У світі, де технології стрімко змінюють способи комунікації, а штучний інтелект бере на себе дедалі більше рутинних завдань, справжньою конкурентною перевагою залишаються людські відносини. Саме довіра, репутація та якісні професійні зв’язки сьогодні визначають швидкість розвитку кар’єри, бізнесу та громадських ініціатив.
Саме цій темі був присвячений інтенсив NETWORTH «Where Unity Builds Possibility», організований Unity Club Switzerland. Освітня програма об’єднала учасників навколо ключового питання сучасного лідерства: як перетворити мережу контактів на реальний соціальний капітал, що працює на довгостроковий результат.

Протягом трьох зустрічей учасники досліджували практичні інструменти побудови професійних зв’язків, розвитку партнерств та створення ефективних комунікаційних екосистем. Програма стала не лише навчальним майданчиком, а й простором для обміну досвідом між людьми, які прагнуть розвивати власні проєкти, бізнеси та громадські ініціативи.
Особливу подяку хочеться висловити спікеркам інтенсиву — Тетяні Лисенко та Катерині Ширковій, які представили глибокий, структурований і водночас надзвичайно практичний підхід до теми нетворкінгу. Їхній досвід та методика дозволили подивитися на професійні контакти не як на випадкові знайомства, а як на стратегічний ресурс розвитку.
Однією з центральних ідей програми стало розуміння того, що нетворкінг давно вийшов за межі обміну візитівками чи додавання нових контактів у соціальних мережах. Справжня цінність полягає у якості взаємодії, рівні довіри та готовності підтримувати відносини впродовж тривалого часу.
Особливий інтерес викликала концепція «слабких зв’язків» — людей, з якими ми не перебуваємо у щоденному контакті, але які можуть стати джерелом нових можливостей, ідей та партнерств. Саме такі знайомства нерідко відкривають двері до нових проєктів, міжнародної співпраці та професійного розвитку.
Ще одним важливим висновком стало усвідомлення того, що довіра не виникає миттєво. Вона формується поступово — через послідовність дій, взаємну підтримку та щирий інтерес до інших людей. Саме тому будувати відносини необхідно задовго до того моменту, коли виникне потреба звернутися по допомогу чи підтримку.
Окремий блок програми був присвячений особистому бренду. У сучасному цифровому середовищі саме соціальні мережі часто стають першою точкою знайомства між людьми. Від того, наскільки чітко та професійно представлена людина в інформаційному просторі, залежить сприйняття її експертності, цінностей та потенціалу для співпраці.
Для жінок-лідерок ця тема має особливе значення. Сьогодні успішний розвиток бізнесу, громадських організацій та міжнародних проєктів дедалі частіше ґрунтується не лише на професійних компетенціях, а й на здатності об’єднувати людей навколо спільних цінностей та цілей.
Як президентка Swiss-Ukrainian Association VIDNOVA, засновниця медіапроєктів та організаторка міжнародних форумів між Україною та Швейцарією, я неодноразово переконувалася, що найважливіші проєкти починаються саме з людських зв’язків. Багато успішних партнерств, соціальних ініціатив та міжнародних програм народжувалися з однієї зустрічі, однієї рекомендації чи однієї змістовної розмови.

Саме через якісні професійні відносини формується середовище довіри, яке дозволяє реалізовувати масштабні ідеї та створювати позитивні зміни для суспільства.
Головний висновок, який я винесла з інтенсиву NETWORTH, полягає в тому, що кожна людина вже має власну мережу контактів. Питання лише в тому, чи здатні ми свідомо розвивати ці зв’язки, підтримувати їх та створювати систему взаємодії, яка приносить користь усім її учасникам.
У світі майбутнього головною валютою залишатиметься довіра. А там, де є довіра, відкритість і готовність до співпраці, завжди народжуються нові можливості, сильні партнерства та проєкти, здатні змінювати життя людей.
Матеріал підготовлено за підсумками інтенсиву NETWORTH «Система: як мережа працює на тебе», організованого Unity Club Switzerland. Журнал Business Woman виступив інформаційним партнером заходу.
Читайте також: Web Summit Rio 2026: як штучний інтелект змінює маркетинг уже сьогодні
Авторка: Олеся Тарасенко, директорка представництва журналу Business Woman у Швейцарії, президентка Swiss-Ukrainian Association VIDNOVA, засновниця медіаагенції Lucky Ukraine
Фото: з архіву автора
