+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Ми повернули Крим із забуття – Кулеба

Ми повернули Крим із забуття – Кулеба

23 серпня у Києві відбувся інавгураційний саміт Кримської платформи – міжнародного формату, який Україна створила задля консолідації зусиль з деокупації Криму. Про це повідомляє офіційна пресслужба Міністерства закордонних справ.

У саміті взяли участь 47 держав та міжнародних організацій. Делегації очолювали 15 глав держав та урядів, 2 спікери парламентів, 14 міністрів. Участь в заході взяли керівники інституцій Європейського Союзу, генеральні секретарі Ради Європи та ГУАМ, заступник генерального секретаря НАТО.

Відкриваючи саміт, Глава Української держави наголосив, що Кримська платформа стане центром вироблення й ухвалення ключових міжнародних рішень щодо Криму: «Відсьогодні ми фактично розпочинаємо зворотний відлік часу до звільнення нашої землі – українського півострова. Цілком можливо, що 23 серпня 2021 року ввійде в історію як день початку деокупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. Окупація півострова Крим почалася у Москві. Деокупацію Криму точно ми почнемо в Києві. Починаймо».

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів, що, започатковуючи Кримську платформу, Україна вирішує два завдання: “По-перше, ми повертаємо Крим із забуття. Крим знову увірвався на порядок денний лідерів держав, увірвався в міжнародний інформаційний простір, і це зробила наша держава. Ми працюємо над тим, щоб не лише надалі тримати Крим на міжнародному порядку денному, але й вирішувати проблеми Криму та рухатися до деокупації. Дороговказом цієї системної роботи відтепер слугує Спільна декларація Кримської платформи”.

Глава української дипломатії зауважив, що створення Кримської платформи є частиною ширшої Стратегії зовнішньої політики. Вона передбачає створення нових альянсів країн задля зміцнення безпеки України, регіону та світу. 

Керівники іноземних держав та міжнародних організацій підтвердили незмінну підтримку незалежності та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, наголосили на необхідності продовження спільних зусиль задля подолання негативних наслідків тимчасової окупації Криму в сфері безпеки, прав людини, екології та економіки. Вони підкреслили важливість збереження ефективності та непохитності режиму невизнання будь-якої зміни статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

Президент України Володимир Зеленський особисто представив учасникам саміту новостворений Офіс Кримської платформи, який забезпечуватиме моніторинг ситуації на тимчасово окупованій території Криму та координуватиме національні зусилля з його деокупації. 

На інавгураційному саміті Кримської платформи були представлені Австралія, Австрія, Албанія, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Греція, Грузія, Данія, Естонія, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Нова Зеландія, Норвегія, Північна Македонія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, США, Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Чорногорія, Швейцарія, Швеція, Японія, ЄС, НАТО, Рада Європи та ГУАМ.