+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Наша віра додає сил захисникам

Наша віра додає сил захисникам

Аліна Скоморохова — співзасновниця та генеральна директорка металургійного переробного підприємства «ТІН Імпекс», Посол Миру. Амбасадорка Міжнародної Амбасади жінок-підприємців. радниця з економічих питань Президента СКУМО, голова і співзасновниця громадської організації «Міжнародне Об’єднання Жінок-Українок» (МОЖУ).

З 2014 року постійно передає продуктові набори, книги, допомогу в східні регіони та зону бойових дій. Постійно підтримує приватне підприємництво як менторка, наставниця і спонсор проєктів.

Чи не з першого дня ви стали координаторкою МШДУ в Хмельницькій області. Що було найважливішим у той період?

Війна, дійсно, цинічно внесла у життя кожного з нас корективи. Звичайно, найважливішим було переконатися, що всі близькі і знайомі перебувають у відносній безпеці. Як керівник, уже з початку року почала готуватися до найгіршого сценарію: ми організували на виробництві й бомбосховище, і все необхідне для роботи в особливих умовах, адже на сьогодні наше виробництво забезпечило роботою більше 120 чоловік і є об’єктом підвищеної небезпеки.  Маючи завжди активну позицію, цілу команду однодумців і партнерів, ми не мали інших варіантів. Перший місяць був найважчим. Люди були налякані, жінки збирали дітей і виїзжали з міста, чоловіки стояли в черзі до воєнком атів….. Треба було встигнути все!

До допомоги ви залучили і власне металургійне переробне підприємство? Як використовуються потужності заводу «ТІН Імпекс»?

Власні ресурси та можливості ми задіяли першочергово. Станом на 15 березня на виробничих потужностях заводу «ТІН Імпекс» ми виготовили більше 12 тон захисних металоконструкцій. На даний момент ми  виготовляємо плити до плитоносок. Увесь колектив підприємства долучається до всіх ініціатив і проєктів, таке враження, що працює без перерви і вихідних. На території створили HUB гуманітарної допомоги Міжнародного штабу допомоги українцям, звідки щодня відправляємо все найнеобхідніше. 

Підтримка надається усім групам населення та військових?

Наша ГО «МОЖУ» Міжнародне Об’єднання  Жінок – Українок  без допомоги не залишає нікого! Понад 2000 жінок і дітей забезпечили допомогою по переміщенню закордон. Вже передано більше 2000 продуктових наборів, закуплено необхідних товарів на суму більше 2 мільйонів 700 тисяч гривень. Також надано цільової грошової допомоги жінкам і дітям, ВПО, тим, хто залишився на окупованих територіях на суму 800 тисяч гривень. Щодня продовжуємо збирати і передаємо все необхідне військовим частинам, громадянам деокупованих територій, жінкам і дітям. Особлива увага нашим військовим, пораненим, тому ретельно опрацьовуємо всі запити від військових шпиталів.

Як вам та команді вдається охопити такий широкий спектр людських потреб?

Міжнародні проекти, соціальні ініціативи, глобальні проекти — уже багато років це звичайні будні ГО «МОЖУ».

Усе, що ми передаємо військовим, супроводжують дитячі малюнки й обереги, які створюють наші діти. Перемога України — це бажання кожного, і я щаслива, що всі співробітники, партнери й навіть діти думають так само, тому щодня роблять все можливе й неможливе для досягнення спільної мети — мирного неба над головою! 

Якби Ви знали, яка надпотужна сила — Українська Жінка! Жінка — мати, берегиня, бізнес-леді, волонтер, захисниця… Ми розуміємо, що без нашої підтримки та допомоги воїнам буде важче!

Відомо, що ви напряму працюєте із запитами від військових частин та ТРО, які обсяги допомоги на сьогодні?

У результаті злагодженої роботи всього за перших 3 тижні ми зібрали допомогу й відправили на передову більше 7 тон продуктів харчування, 150 аптечок по стандартам НАТО, військову амуніцію, розгрузки, бронежилети, 50 комплектів рацій, 22 ящика енергетичних батончиків виготовлених власноручно. Закуплено військової амуніції майже на два мільйона гривень, а ліків та медобладнання на суму понад 2 мільйони гривень. Також передано авто у рамках проєкту «1000 автомобілів свободи», 15 квадрокоптерів, більше 50 тепловізорів, і це далеко не весь перелік!

Кожна зустріч з командирами, військовими — це не тільки вирішення нагальних питань, а й потужна психологічна підтримка одне для одного. Наша віра додає сил захисникам!

У квітні вас відзначили як Волонтерку Хмельниччини. Що для вас значить це звання?

Маю багато відзнак та нагород, і волонтерство у моєму житті з 2014 року, але я працюю не заради відзнак, а за покликом свого серця, кожної хвилини думаю, де я можу бути корисною.

Майже щотижня власним авто я самотужки приводжу допомогу від наших закордонних партнерів  та закуплену на власні кошти, перетинаючи кордон з непохитною вірою у перемогу і молитвами за наших Захисників і Захисниць. Я розумію, що втомлюватися просто не маємо права. Адже не можемо залишити цю війну нашим дітям і онукам! 

Матеріал підготувала Анастасія Старченко

Фото з архіву Аліни Скоморохової