+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Мистецтво — частина нації

Мистецтво —  частина нації

Мистецтво завжди було віддзеркаленням свого часу. Воно змальовувало портрет кожної епохи та ставало свідченням суспільних настроїв.  Зараз роль мистецтва виходить на новий рівень: уречевлені емоції нації мають велику цінність. Про свій творчий шлях та розуміння мистецтва в контексті сучасності розповіла Дар’я Габрук — українська художниця та дизайнерка. 

Із чого розпочалося ваше захоплення? Пам’ятаєте перші роботи?

Потяг до мистецтва я відчувала із дитинства. Мій творчий потенціал у першому класі розгледіла вчителька образотворчого мистецтва. Саме вона подавала всі мої роботи до конкурсів. Повна папка дипломів та публікацій у газетах підтверджувала творчі успіхи. Початком була переможна робота в першому класі «А я україночка», що стала віддзеркаленням і дотепер мого внутрішнього бажання відтворювати, застосовувати, передавати «українське» у своїх творах. 

Як розвивали своє мистецтво?

Вищу освіту поїхала здобувати у Львів, і там відзначалась кращими студентськими проєктами. Після закінчення була запрошена на роботу дизайнеркою меблів. Із часом почала займатися проєктуванням та розписом інтер’єру ресторанів, потім знову повернулася до Житомира. За власною ініціативою 2 роки проводжу майстер-класи для дітей із інвалідністю та із малозабезпечених сімей.  Беру участь в художніх пленерах та конкурсах. З’являється мрія відкрити студію пошиву та художнього розпису одягу.  У 2018 році засновую разом із сестрою Наталією Габрук студію мрії. Паралельно постійно пишу картини. Віднайшла власну техніку, за якою вони стали впізнаваними. Проводжу художні виставки. Беру участь в різноманітних творчих фестивалях, один з яких — міжнародний фестиваль World Folk Vision 2019, що відбувся в Саудівській Аравії. 98 країн презентували свою культуру, серед них — Україна. Ми пройшли у фінал.  У 2019 р. – дизайнерка International Festival Final Italian Dance and Culture (Італія, м. Монтекартіні Терме).

Паралельно відкриваю для себе ще один напрямок творчості — створення фешн-образів. Саме їх помічає Леся Патока (найкрутіша дизайнерка України) та запрошує до участі в другому сезоні телевізійного шоу “Маска”. Створюю дизайни, займаюся підбором стилю для фільмів та музикальних гуртів. Але повномасштабна війна змінила мій шлях і життя кожного українця. 

Якими успіхами пишаєтеся?

Я небагатослівна людина, і вважаю, що краще за все мене показують картини й  робота. Якщо це приносить радість та задоволення цінним мені людям, тоді й мені стає приємно. Під час війни ми всі волонтери, кожен на своєму фронті. Перше та найголовніше, чим я зараз пишаюсь, що ми із друзями змогли вивезти 5 літніх людей (двоє з них двоє були лежачими) з міста, яке обстрілювали та бомбили. 

Але вже місяць, як я в Німеччині, і так само хочу бути корисною своїй країні, яка безперервно бореться за своє життя та життя інших європейських країн. Україна зараз — це щит, котрий собою зупиняє агресора.

Перед світлим святом Великодня ми з сестрою розмалювали метрову писанку, яку продали на аукціоні за 3700€, всі кошти передали для формування харчових наборів нашим захисникам. Це теж мене гріє, оскільки я продовжую робити те, що зможе допомогти наблизити перемогу моєї країни.

Який у вас стиль життя? 

Я надзвичайно люблю своє життя за те, що можу пізнавати його сповна: бачити красу природи, вдихати свіже повітря, радіти дрібницям, вільно та незалежно висловлюватися, творити. За те, що я сама можу розподіляти свій час. Звісно, все вдається через постійну працю та старання. Тільки власним прикладом та зусиллями ти можеш реалізувати себе та заявити про себе світу. І правдою — вона є запорукою гарних стосунків, вірної дружби, хоча люди не люблять її. Саме через паплюження правди, небажання людей її чути та бачити виникають великі конфлікти. 

Відповідальність — основа мого розуміння та поведінки в соціумі. І людяність — людина завжди має залишатись людиною, хай на яких вершинах та низинах вона буває. 

Яка роль сучасного мистецтва під час війни?

Мистецтво — це потужна сила, за яку також боремося та маємо її впроваджувати не зважаючи на найбільші труднощі. Мистецтво —  частина нації. Твори мистецтва є обличчям, яке вирізняє нас серед інших народів. Тому надважливо зберегти набуті твори й генерувати нові, щоб  візуально заявити про себе. Мистецтво — результат пережитих емоцій, які можна передати в предметне тіло. Це змусить інших звернути увагу — так було завжди. Тому митці — це одна з ліній фронту. 

Чим ми можемо представити Україну в сучасному світі? 

Зараз Україна показує себе як держава, що має найсміливіший та найміцніший народ, у якого є сила заявляти про себе, який може волевиявитись та із гордістю носить звання українців. Нам завжди було, що показати, адже наша земля має багато талановитих людей. Просто до війни багато хто не знав і не хотів знати про наше існування. У нас чудові митці, співоча країна, мова, яка має приємне звучання, та смачна кухня. 

Сучасний світ вигадує нових героїв та сюжети для фільмів, а в нас є справжні герої та правдиві сюжети, про які дізнаються всі люди. Світ має дати можливість бути побаченими тим, хто несе нове бачення та тенденції. Я точно знаю, нам є що показати! 

Що, на вашу думку, є запорукою успіху української жінки ?

Саме слово несе у собі світ, нове життя, початок того, що тільки нам, жінкам, властиво. Наші жінки надзвичайно люблячі та турботливі, але й вимогливі. Вони виховують дітей, які знають, чого хочуть в житті і що їхнє ставлення до людей має бути з повагою та любов’ю. Наші українські жінки люблять багато планувати й ставити собі багато завдань, вони встигають гарно виглядати, виконувати усі домашні справи й при цьому вести свій бізнес. Саме таких українок я знаю! 

Що ми не повинні втратити під час війни? 

Розуміння ціни кожної загиблої людини. Маємо жити удвічі потужніше в пам’ять про тих, у кого обірвалося життя. Ми не маємо втратити тієї єдності та сили, яка об’єднала нас в один кулак у такий складний час. 

Які побажання Україні хочете висловити?

НІкому не вийде вбити те, що належить українцям! Я українка від народження й залишуся нею до останнього подиху. Ми боремось за своє існування, правду, історю! Я особисто буду докладати максимум зусиль, аби пришвидшити перемогу. Знаю, що так думає і робить кожен, у цьому наша сила та наша віра! Після темної ночі завжди наступає світлий світлий ранок. Перемога та розквіт нашої країни неминучі! Слава Україні!

Матеріал підготувала Оксана Шорлеммер

Фото з архіву Дар’ї Габрук