+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Краса врятує світ!

Краса врятує світ!

Депутат Оксана – власниця салону краси «OXY Spa Salon» у Лондоні, турботлива мама, кохана дружина, бізнеследі та жінка, яка своїм прикладом мотивує та надихає. В інтерв’ю поділилася власним досвідом відкриття та ведення бізнесу. Розповіла про глибину та силу жіночої краси. Про те, що мріям властиво збуватися.

Оксано, розкажіть звідки Ви? Як давно проживаєте в Англії?

Народилася у мальовничому прикарпатському краї. Моє рідне село – Вільшаниця, Тисменицького району, Івано-Франківської області. На знімках з космосу виглядає як тризуб, що нагадує Герб України.З ранніх років мені добре знайома праця сільських людей, оскільки походжу з родини фермерів. Моя працелюбність сягає корінням у дитинство, за що завдячую своїм дорогим батькам. Добре знаю, що таке город, поле, домашня птиця, корови, коні. До речі, справу з кіньми ми з батьком маємо до тепер. Це вже, можна сказати, такий серйозний сімейний бізнес.До Лондона переїхала 12 років тому. Хотілось покращити своє життя і фінансово міцніше стати на ноги. Першою роботою було прибирання в готелі та в приватних будинках, а пізніше почала доглядати за людьми похилого віку.

Як давно розпочали свій бізнес?

Займатися своїм бізнесом – підзаробляти на початкових етапах з масажів – почала десь дев’ять років тому. Поштовхом до цього стала одна життєва ситуація. У господині, в якої я прибирала, дуже заболіла спина. Я запропонувала їй зробити масаж спини, а роблячи масаж просила Бога, щоб мені допоміг їй побороти цей біль. На другий день вона прислала повідомлення з подякою, що її спина перестала боліти. І я подумала собі, яке це щастя – допомагати людям. Прийшло розуміння того, що масаж – це та галузь мого заробітчанського життя, де зможу повністю себе реалізувати. Почалися курси, тренінги, навчання.Моя доля розщедрилась, Бог подарував мені знайомство з моїм чоловіком Ігорем. Коли їздила до своїх клієнтів у різні кінці Лондона, він неодноразово допомагав мені нести стіл для масажу. Одного разу він сказав мені: «У тебе буде свій салон. Ми його зробимо». За ці слова вдячна йому до тепер, хоч тоді не надала їм особливого значення. Так сталось, що справді, десь через п’ять років, у 2018, ми відкрили власний салон краси.Звичайно, пандемія і карантин внесли свої корективи у бізнес, але завдяки постійним та новим клієнтам ми впоралися з цими труднощами, бо багато салонів позакривалося. Відкриття салону потребувало великої праці: пошук приміщення, клопоти з ремонтом, підготовка усіх документів, отримання ліцензії, вибір правильних матеріалів, техніки та багато інших моментів. Не можна не сказати й про те, що в той час у нашій сім‘ї сталася ще одна надзвичайна подія: я народила нашого синочка Франка. Доглядаючи за новонародженим та двома діточками, находила час і велике бажання ретельно вивчати індустрію краси, найчастіше з дому, але і мала практичні курси також.

Чому саме салон краси? Можливо, маєте свою історію з приводу цього?

У людському житті дуже багато «краси». Треба тільки мати вміння її розгледіти. Вона – у квітці, у ранковій росі, у рожевому горизонті. А як же жінці без краси? Вона – дочка, мати, дружина, сестра. Щаслива та жінка, яку Бог наділив гармонією внутрішньої або зовнішньої краси.Ось такі мої жіночі роздуми також стали поштовхом для відкриття салону. Завжди прислухаюся до бажань і вимог своїх клієнток. Нерідко за чашкою кави можна по-доброму зачепити струну серця жінки, яка щойно закінчила процедуру у кріслі твого салону. Ти розумієш, що аромат кави спонукав зв‘язати в один вузлик красу її обличчя з нотками душі.Чому саме салон краси? Коли вже трохи звикла до Лондона, захотіла підстригти волосся і пішла в салон. На цьому і завершилось. Тоді ще зовсім не розмовляла англійською, і напевно, не змогла б пояснити, що хочу. Повертаючись без зачіски, міркувала, як би то добре було мати власний салон. Щоб наші дівчатка, жіночки могли б приходити туди, й ми б могли робити їх ще красивішими. Дякувати Богу та моєму чоловіку моя мрія почута.

Хто та людина, яка Вас підтримала в ідеї відкриття власного салону? І чи прислухалися до порад?

У моєму житті є один особливий день – день Святого Миколая. Я кажу, що саме Миколай зробив мені дорогоцінний подарунок – він познайомив мене з моїм чоловіком Ігорем. Бо наше знайомство відбулося саме 19 грудня в автобусі по дорозі до церкви.Ігор виношував ідею відкриття салону, бо розумів, що саме салон стане середовищем, в якому мені буде комфортно, де реалізую свої плани. Завжди прислухалася і надалі прислухаюсь до порад чоловіка. Він у мене розумний, кмітливий та добре розуміється у бізнесі, тому саме у нього мені є чому повчитися.

Як вважаєте, що допомагає Вашому бізнесу залишатися успішним та прибутковим?

Відкривати бізнес у чужій країні – нелегка справа, а залишатися успішним і прибутковим ще важче. У нашій родині вже давно зрозуміли, що робота у салоні – моя стихія. Тому напрацювання клієнтів, сумлінне ставлення і порозуміння з ними залежить від того, який настрій принесу з дому в салон. Чимало зусиль докладає мій чоловік, який часто навідується до мене на роботу і допомагає у розв’язанні якихось робочих питань. Він може мені на рецепшині замінити дівчат, якщо хтось не вийде на роботу, він є моїм клієнтом, другом та моїм всім!Вдячна Богу за те, що у вихованні моїх дітей та у догляді за ними мені допомагає моя дорога мама, яку безмежно люблю. Бо хто ще, як не бабуся, може краще піклуватися над онуками? Ще мушу додати, що у мене дуже гарний колектив. Намагаюся до кожного працівника ставитись з розумінням. Знаю зі свого попереднього досвіду, як важко працювати, коли тобі не виплачують всю заробітну плату, коли дуже часто просто не кажуть навіть «дякую». Саме тому наші працівники є також неодмінною запорукою мого успішного бізнесу.А ще у мене є друзі, які теж знають різні тонкощі мого бізнесу, радіють за мене, підбадьорюють, дають цікаві поради. Безмежно пишаюся нашими гугл-відгуками. На сьогодні у нас 176 відгуків. Всі вони «5 зірок» і правдиві – написані нашими клієнтами з різних країн світу. Майже кожен вечір перед сном перечитую відгуки, і сльози радості з’являються на очах, не можу повірити до кінця, що це про нас і наш салон. Саме це, напевно, вказує на успішність, тому що приблизно 90% людей у наш час відвідують ті чи інші заклади по відгуках, і ніяка реклама не рівня цьому.

Завдяки Вашому бізнесу були здійсненні якісь мрії?

З відкриттям салону здійснилась моя найзаповітніша мрія – я працюю з людьми, яких ми робимо ще красивішими. Кожен клієнт – це індивідуальність. Щаслива бачити їхні радісні задовільнені очі. Що ще може бути кращим? Мені приємно, коли деякі із клієнтів приходять і кажуть: «Оксано, дай мені свою любов, дай свою добру енергію!» Це ціную та бережу.Дякую Богу за те, що моя маленька мрія мати хоча б одну кімнату і приймати там клієнтів, стала реальністю. У мене є салон, після відвідування якого жінки стають ще щасливішим. І впевнена, що відчуття щастя та цієї радості вони несуть у свої родини.

Оксано, якби це не салон краси, то що б інше обрали?

Сиділа б собі вдома і нічим іншим не займалася. Бо моєю роботою і турботою стали б мої діти. Саме вони є для мене найбільшим даром від Бога. А коли Бог дарує жінці такий подарунок, вона має бути дуже вдячною йому.Не можу виконувати жодну роботу «абияк», тому переконана, що обрала правильну стежку в житті й хочу, щоб по ній зі мною йшли люди, які впевнені, що краса врятує світ!

Як справляєтеся, бо дуже складно бути турботливою мамою, коханою дружиною та бізнеследі одночасно?

У сучасному світі перед жінкою завжди постає питання: кар’єра, бізнес чи сім‘я? Думаю, що для прийняття правильного рішення потрібна потужна підтримка родини. Адже жінка має здатність поєднувати і роботу, і бізнес, якщо має на кого покластися. Для мене сім‘я – пунктик номер один у моїх жіночих обов‘язках. Тому жоден бізнес не мав би для мене ціни, якби через нього страждав хтось із моїх рідних. Щоб це не звучало егоїстично, одразу скажу, що не змогла б бути одночасно мамою, жінкою і бізнеследі без підтримки.

Що порадите тим жінкам, які лиш починають свій шлях у підприємництві?

Жінкам, зрештою як і чоловікам, порадила б заходити у бізнес сім разів відмірявши й один раз відрізавши. Гадаю, що має настати момент, коли ти відчуєш, що твоє захоплення чи хобі переростає у щось більше та серйозніше. Коли ти у своїй справі починаєш відчувати себе напівпрофесіоналом. Не буває усього одразу. Жінка повинна задати собі запитання: «Що отримає від мого бізнесу сім‘я? Чи не буде вона відкинута? Чи не ускладнить це мої стосунки з чоловіком та дітьми?» Якщо жінка дає собі позитивні відповіді на ці питання, тоді, будь ласка, втілюйте задумане у життя. Якщо справа розпочата – не здавайтеся! Будьте сильними та вмійте терпляче чекати на фінансові винагороди.

Які плани маєте на майбутнє? Маєте мрію, про яку хочеться розповісти? Адже журнал тиражується в понад 20 країнах, і можливо, прочитавши Вашу історію, хтось здійснить Ваше бажання.

Якщо не мріємо, то не живемо. Втіливши меншу мрію в життя, ти прагнеш того самого і з більшою. Ми з чоловіком хотіли б відкрити мережу салонів краси «OXY Spa». Це входить у наші найближчі плани.Ще у нас є одна перспективна мрія. Хочеться поєднати бізнес в індустрії краси та кінний бізнес. Можливо, кінний спорт. Адже коні – це прекрасні розумні створіння, і вони мають свою харизму. Коней завжди порівнюють з якоюсь силою, мужністю та швидкістю. Ми на даний час маємо в Україні 14 коней. За ними доглядає мій тато з братом. Більшість із них куплені тут, в Англії. Це чистокровна англійська скакова порода, яка є найшвидшою в забігах на коротких і середніх дистанціях. Догляд за ними та їх утримання – недешева справа. Щоб цей бізнес з рештою приносив дохід, потрібно не один рік. Дуже хочу, щоб мрії наші здійснилися, хоча для цього потрібно багато відданості, самодисципліни, зусиль та капіталу. Завжди собі говорю, що «моя розумна мрія, ти мені дуже потрібна, та дякую, що ти є».На мою думку, нічого немає неможливого, якщо ти дуже сильно цього хочеш. Якщо впевнено рухаєтесь у напрямку своїх мрій і прагнете жити тим життям, яке задумали, вас точно чекає успіх. Можна сказати, майбутнє, яке ти бачиш – це майбутнє, яке ти отримаєш. Завжди потрібно пам’ятати вислів, який мій чоловік мені часто говорить, що «сам в полі – не воїн». Так що, мої дорогі, мрійте і ще раз мрійте. Нехай Ваші мрії вас почують та збудуться.