+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Монумент миру вперше встановлено у Манілі на підтримку сталого миру

Монумент миру вперше встановлено у Манілі на підтримку сталого миру

МАНІЛА, ФІЛІППІНИ — 24 січня 2023 р. на площі Асунсьйон у Малаті в Манілі, столиці Філіппін, було відкрито монумент миру на підтримку припинення війн та відданості миру. Такий пам’ятник вперше був встановлений у столиці країни, а також у регіональному центрі національного столичного регіону.

Проєкт ініціював Ротарі-клуб Манільської агломерації (RCMM) у співпраці з міжнародною організацією за мир «Небесна культура, мир у всьому світі і відновлення світла» (HWPL), головний офіс якої базується в Південній Кореї. З моменту свого партнерства у 2021 році дві організації співпрацювали у різних миротворчих заходах та волонтерських проєктах для сталого миру на Філіппінах.

Єпископ Рауль Вікторіно, декан Коледжу права Філіппінського християнського університету та голова відділу миру та запобігання і вирішення конфліктів Ротарі-клубу Манільської агломерації, сказав: «Ці монументи — не просто шматочки прикрашеного каміння. Пам’ятники є постійним нагадуванням про наші зусилля і нашу відданість досягненню миру в усьому світі».

Був присутнім також голова HWPL, Лі Ман Хі з Південної Кореї, ветеран Корейської війни, який відвідує Філіппіни 11-й раз. Він сказав: «Я 32 рази об’їздив світ і говорив про припинення війн, оскільки ми повинні залишити мирну землю у спадок майбутньому поколінню. І ця країна Філіппіни демонструє це. Давайте зробимо все, що в наших силах, заради миру».

Знаковий 11-й пам’ятник миру на Філіппінах також є виразом підтримки Декларації миру і припинення війн (DPCW), розробленої міжнародними експертами в галузі права, а також підтримує зусилля громадян та урядів з миробудування. DPCW підтримує Указ президента Філіппін №70, який інституціонує загальнонаціональний підхід до досягнення інклюзивного та сталого миру.

Резолюцію на підтримку DPCW було підписано та прийнято міською радою Маніли та її черговою сесією 20 грудня 2022 року. Передача цього документа відбулася перед відкриттям монумента миру.

Віце-мер Маніли, Джон Марвін Ньєто висловив свою підтримку миробудуванню: «Міський уряд Маніли виступає за мирне вирішення всіх проблем наших громадян… Ми з вами єдині у просуванні миру. Без миру ми ніколи не досягнемо рівня довіри, співпраці та інклюзивності, які необхідні для всіх нас… Нехай у нашому суспільстві панує мир».

Ротарі-клуб Манільської агломерації та HWPL пообіцяли разом проводити миротворчу діяльність за допомогою освіти, волонтерських проєктів та різноманітних заходів для молоді.

HWPL («Небесна культура, мир у всьому світі і відновлення світла») є міжнародною неурядовою організацією, що працює задля припинення війн і встановлення миру у всьому світі. HWPL зареєстрована при Департаменті глобальних комунікацій ООН та Економічній і соціальній раді ООН, маючи спеціальний консультативний статус. Організація здійснює миротворчу діяльність з метою створення правової системи на основі Декларації миру і припинення війн (DPCW) для забезпечення сталого миру. 

В лютому 2022 року, одразу після початку повномасштабної війни в Україні, HWPL виступила з офіційною заявою, надіславши її в 192 країни світу, в якій засудила війну і закликала Росію вивести свої війська з території України та дотримуватися принципів міжнародного права. В квітні HWPL у співпраці з журналом Business Woman провела Міжнародну конференцію «Відновлення миру в Україні», а також ініціювала інформаційну кампанію на підтримку України за участі молоді з 34 країн. Весною минулого року організація передала гуманітарну допомогу в заблокований Маріуполь та школярам декількох шкіл в різних регіонах України, а зараз проводить програми на підтримку українських біженців у Чехії, Польщі та Швейцарії. 

Делегація Вашингтонської філії HWPL під час візиту в Україну з 3 по 17 січня 2023 року підписала 21 Меморандум про взаєморозуміння та один Меморандум про угоду в основному в сфері запровадження освіти миру HWPL, а також обговорила питання миротворчої співпраці з представниками влади та керівниками громадських організацій.

Голова HWPL, Лі Ман Хі здійснив по всьому світу 32 поїздки за мир і закликав до руху за мир, у якому не лише держави, але й громадяни і всі члени суспільства беруть участь задля миру на планеті. Зокрема, після відвідування Мінданао на Філіппінах у січні 2014 року HWPL значною мірою сприяла припиненню війни, яка тривала 40 років, і отримала від міжнародної спільноти визнання як «миротворча організація». Голова Лі Ман Хі відвідав Україну в травні 2018 року та мав зустріч з 3-м президентом України Віктором Ющенком, а також виступив в Києві на Міжнародному форумі «Шлях до соціальної єдності та миру в усьому світі», який відбувся 10 травня того ж року.