речі. Найголовнішим джерелом розвитку для мене є навчання, яке до того ж дає й наснагу. Усе разом дуже допомагає в досягненні поставлених цілей, яких у мене багато!

   Окрім усього, Ви є акціонером холдингу «X100INVEST», онлайн-платформи, яка дає можливість інвесторам вкладати гроші в малий бізнес й отримувати пасивний дохід. Наскільки важливим для бізнесмена є момент інвестування грошей у «чужу» справу?

   Незалежно від віку чи статі кожна людина прагне досягнути певної фінансової незалежності й отримувати саме пасивний дохід, на який вона ніяким чином додатково не впливає. Саме тому я цим і займаюся!

   Чи можна вберегти себе від ризиків?

   Так, звісно. Це не лише можливо. Перед тим, як інвестувати в подібну, як Ви сказали «чужу» справу, просто необхідно вберегти себе від явних ризиків. Насамперед це має бути реальний бізнес, який приносить стабільний дохід і має прибутковість на рівні 20-20% річних. Саме річних, а не місячних чи тижневих.

Для того, аби зрозуміти чи варто інвестувати в справу, потрібно дуже уважно проаналізувати фінансові показники діяльності бізнесу. Він має бути повністю цифровий і працювати максимально системно. Тобто людське втручання повинне бути якомога меншим. А керувати бізнесом повинні лише професіонали.

   На Вашу думку, чи достатньо держава підтримує малий і середній бізнес в умовах кризової ситуації, спричиненої COVID-19?

   Ні. На мою думку, наша держава взагалі не підтримує бізнес. А зараз, коли пандемія COVID-19 у самому розпалі, тим паче. Держава не повинна заважати бізнесу та контролювати дотримання всіх законів, як це відбувається, наприклад, у європейських країнах.

Бізнесу зараз дуже складно, йому просто необхідно зараз працювати. Звичайно ж, з дотриманням усіх профілактичних і запобіжних норм. Це врятує нашу економіку та навіть посилить її, дозволивши конкурувати з іншими країнами світу.