+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

На кліматичній конференції у Глазго схвалили угоду про прискорення дій щодо клімату

На кліматичній конференції у Глазго  схвалили угоду про прискорення дій щодо клімату

На Кліматичному саміті у Глазго лідери держав уклали нову угоду, спрямовану на прискорення дій щодо запобігання небезпечній зміні клімату. Про це повідомляє Укрінформ.

Угода вимагає більш термінового скорочення викидів і обіцяє більше грошей для країн, що розвиваються, щоб допомогти їм адаптуватися до кліматичних впливів. Вперше в історії вона містить чіткий план зі скорочення використання вугілля — викопного палива, яке продукує найбільше викидів парникових газів.

Головна мета – не допустити збільшення середньої температури повітря на планеті на 1.5°С вище від доіндустріальних рівнів.

Повідомляється, що країни погодилися лише «поступово скорочувати», а не «відмовлятися від вугілля». Президент саміту Алок Шарма сказав, що «глибоко шкодує» з приводу того, як розгорнулися події.

Згідно з угодою, країни зобов’язалися зустрітися наступного року, щоб пообіцяти подальше значне скорочення викидів вуглецю, аби досягти мети у 1,5 °C. Поточні обіцянки, якщо вони будуть виконані, повинні обмежити глобальне потепління до 2,4 °C.

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина поділилася підсумками участі української делегації на конференції та подальшими планами:

«Зупинення глобального потепління неможливе без мобілізації всіх країн, міжнародної координації та підтримки, співпраці між урядом та бізнесом, обміну інноваціями та технологіями. Для Делегації України, яку я мала честь очолювати, принциповим було закріплення принцип рівності країн, тобто однакове ставлення до розвинутих країн та країн, які розвиваються, коли йдеться про кліматичну звітність. А також збереження інституційної підтримки та доступу до фінансових ресурсів для країн з перехідною економікою. Зокрема, українська делегація послідовно порушувала питання доступу України до Зеленого кліматичного фонду ООН. Завдання на наступний СOP – за підтримки партнерів завершити цей процес».

Довідка.

Конференція ООН з питань зміни клімату COP26 відкрилася у неділю, 31 жовтня, у шотландському місті Глазго.

У конференції взяли участь президент США Джо Байден, прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, президент Франції Еммануель Макрон. Загалом очікувалося, що візьмуть участь у сесіях конференції близько 120 світових лідерів. Багато лідерів прибували до Глазго з Риму, де у неділю завершився саміт G20.