+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Міжнародний штаб допомоги українцям

Міжнародний штаб допомоги українцям

Із перших годин війни постало питання об’єднань зусиль різних організацій, людей та спільнот для дієвої допомоги Україні: цивільним громадянам, військовим та біженцям. Миттєвою відповіддю на цей виклик стало створення Міжнародного штабу допомоги українцям, котрий консолідував різні сфери, напрямки та організував різнобічну систему для ефективного координування ресурсів. Постійна передача гуманітарної допомоги та амуніції, робочі поїздки на Схід України, презентації діяльності Штабу в декількох країнах світу, ініціювання своїх проєктів та підтримка всебічних акцій партнерів —  ще не повний перелік діяльності Штабу.   

Міжнародний штаб допомоги українцям (МШДУ) — це об’єднання бізнес-клубів, благодійних фондів, громадських організацій, української діаспори, ЗМІ, інформаційних холдингів, юридичних осіб, компаній та корпорацій із понад 80 країн світу. Сьогодні до складу штабу входять більше 700 волонтерів та координаторів.

Головою МШДУ є президентка Міжнародного закритого жіночого бізнес-клубу Business Woman Club та ініціаторка глобальної екоініціативи «Greening of the Planet» Ганна Крисюк. За її запрошенням до співпраці приєдналися представники більше 80 країн, керівники штабів, координатори областей, голови адміністрації, депутати ВРУ, міністри та заступники міністрів, представники уряду не тільки в Україні а й за кордоном. 

Співініціатор створення МШДУ — президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков. Представники ТПП у світі дали можливість масштабувати пошук гуманітарної допомоги українцям.

«Торгово-промислова палата України розуміє своє значення у таких ситуаціях. Ми можемо робити багато речей, можемо продавати, експортувати, проводити великі заходи, але в такі часи для нас дуже важливо обʼєднати всіх: наших партнерів з-за кордону, наші регіональні палати для того, щоб бути корисними тим, кому це зараз необхідно», — зазначає Геннадій Чижиков.

МШДУ реалізує 3 вектори діяльності: інформаційне висвітлення, робота з біженцями й гуманітарна допомога. Координатори із усіх областей України забезпечують роботу кожного із напрямків та узгоджують її з адміністративним штабом. МШДУ налічує 8 груп, що працюють в таких напрямках: інформаційно-комунікаційний, логістика й трансфер, гуманітарна допомога біженцям і військовим, робота з біженцями, психологічна допомога, юридична підтримка, повернення українців додому та розбудова України. Запуск діяльності двох останніх груп планується після завершення війни. Для миттєвої комунікації МШДУ запустив гарячу лінію із питань логістики, поселення та побуту для біженців (жінок і дітей) за кордоном; гуманітарної допомоги медикам, військовим, біженцям.

Презентації МШДУ відбулися в Польщі, Німеччині, Брюсселі та Люксембурзі. 

«Україна обов’язково переможе, тому що наша кооперація —  це правильний і дуже швидкий шлях до цієї очікуваної перемоги. Українську націю неможливо знищити. Що б росія не робила. Ми все відновимо, відбудуємо. Уже маємо плани по відбудові декарбонізованих міст після війни. Зробимо все, щоб українці повернулися в Україну, у ще кращу Україну, ніж вона була до війни», —  зазначила Ганна Крисюк.

Інформаційний напрямок

Штаб сформував розгалужену інформаційну систему: щодня матеріали поширюються в понад 130 країнах світу. Актуальні новини надають керівники Штабу за кордоном, МОЗ, ЗСУ, військовий та ядерний експерти. Регулярно відбуваються онлайн-засідання Штабу, де керівники груп звітують про діяльність своїх напрямків. На зустрічах присутні представники КМУ, заступники міністрів та/або керівники департаментів гуманітарного і міжнародного напрямків, які діляться напрацюваннями уряду. МШДУ підтримує багато акцій, мітингів у різних країнах та висвітлює це на своїх  інформаційних порталах та ресурсах партнерів.  

Робота з біженцями

За сприяння координаторів МШДУ в різних країнах світу українським біженцям надають всебічну допомогу й підтримку, забезпечують усім необхідним відповідно до законодавства країни, створюють осередки для українців, організовують постачання гуманітарних вантажів, допомагають із документами.   

«Ми переключаємося на інший метод співпраці і шукаємо підтримки в офіційних організацій[…] Із різних куточків Польщі привозили дітей, позбавлених батьківської опіки, ми зробили для них спільний вихід в театр на дитячу виставу: відбулася зустріч із акторами, флешмоби із прапорами, презенти для дітей та ін», — координаторка МШДУ в Польщі Вероніка Марчук.

«Нашим Штабом допомоги ми зосереджені на допомозі новоприбулим: збираємо меблі, для цього скооперовуємо машини та волонтерів […] Продовжують відбуватися мітинги, напередодні Великодня ми робили тематичний мітинг “Світло надії”: викладали свічками тизуб. Були присутні багато політиків, Посол Канади в Україні», — координаторка МШДУ в Канаді Надія Яшан.

«На Великодні свята для дітей були організовані різні активності, одна із яких — розмальовування писанок. Вони змогли переключитися на позитивні емоції. Біженці отримали 30 наборів із допомогою: одягом, їжею та святковими корзинами», — координаторка МШДУ в Азербайджані Лідія Алієва-Шестак.

Гуманітарний напрям

Уже за перші 2 тижні активної роботи Штабу за сприяння Державної прикордонної служби України, Торгово-промислової палати, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства закордонних справ та ЗСУ вдалося скоординувати та відправити 142 фури із гуманітарною допомогою: їжею, засобами гігієни, медичними препаратами, амуніцією, тактикою тощо. Гуманітарні вантажі в Україну направляють партнери, донори та координатори Штабу із різних країн.

На сьогодні гуманітарна група Штабу отримала та опрацювала близько 5 000 пропозицій від закордонних партнерів (консультації щодо процедур отримання та доставки). Міжнародний штаб скоординував 1 476 фур з гуманітарною допомогою до 27 000 тонн для кінцевого отримувача. Орієнтовна сума вантажів, переданих у рамках діяльності МШДУ, становить понад 20 000 євро. Організації 51 країни надали гуманітарну допомогу Україні. Гуманітарна допомога доставляється у 24 області України. Усього Штаб отримав 1 053 запити, які приймають із регіонів (опрацьовано 772 запити) та ЗСУ, Державної прикордонної служби, Національної Поліції України, МВС України, МОЗ України та АЕС.

Основні проєкти МШДУ

  • «Український борщ єднання» — міжнародна ініціатива разом із ГО «Інститут культури України» щодо популяризації української культури та кухні, в рамках якої відбувається збір коштів на продуктові набори для українців: тих, хто у зв’язку зі збройною агресією перебувають на територіях активних бойових дій, а також змушені покинути свої домівки або переїхати через втрату житла. 
  • Гуманітарні вантажі для ЗСУ та біженців. МШДУ налічує 7 логістичних складів: 2 в Європі (Словаччина та Польща), 5 в Україні.
  • «1 000 автомобілів свободи» — акція у партнерстві із Львівською ОДА та ГО «Добро.Дій», яка має на меті закупити 1 000 повнопривідних автівок для військових та гуманітарних цілей.
  • Освітньо-практичний курс із навчання тактичної медицини та надання першої медичної допомоги «Тактична медицина для українців» 

МШДУ у співпраці із місцевим та закордонними координаторами, донорами й партнерами, зокрема Асоціацією українців у Люксембурзі «LUkraine» та Львівським оборонним кластером, передав вже більше 14 тисяч бронежилетів для захисників України. Основну увагу зосереджено на залученні донорів та придбанні амуніції, тактики та бронежилетів задля забезпечити наших воїнів. Окрім бронежилетів, захисникам передають продуктові набори, засоби гігієни та медикаменти. Допомогу отримують Державна прикордонна служба, Територіальна оборона, Національна поліція та Збройні сили України. 

Хроніки Сходу України

27-29 квітня за ініціативи Міжнародного штабу допомоги українцям, Львівської ВЦА та Національної поліції України відбулася поїздка на Схід України із метою передати амуніцію, гуманітарні вантажі від донорів з Німеччини, Люксембургу, Польщі, Словенії, Словаччини та інших країн у міста Донбасу.

Допомогу в Покровську отримали ЗСУ, ДСНС, Нацполіція та прикордонники. Доставлено та передано гуманітарну допомогу Головному відділенню Національної поліції в Донецькій області й перенаправлено в Краматорський РУП, Дружківський ВП та Покровське РУП. 

«У контексті сьогоденних подій дуже добре, що ми можемо не тільки отримувати допомогу, але й маємо змогу відправляти її на передову завдяки підтримці наших донорів та партнерів», — поділилася Ганна Крисюк.

24-25 травня делегація Міжнародного штабу допомоги українцям спільно зі партнерами і донорами доставила допомогу для захисників і захисниць Донбасу. Друга поїздка на Схід країни відбулася в рамках ініціативи «1000 автомобілів свободи», організованою Львівською обласною державною адміністрацією та ГО «Добро.Дій» за підтримки МШДУ. За ці дні відправлено перших 15 автомобілів, які наповнили 122-ма бронежилетами: 100 штук від Львівського оборонного кластеру, 22 – від Асоціації українців в Люксембурзі «LUkraine» та військовими аптечками від начальника Львівського обласного ТЦК та СП Олександра Тіщенка. Також передали продуктові набори від донорів з Німеччини, Польщі, Словенії, Словаччини, Канади та інших країн: Оксани Шоорлеммер, Галини Маловшек, Ольги Семанчакової, Надії Яшан, Вероніки Марчук, Крістіни Грюневальд, Мар Допомогу отримали Державна прикордонна служба України та Краматорське районне управління поліції ГУНП в Донецькій області. 

«Консолідація зусиль та їх об’єднання допоможе швидше наблизити нашу перемогу над російським ворогом. Перемогу нашої країни, перемогу демократії та людських цінностей. І зараз саме той час, коли допомогти може кожен», – звернулась Ганна Крисюк, голова МШДУ.