+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Ми зараз живемо у часи української ідеї!

Ми зараз живемо у часи української ідеї!

Спілка німецько-української співпраці «Файна Україна» — це неприбуткова громадська організація, яка заснована в 2011 р. за ініціативою українських активістів у Гамбурзі. Засновниця організації Анна Ремпель розповіла про виклики роботи та допомогу українцям. 

Ваша організація є досить молодою у Гамбурзі, хто був ініціатором створити український осередок?

Наша організація заснована мною та командою однодумців в березні 2011 року під назвою Організація німецько-української співпраці. Її ключовою метою був обмін молодих спеціалістів в аграрній сфері. З початком війни в 2014 році фокус діяльності нашої організації змістився в бік допомоги військовим та цивільним в Україні. У цей же час і народилася нова назва «Файна Україна». Тепер ми — благодійна організація німецько-української співпраці «Файна Україна».

У чому полягає мета роботи та які основні напрямки вашого осередку?

У нинішній ситуації робота нашої організації фундаментально ділиться на два напрямки. В Німеччині ми концентруємося на допомозі нашим землякам з України, які шукають захисту від війни; на процесах реєстрації та інтеграції в Німеччині; на зборі,  організації гуманітарної, фінансової та медичної допомоги цивільним особам і захисникам. В Україні наша робота концентрується на трьох регіонах: Херсонщина, Одещина і Запоріжжя. Так, «Файна Україна» була першою організацією, яка повезла гуманітарну та медичну допомогу в щойно звільнені села північної Херсонщини у вересні та жовтні 2022 року. Мета нашої роботи — це організація та сприяння співпраці й обміну між українцями та німцями в усі часи.

Які найнагальніші потреби Ви бачите сьогодні в роботі з українською громадою?

Українська громада на півночі Німеччини зараз дуже швидко росте. Нашим землякам потрібна реальна дієва допомога, психологічна підтримка та менторінг в побудові їх нового життя за межами Батьківщини.

Яким чином Ваша організація працює над вирішенням цих проблем?

У межах «Файна Україна» працюють Дитячий клуб в Гамбурзі, команда психологів, які надають допомогу дітям та дорослим, команда соціальної допомоги для біженців «Людина для людей», команда допомоги пораненим з України, пункт видачі речової допомоги разом з католицькою організацією «Карітас», команда перекладачів, проєкт «Інтеграція через спорт», освітній центр «Лелеки» в місті Оснабрюк та центр допомоги для мам та дітей з України в місті Ердінґен (Баварія). У рамках цих проєктів сотні волонтерів допомагають нашим землякам адаптуватися в нових життєвих умовах та інтегруватися в новому суспільстві, навіть якщо перебування більшості із них в Німеччині і буде лише тимчасовим.

Хто працює у Вашій організації?

Організація німецько-української співпраці «Файна Україна» нараховує наразі 38 активних учасників. Серед них — представники різних країн, різних національностей, люди різних професій, депутати Бундестаґу та Парламенту Гамбурга. З початку війни до нас надійшло більше сотні заявок на вступ до організації, але Управа організації вирішила сконцентруватися на поточних проєктах та активній допомозі землякам, і ухвалювати рішення про вступ нових членів після закінчення активної фази війни. Усі кандидати на вступ до організації з розуміння поставилися до цього рішення Управи і продовжують разом з близько чотирма сотнями інших волонтерів активно працювати над нашими проєктами.

Які Ваші підходи до вирішення спірних питань?

Ми вирішуємо проблеми по-дорослому: з повагою вислуховуємо усіх учасників, обговорюємо бачення майбутнього та потенційних шляхів вирішення питань, і ухвалюємо рішення, комфортне для всіх. Наш досвід показує, що кожен конфлікт приховує в собі неабиякий потенціал росту для усіх сторін цього конфлікту, для проєктів, і для нас — керівників!

Ваші побажання усім українським осередкам у світі?

Я хочу побажати бути самосвідомими! Ми усі знаємо, що таке американська мрія чи німецький менталітет, англійський характер… Але ми зараз живемо у часи української ідеї! Ідеї мужніх, вільних, свідомих та відповідальних людей! Я часто чую від німців, афганців, грузинів, американців, данців, білорусів та представників інших народів, що, працюючи з українцями для України, вони відчувають себе дотичними до великої справи, почувають себе трішки українцями. Насправді нами, українцями, зараз захоплюються усі народи світу, і тому я закликаю усі осередки українців у світі, де б ви не були: чи в дружніх, чи у менш дружніх країнах, долучайте всіх людей до українства!  Бути українцем — це стан свідомості, а не просто право від народження!

Матеріал підготувала Оксана Шоорлеммер

Фото з архіву «Файна Україна»