+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Організація Florida4Ukraine: Усе, що ми знали — потрібно діяти

Організація Florida4Ukraine: Усе, що ми знали — потрібно діяти

Сполучені Штати Америки — найбільший спонсор України під час війни.  Щодня з усіх штатів відправляються вантажі з боєприпасами, ліками та військовими обладунками. Тут, у Флориді, ми допомагаємо новоприбулим біженцям. Найчастіше стикаємося з питаннями по оренді житла, влаштуванню дітей до школи та питанням документального оформлення усіх процесів. 

Існує багато новостворених волонтерських організацій, в основному, це — українська діаспора. Люди своїми коштами закуповують необхідне й відправляють в Україну, слідкують, аби вантажі дійшли саме на передову. Першочергову допомогу для біженців з їжею та одягом можна отримати при церквах. Велика увага  приділяється мітингам та демонстраціям, щоб донести до американців правдиву інформацію про те, що насправді відбувається в Україні. Організовуються концерти та різні заходи для збору коштів на потреби армії.  

Одна із таких організацій — Florida4Ukraine, яка влаштовує мирні мітигни, співпрацює із лікарнями в Маямі, збирає кошти, надає допомогу у вигляді бронежилетів, медичних приборів, автомобілей, дронів тощо для України. Команда допомагає біженцям із документами та міграційними питаннями. 

«У кожного із нас різні сфери професійної діяльності, але нас всіх об’єднала одна ціль — допомогти Україні», — діляться учасниці команди Каріна Моїсеєва та Евеліна Саєвич.  

Чому вирішили об’єднатися? Хто виступив ініціатором?

Евеліна Саєвич: Нас об’єднала війна, ми любимо свою Батьківщину й хочемо, аби в нас було місце на цій планеті, куди ми завжди зможемо повернутися. Ми не могли сидіти склавши руки, нічого не роботи та мовчки спростерігати за тим, як руйнується майбутнє України, домівки наших друзів, родичів та всіх украініців;  як гинуть ні в чому не винуваті діти, жінки та чоловіки. Дуже важко виділити одну чи дві особи, які започаткували Florida for Ukraine. Наша організація складається з 9 молодих людей, кожен з яких віддав частинку своєї душі для того, щоб Florida4Ukraine існувала й мала змогу допомагати Україні.

Як організовували роботу на початках? Передбачали таку реакцію Флориди?

Каріна Моїсевич: На думці у кожного українця в Маямі було одне: «Як я можу допомогти і що я можу зробити?». Не можна сказати, що була якась організація нашої роботи, усе, що ми знали — потрібно діяти. Почали організовувати мітинги на підтримку України, збирати гуманітарну допомогу для наших солдатів і об’єднувати українців у Флориді. 

Щодо реакції Флоріди, я думаю, що ми навіть очікували такої швидкої активізації та об’єднання. Мені здається, що ми стали однією великою родиною, в якій одна людина відчуває біль іншої. У кожного із нас є родичі та друзі, які дотепер перебувають на території України під щоденними обстрілами. 

Наскільки фідбек важливий для вас? Зворотний зв’язок надихає на ще більшу роботу?

Евеліна Саєвич: Можемо сказати зі стовідсотковою впевненістю, що фідбек для нас дуже важливий. Звісно, коли ми отримуємо фотографії та відеозвернення-подяки наших захисників з речами, які ми відправляємо, то розуміємо, що наша справа не марна! Такий зв’язок відновлює сили та посилює бажання робити на перший погляд неможливі речі. 

Із якими організаціями співпрацюєте?

Каріна Моїсевич: Із початку війни ми працюємо з декількома організаціями: Revived Center, Уманський Центр Гуманітарної допомоги, «Сила в Єдності» та ін. Ведемо роботу із волонтерами-добровольцями із різних областей України, які, ризкуючи своїм життям, допомагають в гарячих точках.

Скільки гуманітарної допомоги уже передали? Як відбувається її збір?

Евеліна Саєвич: Близько 25 тон гуманітарної допомоги було відправлено в Україну. Аби наші хлопці якнайшвидше отримали найнеобхідніші речі, ми надіслали 140 валіз, які були успішно доставлені волонтерами із Маямі на передову і в гарячі точки України. Збір гуманітарної допомоги відбувається на складі в Халлендейлі. Додаткову інформацію можна знайти на www.FL4UA.org

Що далі? Думали над розвитком «Florida4Ukraine» в майбутньому?

Каріна Моїсевич: Florida4Ukraine — наша дитина. І як дитину, ми вже лишити її не зможемо. Щодня працюємо над планами із розвитку нашої організації. Більше інформації Ви зможете знайти на наших соціальних мережах та сайті,  які ми стараємося оновлювати майже кожен день. Віримо, що війна скоро скінчиться. І саме згуртувавшись та об’єднавши світові зусилля, ми відбудуємо нашу рідну державу, відновимо економіку, запустимо бізнес.  

Матеріал підготувала Ірина Теслюк

Фото з архіву Florida4Ukraine