+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

На Вінниччині офіційно презентували проект “Озеленення України”

На Вінниччині офіційно презентували проект “Озеленення України”

Сьогодні близько тридцяти територіальних громад та десяти навчальних закладів Вінницької області підписали меморандум співпраці в рамках проекту “Озеленення України”. Ініціатори проекту презентували всеукраїнську еко-акцію під час зустрічей з молоддю, представниками об’єднаних територіальних громад та бізнесу. 

Перша презентація проекту відбулась у актовій залі Донецького національного університету імені Василя Стуса.

Генеральний директор Національного проекту «Книга рекордів України», засновниця міжнародного глянцевого журналу БізнесWoman, єдиного українського глянцю, акредитованого в Європарламенті Брюсселю; директор україно-угорської консалтингової компанії «East West Mentor UA»; амбасадор Міжнародної Амбасади Жінок-Підприємниць Ганна Крисюк розповіла, що 21 березня в Україні планують висадити один мільйон дерев з метою привернення уваги до необхідності відновлення екосистеми України та світу загалом та розвинення екологічної свідомості усіх жителів планети.

 – Україна – одна із ста країн світу, яка долучилась до глобальної ініціативи висадження 100 000 000 дерев. Ми плануємо висадити понад 1 000 000 дерев за одну добу і тим самим встановити рекорд України. Долучившись, рекордсменом може стати і кожен з вас. Для цього потрібно висадити дерево, доглядати його протягом року, засвідчивши те, що дерево прижилось, – зазначила Ганна Ярославівна.

Про важливість акції розповіла доктор педагогічних наук, професор, директор Вінницького інституту Університету «Україна»; депутат Вінницькоі міської ради; голова ради громадської організації «Соціальна перспектива» Ганна Давиденко.

– Я вирішила долучитись до цієї акції, оскільки дерева – це легені нашої планети, вони захищають нас від багатьох шкідливих впливів. Важливо, щоб ми були екологічно свідомими і мені б хотілось, щоб саме молодь долучилась до цієї акції та намагалась зберегти те, що вже у нас є. Хочу, щоб у нас було, як у Берліні, де кожне дерево чіповане та захищене, а всі жителі цікавляться екологією міста, – розповіла Ганна Віталіївна. 

За її словами, території, на яких запланована висадка дерев у Вінницькій області вже визначені, а кількість дерев складає близько двох тисяч. Натомість, долучитись до акції у якості волонтера можуть усі охочі.

– Причиною багатьох природних катаклізмів є людство, а, отже їх рішенням має бути саме людство. Якщо волонтери, представники влади та бізнесу об’єднаються, ми зможемо змінити наш світ не через двадцять років, а за добу. Цим самим ми сформуємо позитивний імідж України та покажемо світу, що разом ми можемо набагато більше, – зазначив засновник і президент найбільшого українського бізнес-клубу – CEO Club Ukraine (частина глобальної організації CEO Club International), який об’єднує майже 200 керівників та власників середнього та великого бізнесу для розвитку, спілкування та співпраці Сергій Гайдайчук.

О 12-й годині у молодіжному центрі “КВАДРАТ” для підписання меморандуму про співпрацю зібрались голови районних та сільських рад, представники об’єднаних територіальних громад та бізнесу.

– Попри війни та політичні перегони, в першу чергу ми повинні дбати про нашу планету, адже це дім для наших нащадків і ми відповідальні за те, в яких умовах вони будуть жити. Я дуже рада, що ініціативу підтримали навчальні заклади, районні та сільські ради, об’єднані територіальні громади, разом ми зробимо важливу справу! – зазначила керівниця Медіа центру “Власно”, громадська діячка, організаторка культурних проектів та масових заходів Ольга Маліновська.

Директор Департаменту комунального господарства та благоустрою міста Вінниця Володимир Ніценко зазначив, що місто повністю забезпечуватиме акцію технікою та людським ресурсом.

– Ми вже обстежили місто та виділили вулиці, які потребують засаджень. Також ми визначили насадження, які є доцільними саме на цих вулицях. Адже, важливо, щоб ці саджанці прижились, – повідомила заступниця директора “Вінницязеленбуд” Тетяна Прибиш.

Зустріч завершилась підписанням меморандумів про співпрацю та етичних кодексів. 

Взяти участь у висадженні дерев можна як: 

– Волонтер (приймаєте активну участь у висадженні дерев на локаціях: місця висадження та контакти координаторів ми надамо);

– Співорганізатор (організуєте висадження дерев у своєму регіоні, або на локаціях: звичайно, з нашою допомогою);

– Партнер (забезпечуєте організаційну, матеріально-технічну базу, купуєте дерева: деталі при спілкуванні);​

– Інформаційний партнер (висвітлюєте інформаційні приводи проекту на своїх ресурсах: умови співпраці та прес-кіт за нами);

– Еко-Амбасадор (Ви можете висадити понад 200 000 дерев за час акції: деталі при спілкуванні).

Для цього потрібно обрати формат участі та заповнити анкету учасника.