+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Наш фронт — психологічне здоров’я українців!

Наш фронт — психологічне здоров’я українців!

У Міжнародному штабі допомоги українцям із перших днів війни запрацювала група психологічної допомоги. 40 психологів у складі групи працюють над підтримкою українців та готують матеріали для ресурсів Штабу. 

У нашому університеті є кафедри психології, на яких викладають практики з досвідом кризового консультування з 2014 року. Ми залучили колег, віддали свою гарячу лінію 0800 під психологічну підтримку. Кожний дзвоник безкоштовний для тих, хто звертається за допомогою.

Щодня ми отримуємо десятки телефонних дзвінків і допомагаємо тим, хто потребує психологічної підтримки. Зараз важко усім. Абсолютно. Це різні люди, у яких свої переживання. Важливо увійти в ситуацію кожного. Допомогти. І наша команда професіоналів із цим справляється.

Дар’я Селіванова, одна з психологинь штабу, керівниця психологічного центру «Без паніки», ділиться своїми враженнями про волонтерську роботу під час війни: «Це складно, однак для мене неможливо цього не робити. Коли бачу жах і жорстокість, що відбуваються навколо, не можу залишатися байдужою. І це чи не єдина можливість зберегти власну психіку та людяність —  бути корисним іншим тим, у чому ти професіонал. Ми не в змозі прийти на поміч загиблим у Бучі, Маріуполі та інших українських містах. Але ми можемо допомогти тим, хто вижив, справитися з травмами, завданими війною. Не всі у силах воювати й захищати країну зі зброєю в руках, але вони можуть бути корисними, допомагаючи на «своїх місцях», використовуючи професійні навички. Ми, як психологи, теж здатні зробити свій маленький внесок у перемогу нашої країни. Складнощі, із якими стикаємося ми, психологи-волонтери, зараз —  це баланс між турботою про свій стан та готовністю підтримувати інших. Іноді ми забуваємо вчасно їсти й відпочивати, оскільки кількість постраждалих і тих, хто потребує нашої допомоги, величезна. Іноді ми не знаємо, як упоратися з тим болем, яким діляться із нами люди. Іноді ми не можемо знайти спосіб вгамувати ненависть до тих, хто вбиває наших близьких, відбирає наші будинки та приносить стільки страждань. Тому дуже важливо постійно відслідковувати цей баланс турботи про себе та допомоги іншим. Але коли мені вдається допомогти дитині перестати прокидатися від кошмарів після бомбардувань, я розумію, що недаремно прожила цей день. І це дає мені сили знову і знову говорити з тими, хто наразі потребує нашої допомоги».

Ми не можемо і не будемо розкривати таїнство звернень тих, хто нам довірився. Тут дуже важливою є довіра людей, які звертаються. Але повірте, та робота, яка проводиться фахівцями психологічного напрямку, є колосальною.

Зараз кожен із нас воює на своєму фронті. Наш фронт — психологічне здоров’я українців!

Матеріал підготувала Ганна Давиденко, керівниця психологічної групи МШДУ, докторка педагогічних наук, професорка, проректор Університету «Україна»

Фото з архіву Ганни Давиденко