+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Олег Проценко: Працюючи з десятком, ти даєш імпульс тисячам

Олег Проценко: Працюючи з десятком, ти даєш імпульс тисячам

Олег Проценко – унікальний бізнес-консультант. Працюючи з першими особами бізнесу, герой нашого інтерв’ю мав змогу детально дослідити що саме потрібно бізнесменам. Уже понад рік Олег є засновником незвичайного бізнес-клубу. Чому незвичайного? Nordic Walking CEO Club є першим в Україні клубом скандинавської ходьби для ключових осіб великих компаній, у якому поєднано дві найголовніші речі в житті людини – спорт і спілкування.

   Вітаю, Олеже! Скандинавська хода хоч і набирає популярності останнім часом, утім досі залишається незнаною для багатьох із нас. Чому з понад багатьох інших видів спорту Ви обрали саме цей?

   Серед деяких людей є таке уявлення, що скандинавська ходьба – це щось для пенсіонерів чи хворих. Якісь реабілітаційні заходи, але аж ніяк не вид фітнесу. А насправді це класний світовий тренд, який дуже активно зараз розвивається. І, якби не пандемія, думаю, люди ще охочіше б цим займались і ходили б на різноманітні змагання. Треба розуміти, що скандинавська ходьба (грубо кажучи, ходьба з палками) – повноцінний вид фітнесу, як орбітрек, але на природі, ще й із можливістю змагатися на швидкість.

Якось так вийшло, що рік тому я зацікавився скандинавською ходьбою. Не пам’ятаю звідки саме я про неї дізнався, але мені здалося, що щось у цьому точно є. Тоді я знайшов фіна, на ім’я Марко Кантанева, який винайшов цю активність і почав її пропагувати. Він приїжджав у Київ, проводив кількаденний семінар, який я відвідав, пройшов навчання й отримав міжнародний сертифікат інструктора зі скандинавської ходьби. Так я і почав цим займатися, і щобільше це робив, тим більше хотілося ще.

   Чи займаєтеся Ви іншими видами фізичної активності, окрім скандинавської ходьби?

   Усе життя я займаюся якимось видом спорту. Дуже люблю це, хоч і не професійний спортсмен, а людина з бізнесу. Мені подобається і в залі займатися, і бігати, але ніщо з цього не зрівняється зі скандинавською ходьбою. Серйозно, це такий викид гормонів. Ти просто почуваєш цілковите щастя. А що ще треба?

   Про які гормони йдеться?

   Розумієте, спорт це фізіологія. Є така класна книжка, «Гормони щастя», дуже рекомендую! Вона пояснює, що таке щаслива людина на біологічному рівні. Є чотири основні гормони щастя – ендорфін, серотонін, окситоцин і дофамін, утворення яких і складає більшою мірою наше «щастя». Так от, спорт взагалі, а скандинавська ходьба тим більше, сприяють величезному викиду цих гормонів. І ти дійсно почуваєш себе щасливим. Плюс, людина, яка займається спортом, є більш витривалою та менш підвладною стресу.

   «Nordic Walking CEO Club» – унікальна ідея для створення такого собі бізнес-об’єднання. У чому його місія?

   Я дуже хотів поєднати дві речі – ходьбу та нетворкінг перших осіб компаній. Місія клубу проста: бути щасливим і робити щасливими людей навколо. Знаєте, якщо одна людина займається спортом, вона стає щасливішою. А якщо це робить той, хто керує кількома тисячами осіб на своєму підприємстві, він, прийшовши на роботу, допоможе стати щасливими усім своїм підлеглим. Виходить, що працюючи з десятком, ти даєш імпульс тисячам. Ідея виявилася для мене дуже цікавою, і я почав збирати керівників різних організацій – автомобільного бізнесу, страхових компаній, банків тощо.

Ба більше, це велика можливість пізнавати нове для усіх учасників клубу. А також, гарно проведений разом час. Нині існує купа бізнес-об’єднань, які, можливо, дійсно хороші, але де все крутиться виключно навколо бізнесу. Бізнес на роботі, бізнес у клубі – це дуже втомлює. Те, що я створив, покликане давати людям ковток свіжого повітря. Зараз я бачу як це їм подобається, як вони задоволені. Хочу сказати, що за рік існування клубу, люди, які ходять до мене, дуже просунулися на своїй кар’єрній драбинці.

   А який формат роботи клубу?

   Зазвичай ми зустрічаємося двічі на тиждень – у суботу та неділю. Але, чесно кажучи, учасники клубу люди дуже зайняті, рідко хто приходить в обидва дні. Для прогулянки ми обов’язково обираємо ліс чи парк – місця з задовільним навколишнім середовищем. Важливо також, щоб воно було спокійним, де можна виключитися від міської метушні та розслабитися. Повинні бути такі умови, які сприятимуть створенню гарного настрою у членів клубу.

   Чи є якісь критерії щодо учасників «Nordic Walking CEO Club»?

   Є мінімальні обмеження. Оскільки клуб називається саме «CEO Club», я приймаю туди лише керівників компаній. Але зараз поняття CEO трохи знівелювалося: ти можеш створити якийсь малесенький стартап, назвати себе генеральним директором і швидко видрукувати візитівки. Взагалі я займаюся будь з ким, утім у клуб можуть входити перші особи компаній із кількістю працівників 100+.

На даний період це абсолютно безкоштовний клуб. Усе я роблю на ентузіазмі, мені дуже цікаві люди, з якими я займаюся. Кінець кінцем, одному ходити нудно, у групі набагато веселіше. Ти завжди спілкуєшся з людьми з передової бізнесу, завжди в курсі трендів, що відбувається у різних сферах бізнесу. Справжній драйв!

  З гостями наших інтерв’ю ми часто говоримо про емоційне вигорання. Ви є професійним бізнес-консультантом, людиною, яка покликана допомагати бізнесменам у розв’язанні їхніх проблем. Скажіть, як з цим боротися?

   Це дуже цікаве та правильне питання! Проблема вигорання насамперед пов’язана з невмінням людей знайти баланс між роботою та відпочинком. Друге, що її зумовлює – погано вибудована система цінностей. Потрібно задуматися: чи дійсно нам потрібно вилазити на ту гору, працюючи по 12-14 годин на день, і не помічаючи нічого навкруги? Вилізеш, постоїш там трохи фізично й емоційно виснажений, втративши друзів. А далі що? Зрозумієш, що особливо цікавого там нічого нема, а втратив у дорозі багато.

Щоб уникнути вигорання, необхідно час від часу здійснювати переоцінку своїх цінностей. Чи потрібно так багато віддавати та жертвувати заради тієї матеріальної мети? Чим більше я з цим стикаюся, тим більше розумію, що дуже мало є таких цілей, заради яких я б погодився втратити свій баланс.

P.S. Ми з Олегом придумали таку штуку, щоб взяти відгуки у членів його клубу. Було б чудово їх вставити в якісь кружечки маленькі поза інтерв’ю.

P.P.S. Просить додати всіх, щоб не образилися.

 «Скандинавська ходьба кидає виклик твоїй фізичній силі, обговорення тем – мозку. Дуже веселе та інтелектуальне заняття!», – Ісмет Язиджи, генеральний директор «Lifecell».

«Цікаві люди, невелика група, можливість побачитися, поспілкуватися на різні (зазвичай не бізнес) теми. Чудові та різноманітні локації для ходьби. Відкрив для себе декілька нових локацій за містом!», – Андрій Перетяжко, голова правління «АХА Страхування».

«Дуже хороша ініціатива Олега Проценка, що дає можливість познайомитися з чудовим видом спорту для людей з різною фізичною підготовкою та віком!», – Хокан Йюде, генеральний директор «Сканія Україна» і його дружина.

«Хочете схуднути – скандинавська ходьба. Хочете мати гарний настрій на весь день – скандинавська ходьба. Хочете спілкування в колі цікавих людей – Nordic Walking CEO Club. Захоплююсь Олегом і його бажанням зробити близьких йому друзів здоровими та щасливими», – Сергій Наумов, голова правління «Піреус Банк».