+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Курси української мови для дипломатів

Курси української мови для дипломатів

Сьогодні, у День української писемності та мови, стартував освітній курс «Українська мова для дипломатів».

Курс ініційований міжнародним жіночим клубом Business Woman Club за підтримки Міністерства закордонних справ та ГО “Інститут культури України” і має на меті поліпшити рівень володіння українською мовою дипломатичних представників іноземних держав, акредитованих в Україні, та презентувати багатство української культури шляхом вивчення мови. Ідея проведення таких освітніх курсів для дипломатів належить Надзвичайному та Повноважному Послу Хорватії в Україні Аніці Джамич.

Заняття будуть проводитися як онлайн, так і оффлайн на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Фахівці Інституту філології КНУ розробили навчальний курс, розрахований на три місяці, а перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова запропонувала включити до нього вивчення всесвітньовідомого українського “Щедрика”, який дипломатам запропонують виконати на різдвяні свята.

“Ми приїхали в Україну, яку недостатньо добре знаємо, але вона варта того, щоб краще пізнати її через мову. Для нашої роботи мова також має надзвичайно важливе значення – завдяки мові можна заводити контакти, стежити за ЗМІ. Я сподіваюсь, що через пісню ми опануємо українську набагато швидше”.

зазначила пані Посол.

Президент Міжнародного жіночого клубу міста Києва Крістіна Грюневальд, яка очолює спільноту дружин дипломатів іноземних країн, пообіцяла промотувати ідею вивчення української мови через її культуру та пісню серед дипломатів і членів клубу.

«Ми створили цей курс не тільки для того, щоб поліпшити рівень володіння українською мовою серед дипломатів, а також, щоб презентувати багатство української культури. Ми вдячні Міністерству закордонних справ, ГО «Інститут культури України» та Київському національному університету імені Тараса Шевченка за те, що підтримали таку ідею і допомогли її реалізувати».

зазначила Ганна Крисюк.

По завершенні уроку для всіх пролунала пісня «Щедрик» у виконанні народної хорової капели університету «Дніпро». А перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова запропонувала дипломатам виконати «Щедрик» на Різдво.