+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Наші жінки завжди мають бажання розвиватися, досягати більшого

Наші жінки завжди мають бажання розвиватися, досягати більшого

Єлена Альокхіна — бізнесвуман в Італії з великим досвідом і добрим серцем. На базі її ресторану проводяться різні благодійні акції та аукціони. Останній ауцкціон представив картини художниці з Краматорська Радислави Гармаш. Зібрані кошти пішли на підтримку захисників та захисниць України. Єлена створила у своїх закладах осередок, у якому проводяться безкоштовні курси із вивчення італійської мови для українців. У воєнний час Єлена активно допомагає біженцям.

Віра в перемогу надихає діяти ще активніше?

Так, звичайно! У нас ніколи не було сумнівів у тому, що країна вистоїть. Ми намагаємося допомогти усім, чим можемо: моральною та фінансовою підтримкою, улаштуванням біженців (за останні два з половиною місяці ми допомогли майже 75 родинам, регулярно перевіряємо їхні умови). Усією душею ми прагнемо перемоги, по-іншому й бути не може! 

Наскільки соціальна адаптація складна для переселенців? Із якими труднощами вони найчастіше стикаються?

Людям, які переїхали у воєнний час, адаптуватися набагато складніше аніж тим, хто змінив місце проживання раніше. Ми переїхали із власної волі. Ми розуміли, що чекає на нас. Ми знали, що буде складно, і готувалися до цього. Зараз люди приїжджають із мінімумом речей, для них світ рухнув за один день. Це набагато важчий процес, проте ж наскільки сильний їхній дух! Уся діаспора стала на захист та об’єдналася. За увесь час життя в Італії я ніколи не бачила настільки дружніх відносин! Людей запрошують жити в родинах, кожен намагається допомогти тим, що має. 

У яких заходах можуть взяти участь українці? Як вони допоможуть їм реалізувати себе?

Цьогоріч ми вперше проводитимемо конкурс краси Miss Valtrompia за участі українок нарівні із італійками. По-перше, цей конкурс дасть можливість показати рівень майстерності та краси українських жінок: в Італію приїхали чудові перукарі, дизайнерки, кравчині. Для них це правильний момент заявити про себе, знайти клієнтів та відкрити власний бізнес. Усі переможниці отримають річний контракт у модельній сфері. Конкурс проходитиме у п’ять етапів, останній — Міс Італія. Усі гроші від лотереї та спонсорів ми віддамо для наших військових та українців.

Яке ваше ставлення до критики? Багато людей сприймають її доволі болюче. У чому полягає ваша позиція?

25 років назад це було дійсно боляче, потім стало цікаво, а вже зараз критика — дуже сильний поштовх до подальшого розвитку. Я обожню її і знаю, коли вона означає злість та заздрість, а коли — добрі наміри. Настільки звикла до критики, що починаю хвилюватися, коли вона відсутня. Це значить, що я щось роблю не так, що мене не бачать. Я йду вперед своїм шляхом і критика — це завжди новий сплеск емоцій, ідей та натхнення. Критика спонукає довести собі та іншим, що я все одно продовжуватиму свою путь, все одно досягну мети.

Як ви бачите українських жінок? Чим вони вирізняються з-поміж інших?

Українкам набагато складніше почати налагоджувати свій побут. Коли люди переїжджають у нову країну, вони починають все із самого початку. Доводиться навчатися базовим речам. Але моє коло спілкування — жінки, які мають конкретну ціль. В італійців є дуже гарне прислів’я, яке можно пояснити так: “У той момент, коли ти зупинився,тебе хтось випередив”. Наші жінки завжди мають бажання розвиватися, досягати більшого, жити по-доброму в праці!

Матеріал підготувала Анна Оверкіна

Фото з архіву Єлени Альокхіної