+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Олександра Рудченко: Точність, безпека та надійність у всьому

Олександра Рудченко: Точність, безпека та надійність у всьому

Точність, безпека та надійність у всьому – результат постійного розвитку та вдосконалення.

Кожній людині хоча б один раз у житті доводиться зустрічатися з ними – нотаріусами. Якщо Ваші уявлення про роботу нотаріату загалом і зокрема в Україні обмежуються одним реченням, ця стаття обов’язково для Вас! Ми поспілкувалися з приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Олександрою Рудченко, аби розповісти Вам про діяльність нотаріуса геть усе, про що ви раніше не здогадувалися!

Робота нотаріуса – належне дотримання норм Закону при вчиненні нотаріальних дій та одночасно документообіг, а ще консультації з вирішення життєвих ситуацій та ще багато чого, але це також процес створення особливого стану для відвідувачів, коли вони почуваються у безпеці, бо впевнені, що професіонали вжили всі належні заходи задля досягнення результату.

Нотаріат сьогодні виступає одним з основних гарантів стабільної системи захисту прав і законних інтересів своїх громадян. Держава не зможе ефективно функціонувати без діяльності органів нотаріату, навіть у період дії карантину, адже нотаріуси вчиняють велику кількість нотаріальних дій, які в деяких випадках є життєво необхідними як для кожної людини окремо, так і в цілому для держави. Прикладом таких дій є посвідчення правочину, заповіту, пропуск строку прийняття спадщини, вжиття заходів щодо охорони спадкового майна, засвідчення справжності підпису на документах, порушення прав громадян тощо.

Нотаріат є важливою частиною системи юриспруденції, що охоплює українське суспільство в цілому та кожного громадянина окремо. Робота нотаріуса будується виключно на принципах законності, безспірності, незалежності, об’єктивності та неупередженості. Точність, безпека та надійність у всьому – результат постійного розвитку та вдосконалення, що загалом сприяє підвищенню статусу й авторитету професії нотаріуса в Україні.

Діяльність нотаріату відчутно впливає на різні аспекти суспільного життя. Якість роботи нотаріату здійснює прямий вплив на нормальне функціонування цивільного обороту країни, ефективність охорони та захисту майнових прав і законних інтересів громадян та організацій.

Вчиняючи певну нотаріальну дію, нотаріус підтверджує цим її законність і правдивість і запобігає у майбутньому можливим порушенням прав та інтересів осіб, які звернулися до нотаріуса чи посадової особи. Таким чином нотаріус запобігає можливому здійсненню правопорушень. Так, скажімо, якщо нотаріальна дія, за вчиненням якої звернулися зацікавлені особи, не відповідає закону, нотаріус відмовить у її вчиненні, запобігаючи правопорушенням і можливим негативним наслідкам для цих осіб. Також, це виконують через правові консультації, які є невід’ємною функцією щоденної роботи нотаріуса. Вони стосуються роз’яснення наслідків вчинення нотаріальної дії.

Розвиток нотаріату в сьогоднішніх реаліях стає все більш значущим завдяки сучасним програмним засобам, які вдосконалюються та розробляються за сприянням Міністерства юстиції України та Нотаріальної палати України. Одночасно з розвитком, у діяльності нотаріату є і певні перешкоди, а саме – недосконалість законодавства, його постійні зміни. Також, особливості функціонування різних реєстрів, за допомогою яких нотаріус виконує свої функції, котрі час від часу уповільнюють отримання інформації та здійснення державної реєстрації. Якщо один із реєстрів не працює, це призводить до неможливості вчинення нотаріальної дії у цілому.