+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

На Івано-Франківщині пройшов табір миру, а П’ядицька сільська рада та ліцей підписали міжнародні меморандуми HWPL задля миру

На Івано-Франківщині пройшов табір миру, а П’ядицька сільська рада та ліцей підписали міжнародні меморандуми HWPL задля миру

9 січня в с. П’ядики Івано-Франківської області відбулось підписання Меморандумів про взаєморозуміння (MOU) між Вашингтонською філією HWPL та П’ядицькою сільською радою і П’ядицьким ліцеєм ім. Степана Мельничука. Делегація міжнародної миротворчої організації HWPL приїхала зі США і відвідала село П’ядики в рамках миротворчої поїздки в Україну. 

Церемонія підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо всебічної співпраці з HWPL відбулась в П’ядицькій сільській раді за участі Петра Гайдейчука, П’ядицького сільського голови та Джозефа Сонга, директора Вашингтонської філії HWPL. Також делегація HWPL передала продуктові набори дітям, які втратили батьків на війні. 

Цього ж дня Меморандум про розширення освіти за мир підписав Віталій Костюк, директор П’ядицького ліцею ім. Степана Мельничука, а від імені Вашингтонської філії HWPL поставив підпис Джозеф Сонг. Після підписання меморандуму пройшов спеціальний урок миру HWPL для учнів ліцею. З кінця 2020 року П’ядицький ліцей ім. С. Мельничука проводив уроки миру у співпраці з HWPL і за сприяння ВГО Поруч.

Напередодні з 3 по 7 січня делегація HWPL провела табір миру для українських дітей-сиріт в с. Татарів Івано-Франківської області у співпраці з місцевими українськими партнерами. Цей Український табір миру HWPL був направлений на подолання психологічного впливу війни на дітей. В таборі взяли участь діти, які на власні очі пережили війну і дуже потребують миру та відновлення. Понад 100 українських дітей отримали можливість згадати, що означає знову бути дитиною, повертаючи собі частинку дитинства в таборі. 

Метою освіти миру HWPL є виховання молодого покоління в дусі миру як «громадян миру». Навчальна програма охоплює універсальні цінності миру: вдячність, повага, вирішення конфліктів, прощення, етикет, законослухняність, мужність, та інші важливі цінності, необхідні для поширення культури миру. 

Далі делегація миру HWPL планує до середини січня зустрітися з представниками різних верств суспільства в Львівській області, Луцьку, Києві та інших містах, щоб розвинути можливості залучення інструментів міжнародного права у подоланні війни в Україні та розширити освіту миру HWPL. 

HWPL («Небесна культура, мир у всьому світі і відновлення світла») є міжнародною неурядовою організацією, що працює задля припинення війн і встановлення миру у всьому світі. HWPL зареєстрована при Департаменті глобальних комунікацій ООН та Економічній і соціальній раді ООН, маючи спеціальний консультативний статус. Організація здійснює миротворчу діяльність з метою створення правової системи на основі Декларації миру і припинення війн (DPCW) для забезпечення сталого миру. 

В лютому 2022 року, одразу після початку війни, HWPL виступила з офіційною заявою, надіславши її в 192 країни світу, в якій засудила війну і закликала Росію вивести свої війська з території України та дотримуватися принципів міжнародного права. В квітні HWPL у співпраці з журналом Business Woman провела Міжнародну конференцію «Відновлення миру в Україні», а також ініціювала інформаційну кампанію на підтримку України за участі молоді з 34 країн. Весною минулого року організація передала гуманітарну допомогу в заблокований Маріуполь та школярам декількох шкіл в різних регіонах України, а зараз проводить програми на підтримку українських біженців у Чехії, Польщі та Швейцарії.